Kelkoo

Čo je Kelkoo

Kelkoo je jeden z najstarších porovnávačov tovaru v Európe. V roku 1999 začal svoje služby ponúkať anglickému trhu. V súčasnosti približuje tovar e-shopov nakupujúcim v 41 krajinách sveta.

V roku 2017 sa stalo Kelkoo prvým prémiovým CSS partnerom Google. Kelkoo Group tak zaisťuje, že 100 % obchodníkovho prihodenia v Google Nákupoch vstúpi do aukcie. Google Nákupy si z každého prihodenia odoberajú cca 20% maržu.

 

Kde môžete inzerovať s Kelkoo?

Kelkoo Group pôsobí v 41 krajinách sveta. Nedávno bola uvedená na trh v ďalších 15 krajinách.

Ako inzerovať na Kelkoo?

Akýkoľvek obchodník, ktorého e-shop ponúka vhodný tovar. Okrem základných inzertných služieb ponúka Kelkoo i špecifického sprievodcu. S jeho pomocou sa nakupujúci zorientuje v ponukách viac ako 12 miliónov produktov a odfiltruje tým všetky výsledky, ktoré nezodpovedajú jeho vyhľadávaniu.

Zdrojom dát sú tradičné importy XML.

Súbory musia byť uložené na URL adrese.

Ako vám s inzerciou na Kelkoo pomôže Mergado?

Mergado je feed marketingový nástroj, pomocou ktorého dokážete hromadne a automatizovane nastavovať inzerciu pre množstvo veľkých porovnávačov tovaru, vrátane Kelkoo.

    • Mergado ponúka kompletnú podporu všetkých formátov Kelkoo Group.
    • Ponúkame Audit feedu.
    • Beží váš eshop na niektorej open-source e-shopovej platforme? Prepojte si ho pohodlne s Mergadom pomocou Mergado Packu. Modul vám umožní nasadiť aj Kelkoo Pixel.
    • Obrázky, ktoré sú na porovnávačoch kľúčové, hromadne upravíte v aplikácii Feed Image Editor.

 

Mergado Pack a Kelkoo

 

Logo Mergado Kelkoo XML

Pomocou modulu Mergado Pack vygenerujete produktový feed z vášho e-shopu v špecifikácii Mergado XML. Tento feed následne prevediete pomocou nástroja Mergado na formát XML Kelkoo, ktorý použijete pre nahranie vášho produktového katalógu na porovnávač Kelkoo. Pregenerovanie XML feedov nastavíte v rôznych časoch tak, aby zostali vždy aktuálne a reflektovali zmeny vo vašej produktovej ponuke. Mergado Pack si poradí aj s veľkým počtom produktov v rádoch tisícov pomocou funkcie postupného generovania. Nemusíte sa tak báť nahrať na Kelkoo celú vašu produktovú radu.

 

 

Logo Kelkoo Sales Tracking
 

Mergado Pack podporuje implementáciu pixelu na sledovanie predaja z Kelkoo priamo do vášho e-shopu. Prostredníctvom služby Kelkoo Sales Tracking zistí Kelkoo aké akcie zákazník na vašom webe vykonáva a prispôsobí výpis produktov na ich stránkach podľa preferencií zákazníkov - napríklad podľa obľúbených farieb, značiek, cien a podobne. Porovnávač prednostne zobrazuje ponuku obchodov, s ktorými majú už zákazníci skúsenosti a tým vám pomáha so zvýšenie predajov.

Kelkoo Sales Tracking aktivujete jednoducho vyplnením vášho API kľúča a povolením funkcie sledovanie predaja na Kelkoo v administrácii Mergado Packu.

 

 

Stiahnite si plugin Mergado Pack tu⬇

 

Zistite viac o Kelkoo na našom blogu:

Nová verzia Mergada prináša nové formáty a ďalšie novinky

Na konci mája sa konal ďalší release Mergada. V jeho rámci sme predstavili niekoľko noviniek a opráv. V dnešnom článku si ich popíšeme, aby ste sa v nich lepšie zorientovali.

04.06.2019