Mergadov sprievodca IV. - Úvod do pravidiel

Základné pojmy

Aplikovanie pravidiel - aplikovanie pravidiel je vlastne také potvrdenie vykonaných zmien. Marketingoví konzultanti ho používajú najmä na kontrolu. Po aplikovaní pravidiel totiž vidíte vykonané zmeny v Mergade, ale vo výstupných dátach sa zmeny ešte neprejavia. K tomu je potrebná synchronizácia, ktorá prebieha automaticky niekoľkokrát denne. Ak chcete vykonané zmeny vidieť na výstupe okamžite, kliknite na odkaz Nastavenia a dole na tlačidlo "Pregenerovať zmenené" alebo "Pregenerovať všetko".
 
Aplikácia pravidiel
 
Pravidlá sa aplikujú zhora nadol. Ak teda viacero pravidiel prepisuje ten istý element, bude platiť to, ktoré je zobrazené nižšie. Ak využívate aplikácie z Mergado Store, aj tie majú každá svoje pravidlo, preto je vhodné dať si na poradie pravidiel pozor.
 
Stránka so zoznamom pravidiel
 
Premenné - v rámci pravidiel možno pracovať s premennými. Napríklad si vytvoríte automatický popisok produktu, ak vám pri niektorých produktoch chýba. DESCRIPTION môžete nastaviť napríklad vo formáte: "Zimná bunda čierna od firmy Alpine za skvelú cenu 100 EUR v eshope Moj-eshop.sk". Zápis pre takýto univerzálny popisok bude vyzerať nasledovne: %PRODUCT% od firmy %MANUFACTURER% za skvelú cenu %PRICE_VAT% EUR v eshope Moj-eshop.sk
 
Najčastejšie využitie premenných je pri úpravách názvov produktu. Mnoho eshopov nemá v názve produktu výrobcu, aj keď to mnohokrát porovnávač vyžaduje. V takom prípade dáte prepísať element názvu produktu (PRODUCT či PRODUCTNAME) na hodnotu %MANUFACTURER% %PRODUCT%. Výsledkom bude napríklad "Lenovo Thinkpad T500".
 
Vytvorenie nového pravidla
 

Ako vytvoriť nový tag/element alebo skryť existujúci

Na karte pravidiel nájdete napravo odkaz UPRAVIŤ ELEMENTY. Po jeho rozkliknutí sa vám objaví zoznam elementov. Tu môžete pridať nový element (začnite písať a našepkávač vám poradí) alebo pracovať s existujúcimi. Nepotrebné elementy možno skryť kliknutím na symbol oka.

Symbol zoznamu vám vypíše obsahy elementov, ak majú do 2000 rôznych hodnôt. Napríklad si takto môžete rozkliknúť element DELIVERY_DATE a zistíte, aké hodnoty obsahuje. Možno budete prekvapení. Rovnako tak hodnoty CATEGORYTEXT často poskytujú prekvapenie. Nejeden klient tu objavil chyby, ktoré bolo nutné opraviť.

 
Stránka s elementami
 

Manuálne zmeny

Manuálne úpravy sú niekde na pomedzí výberov a pravidiel. V minulom článku sme si vysvetlili, ako vyhľadávať produkty. Pokiaľ chcete čokoľvek zmeniť u jedného konkrétneho produktu, vyhľadajte si ho, kliknite na jeho názov a otvorí sa vám možnosť manuálnych zmien. Ak budete chcieť meniť ktorýkoľvek element, odklintite u neho checkbox "Nemeniť" a do novo vzniknutého poľa vložte novú hodnotu daného elementu. Potom zmeny uložte kliknutím na patričné tlačidlo dole.
 
Ručná úprava produktu
 

Čo ďalej?

Načrtli sme si teda základy pre prácu s pravidlami. Nabudúce už si povieme o tom, aké pravidlá Mergado ponúka a ako s nimi pracovať.

Pridať nový komentár