Nová verzia Mergada prináša nové formáty a ďalšie novinky

Na konci mája sa konal ďalší release Mergada. V jeho rámci sme predstavili niekoľko noviniek a opráv. V dnešnom článku si ich popíšeme, aby ste sa v nich lepšie zorientovali.

Pomôžu vám väčšie i menšie vylepšenia

  • Na stránke s prehľadom exportov a v postrannom modrom paneli sme vylepšili algoritmus pre vyhľadávanie v e-shopoch/exportoch.
  • Pri vytváraní custom formátu teraz dokážete priamo nastaviť, či je váš vstupný súbor v XML či CSV formáte (pri použití custom formátu na výstupe potom tento typ súboru špecifikuje formát výstupného súboru).
  • Po novom pôjde do Mergada dostať aj CSV súbory, s ktorými sme doteraz mali problémy (Mergado zasielalo podporu špecifikácie založenej na dokumente RFC 4180).
  • Na novej stránke Produkty sme rozšírili zoznam formátov, pri ktorých na záložke Obrázky vieme vyhľadať a zobraziť doplnkové obrázky.
Náhľad záložky Obrázky na stránke Produkty.

Využite kompletný formát pre Shoptet a lokálne varianty pre Kelkoo

Shoptet Kompletný – na základe záujmu užívateľov sme vytvorili formát pre import produktových dát do Shoptetu (aktuálne môžete využiť varianty pre Slovensko a ČR)

Kelkoo – formát pre Kelkoo získal ďalšie varianty – Portugalsko, Švajčiarsko

Ďalšie novinky a opravy

  • Pre audit XML sme aktualizovali zoznam podporovaných slovenských dopravcov.
  • Zlepšili sme detekciu nevalidných kľúčov pre Zboží.cz API.
  • Vieme vyriešiť situáciu, kedy sa nám pri scrapovaní informácií e-shopu z Heureka.sk nepodarilo získať sortiment report, pretože e-shop má iný názov ako v okamžiku vytvorenia spojenia v Keychaine.
  • U políčka pre vytvorenie nových elementov sme pre formát Zboží.cz doplnili chýbajúce elementy:

FREE_GIFT_TEXT, FREE_ACCESSORIES_TEXT, VOUCHER_TEXT

 

Sledujte novinky z releasov Mergada. Pomôžu vám opraviť chyby a naplno využiť Mergado a jeho aplikácie. O všetkých aktualizáciách a nových verziách sa prehľadne dozviete v tomto vlákne nášho diskusného fóra.

 

Mohlo by vás zaujímať:

S novým Mergado modulom prepojíte e-shopy z OpenCart

Po moduloch pre platformy PrestaShop, Magento a WooCommerce (Wordpress) vítame do rodiny Mergado Marketing Packov modul pre systém OpenCart. Vaka nemu dokážete prepojiť Mergado s týmto obľúbeným e-shopovým riešením, ktoré ponúka rozsiahle možnosti ďalšieho nastavenia.

11.04.2019
Novinky v Mergade zrýchľujú správu inzercie

Náš nový vývojový tým pripravil ďalšiu várku úprav a zmien, ktoré zrýchľujú procesy Mergada a vylepšujú niektoré z aplikácií. Pozrite sa, aké novinky vám uľahčia správu vašej inzercie.

09.04.2019

Pridať nový komentár