Platforma Sun-shop najnovšie podporuje Mergadov produktový XML feed

Čo je Mergado produktové XML?

Ak chcete so svojím e-shopom inzerovať na cenových porovnávačoch, potrebujete špeciálne upravený feed, ktorý do porovnávača vložíte. Väčšina e-shopových platforiem poskytuje feedy pre tie najväčšie a najznámejšie z nich, ak ale chcete posielať svoje dáta z e-shopu aj na menej známe porovnávače, potrebujete feed upraviť.

A práve tu môže nastať problém - feedy pre bežné porovnávače nemusia obsahovať všetky elementy a parametre, ktoré nový porovnávač vyžaduje, a príprava takého feedu je potom zdĺhavá a náročná. Mergadov produktové XML preto obsahuje veľké množstvo parametrov, z ktorých potom ľahšie vygenerujete feed pre konkrétny porovnávač.

Uľahčenie pre e-shopové platformy

Jednou z možných ciest, ako nový špeciálny feed získať, je vytvoriť ho - čo väčšinou znamená časové i finančné náklady navyše.

Druhou možnosťou pre e-shopové platformy je vytvorenie univerzálneho produktového XML s podporou Mergada, ktoré bude kompatibilné pre viac porovnávačov a vďaka veľkému množstvu už dopredu vytvorených kategórií a parametrov bude ľahšie upraviteľné (presnú špecifikáciu feedu pre e-shopy nájdete tu).

Shopsystémy tak ušetria na vývoji stále nových feedov pre ďalšie porovnávače a e-shopy budú môcť inzerovať tam, kde je to pre nich výhodné, bez obmedzenia feedom. A práve touto cestou sa vydal Sun-shop od spoločnosti Sunlight systems, ktorý univerzálny feed podporuje na všetkých svojich variantách e-shopového riešenia! Po nedávnom pridaní modulu pre Prestashop je to teda druhá e-shopov platforma, ktorá Mergadov produktový feed poskytuje.

Ako feed v Sun-shope nastaviť?

Nastavenie feedov nájdete v administrácii v Zboží > XML feed. Detailné nastavenie každého produktu potom v Zboží > Přehled produktů > produkt > záložka Vyhledávače zboží.

Sun-shop administrácia a Mergado produktové XML

Pridajte sa aj vy

Mergado ponúka Sun-shopu aj ďalším platformám, ktoré v budúcnosti prejavia o implementáciu feedu záujem, technickú i marketingovú podporu. Pridajte sa aj vy do zoznamu shopsystémov, ktoré Mergadovo produktové XML podporujú! Viac informácií nájdete v odkaze, prípadne sa neváhajte obrátiť na mergado@mergado.sk, radi vám pomôžeme.

Ak platforma, na ktorej funguje váš eshop, ešte Mergado produktové XML nepodporuje, navrhnite jej to. Podporu dostane od nás.

O Sun-shope

E-shopová platforma Sun-shop, ktorú vyvíja spoločnosť Sunlight, ponúka kompletné riešenia pre tvorbu internetových obchodov. Ich e-shopy podporujú B2B a B2C predaj, exporty tovaru pre cenové porovnávače, pokročilé marketingové nástroje, SEO optimalizáciu, platobné brány, multijazyčnosť, multimenovosť, napojenie na ERP systémy, import produktov zo súboru a veľa ďalších pokročilých funkcií.

Pridať nový komentár