Sprievodca založením exportu

Zdrojový a výstupný formát

Máte XML feed iba pre Heureku? Mergado vám z nej pomôže vytvoriť feed pre ostatné vyhľadávače tovaru. Môžete z nej vytvoriť feed pre Pricemania.sk, Najnakup.sk, Tovar.sk a mnoho ďalších.

Aký tovar exportovať

Môžete si vybrať, či chcete inzerovať všetky produkty alebo vynecháte tie najlacnejšie. Každý eshop to má inak, niektorí klienti chcú za každú cenu inzerovať všetko, my skôr odporúčame určiť si cenovú hladinu, pod ktorou inzercia tovaru už nemá zmysel. Záleží na sortimente, ale väčšinou je to v rádoch desiatok eur. Napríklad ak tovar stojí 4 eurá a minimálna cena ze preklik je v jeho kategórii 5 centov, tovar bude s najväčšou pravdepodobnosťou stratový.

Ponuka za preklik – iba pre Heureku

V tejto časti si určíte základnú hodnotu ceny za preklik, ktorá sa vám nastaví u každého tovaru. Najlepšie je zvoliť si túto hodnotu niekde medzi tromi a šiestimi, maximálne desiatimi centami. Opäť záleží na nákladoch a vašej marži.
Upozorňujeme ale, že toto prvotné nastavenie prekliku je vhodné následne pri ďalších úpravách doladiť. Váš rozpočet na inzerciu tovaru za desať eur je určite iný ako u tovaru za sto eur.“

Popisky tovaru

Nie je vhodné ponechať tovar bez popisku. V tomto kroku môžete doplniť automatický popisok bez toho, aby bol u všetkých takto doplnených produktov popisok duplicitný.
Napríklad:

„Nakupujte %PRODUCT% v kategórii %CATEGORYTEXT% za %PRICE_VAT% €!“

U rôznych produktov tak vzniknú rôzne popisky líšiace sa názvom, kategóriou a cenou.

V praxi to môže znieť napríklad takto:

Nakupujte Canon EOS 600D v kategórii Elektronika | Foto | Digitálne fotoaparáty za 350 €!

Ľubovoľne môžete využívať aj ďalšie elementy, napríklad %MANUFACTURER%, %PRODUCTNAME% atď.

Následne vložíte už len adresu feedu do administrácie porovnávačov tovaru podľa návodu.
V poslednom kroku si zvolíte, či chcete vykonať audit alebo nie. Odporúčame využiť túto možnosť. Pomôže vám zadarmo odhaliť ďalšie chyby v inzercii.

Už ste si nášho sprievodcu vyskúšali? Ako sa vám páči?

Pridať nový komentár