Na čo všetko sú dobre prepojenia z Mergadovej aplikácie Keychain?

Mergado má na svete už niekoľko užitočných aplikácií. Viete, že niektoré sú zadarmo a môžete si ich hneď aktivovať v Mergado Store? Napríklad taký Keychain, teda Mergadova kľúčenka. Táto šikovná aplikácia vám vytvorí prepojenie s cenovými provovnávačmi a ďalšími systémami pre PPC alebo dátovú analýzu (Sklik, Google Analytics) na jednom mieste. Čo všetko sa ale vďaka nej deje v Mergade?

Pomocou Keychain máte vytvorené prepojenie s cenovými porovnávačmi a tak aj iné aplikácie majú prístup k týmto zdrojom dát a môžu vykonávať svoju prácu. Pokiaľ máte prepojenie s Heurekou, Mergado vďaka tomu sťahuje srotiment report. Vie zistiť, či máte Overené zákazníkmi, postráži stav kreditu (už máte zapnutú aplikáciu Credito?). 

Analytika v Mergade vzniká za pomoci štatistík, ktoré ale musíte povoliť v administrácii Heureky. Pokiaľ povolíte aj meranie konverzií, tak v Mergade nájdete aj tieto hodnoty. Vychytávkou je, že Mergado dokáže načítať strom kategórií Heureky a našepkávať z neho potom správny CATEGORYTEXT pri niekoľkých pravidlách.

Prepojenie na Zboží.cz sa tiež zíde. Vďaka tomu môžete kontrolovať stav kreditu, či počet preklikov za deň. Zároveň v grafe na hlavnej stránke exportu, či v analytike vidíte počet objednávok a koľko váš e-shop minul za prekliky. Pokiaľ využívate Google Analytics, Mergado sa naň dokáže napojiť z api. Na základe toho potom, vidíte graf na stránke Prehľad, kde skontrolujete svoje tržby, prekliky, či konverzie.

Na český PPC systém Sklik sa Mergado napája tiež cez api a vy preto vidíte napríklad stav kreditu. Pokiaľ k svojej inzercii využívate Srovname a Hledej ceny, tak po prepojení s Mergadom môžete na jednom mieste kontrolovať stav kreditu, prekliky a koľko za ne e-shop minul.

Aplikácie využívajú prepojenie Mergada pomocou Keychainu:

  • Je to Credito a Crediteam, ktoré strážia stav vášho kreditu.   

Crediteam

Inzerujete svoj tovar na viac porovnávačoch cien? Alebo ako agentúra spravujete inzerciu pre veľa e-shopov a potrebujete mať neustále prehľad o čerpaní kreditu? Potom je aplikácia Creditteam určená priamo pre vás. Na jednom mieste vám prehľadne zobrazí výšku kreditu jednotlivých e-shopov na všetkých porovnávačoch a naviac vás upozorní na jeho blížiace sa dočerpanie.

Credito

Predíďte strátam, ktoré prináša pozastavenie rentabilnej inzercie v dôsledku vyčerpania kreditu. Kadžý deň Credito skontroluje, koľko kreditu ostáva v TOP vyhľadávačoch tovarua upozorní, keď sa kredit bude blížiť nule. To všetko prehľadne, z jedného miesta a zadarmo.

  • Bidding Fox, ktorí vie biddovať na slovenskej a českej Heureke.   

Bidding Fox

Chcete byť na Heureke viditeľný a pritom mať rozpočet pod kontrolou? Využite služieb biddingového automatu. 3x denne prepočítava cenu CPC a drží pozíciu vášho tovaru tak, ako ste nastavili.

  • Data Owl má prístup k dátam na základe ktorých môžete vymýšľať svoje biddovacie a inzerentné stratégie.   

Data Owl

Múdra sova z Data Owl vie, ako využiť štatistické dáta z cenových porovnávačov k vytvoreniu nových elementov, skrz ktoré zlepšíte nastavenie svojej inzercie. Na základe informácií o počte preklikov, konverzií, priemernej cene alebo postavení tovaru vo vyhľadávaní potom budete môcť cez výbery v Mergade ladiť svoju inzerciu. 

  • Heureka Watchdog ako už z názvu vyplýva bude strážiť dôležité informácie z Heureky ako napr. napárovanie vašich produktov.   

Heureka Watchdog

Watchdog je strážny pes. A Heureka Watchdog Vám umožní nahliadnúť do hĺbky inzercie na Heureke ako nikto iný. K tomu naviac ponúkne nástroje, ako vybrané problémy pomocou pár kliknutí vyriešiť.

  • Pomocou aplikáciám Pricing Rank a Pricing Monitor zhodnotíte, ktoré produkty máte moc drahé, ktoré naopak moc lacné, či kde sa oplatí biddovať.

Pricing Rank

Testovací popis aplikácie

Pricing Monitor

Pridať nový komentár