Urobte z párovania na Heureke hračku

Párovanie je jeden z hlavných úkonov, ktoré na porovnávačoch vykonávame, aby bol nami inzerovaný tovar vidieť. Nedávno sme písali o tom, ako svoj tovar pretlačiť na predné priečky Heureky. Dnes si popíšeme aktuálny spôsob párovania čo najviac produktov, ktoré na Heureke inzerujete a ako vám s tým pomôže Mergado.

Ako párovať produkty do príslušných kategórií na Heureke

Čo je nutné pre spárovanie produktov na Heureke:

  1. Mať nastavený CATEGORYTEXT na hodnotu podľa stromu kategórií Heureky, ktorá odpovedá kategórii, v ktorej je na Heureke produkt (na ktorý sa chceme párovať) zaradený. K tomu je v Mergade pravidlo Hromadne premenovať kategórie alebo ďalšie hromadné pravidlá, ktorými presnú hodnotu elementu CATEGORYTEXT ľahko a rýchlo nastavíte.
  2. Mať nastavený PRODUCTNAME na rovnakú hodnotu, ktorú má produkt na Heureke, na ktorý sa chceme napárovať (rovnakú v tomto prípadne znamená doslova totožnú – v tejto hodnote nesmie byť ani o medzeru viac, alebo menej).
  3. Mať nastavený PRODUCT na rovnakú hodnotu, ktorá sa nachádza v PRODUCTNAME. Prípadne tiež naviac informáciu, ktorú Heureka podľa špecifikácie elementu PRODUCT povoľuje. Informácia naviac môže byť pred alebo za hodnotou z PRODUCTNAME, zvyčajne sa používa informácia naviac za hodnotou z PRODUCTNAME.
Povolené rozšírenia v elemente PRODUCT pre Heureku. Zdroj: služby. Heureka.cz/napoveda

Skontrolujte si, či upravujete iba nespárované produkty. Zabránite tak odpárovaniu tovaru, ktoré ste si už úspešne napárovali. Napr. u módy môže vďaka takejto chybe opätovné zaradenie do príslušnej kategórie trvať aj dlhšie ako mesiac.

A to je prakticky všetko. Ak tieto 3 kroky pri nespárovaných produktoch vykonáte, zaistíte automatické spárovanie s produktom na Heureke, s ktorým sa chcete spárovať.

Používajte aplikácie

Veľké množstvo užívateľov Mergada využíva aplikácie, ktoré vyššie uvedené 3 body zaistia automatizovane.

Pairing Bear

Nová, vysokovýkonná appka. Pairing Bear vám pomôže produkty na Heureke spárovať automaticky počas pár kliknutí. Využíva dáta z reportu Heureky Spárovanosť produktov. Po nahraní CSV budú jednotlivé riadky, kde bude mať produkt z vášho feedu rovnaký EAN kód ako produkt z Heureky, zobrazené ako tzv. pár. Taký pár bude mať rovno zatrhnutú voľbu ručne zrušiť, stačí len odtrhnúť „fajku“ na ľavej strane riadku jednotlivých párov.

Náhľad aplikácie Pairing Bear.

Heureka Watchdog

Táto aplikácia podrobne analyzuje inzerciu vášho e-shopu na Heureke. V prípade párovania vám vypíše zoznamy nespárovaného tovaru, položiek, ktoré sú v produktových kartách osamotené a nekvalitných názvov kategórií. K tomu ponúka nástroje, ktoré vám pomôžu nájdené problémy odstrániť na pár kliknutí.

 

Máte s párovaním na Heureke nejakú ďalšiu skúsenosť? Napíšte nám do komentárov pod článkom. Radi sa na túto problematiku dozvieme váš názor.

Pridať nový komentár