Ako funguje Mergado a prečo je tak šikovné

Článok uverejnený 05.01.2021

Aby bola vaša inzercia na porovnávačoch úspešná, musíte mať feed nastavený podľa nimi požadovaných špecifikácií. Na tieto úpravy už nutne nemusíte zamestnávať programátora. S Mergadom nastavíte reklamné kampane vášho e-shopu sami. Ako tento nástroj funguje? To vám predstaví tento krátky článok.

Ako funguje Mergado

Mergado je šikovný prostredník medzi vaším e-shopom a porovnávačom. Pravidelne sťahuje XML súbor a CSV súbor s informáciami o vašom tovare, ktorý následne spracuje a pripraví tak výstupné dáta, ktoré si stiahnu vyhľadávače tovaru. Mergado funguje on-line, bez zásahu do vášho e-shopu a vďaka tomu vám na pár klikov poskytne mnoho pokročilých funkcií. V súčasnosti podporuje vyše 400 reklamných systémov v 41 krajinách.

Princíp fungovania Mergada.

Začnite Auditom feedu

Slabé miesta v inzercii nájdete pomocou auditu XML feedu. Jediné čo pre túto bezplatnú službu musíte poznať, je jeho URL adresa. Výsledky auditu obdržíte na e-mail. Zobrazia vám všetky chyby vo vašich kampaniach a možnosti ich opráv. Väčšinu týchto chýb opravíte rovno v Mergade.

 

Čo všetko zvládnete s Mergadom

  • Optimalizácia nákladov na inzerciu vo vyhľadávačoch tovaru - napr. nastavenie ponúkanej ceny za preklik podľa ceny tovaru, vyradenie vybraných produktov z prednostných (platených) výpisov.
  • Párovanie produktov vďaka zmene názvu odovzdávaného skrz službu porovnávača, názvu kategórie, doplnenie chýbajúcich údajov (napr. výrobcu podľa kategórie, popisu atď.).
  • Hromadné skrytie už nepredávaných alebo duplicitných produktov a tovaru s nulovou cenou.
  • Jednoduché rozšírenie o nepovinné elementy umožňujúce napr. zobrazovať produkty v zápise na Firmy.cz.
  • Odstránenie drobných chýb, napr. nepovolených znakov.
  • Vykonávanie dočasných zmien feedov, napr. krátkodobé rozšírenie názvu o akčnú výhodu (doprava zadarmo, darček), sezónne zmeny ponúkanej ceny za preklik (zvýšenie ceny na leto, zníženie na zimu či naopak).

Chcete sa naučiť pracovať s Mergadom? Sprievodcu k používaniu nástroja nájdete na stránke Začíname s Mergadom.

Mergado ďalej ponúka

 

Mergado je navrhnuté tak, aby boli vaše dáta maximálne aktuálne a aby ste mohli automaticky spravovať tisíce položiek naraz. Vyskúšajte ho na prvých 30 dní zadarmo.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Mergado 2 podporuje formát MALL Marketplace

Aby ste na MALL Marketplace vytvorili funkčnú inzerciu, mali by ste dodržať určité poradie elementov, ktoré vyžaduje. Mergado 2 tento formát podporuje a parametre zobrazuje podľa MALL špecifikácie. Uľahčí vám veľa práce, aj keď časť úkonov musíte stále vykonať ručne.

 

21.06.2022
Video-nápoveda: Ako na rýchlu manuálnu editáciu hodnôt v Mergade?

Manuálne zmeny v Mergade sú užitočnou funkciou pre menšiu skupinu konkrétnych produktov. Ak potrebujete často editovať práve tento typ sortimentu, sledujte ako si jednoducho upravíte dôležité detaily vo feede. Špecialista Luďek Volejník vás vo videu prevedie touto nenápadnou, ale za to všestrannou funkcionalitou.

02.08.2021
Vyriešte skrývanie nevýhodných produktov raz a navždy

Sledujete výkonnosť vášho e-shopu a potrebujete skryť produkty, ktoré sa vám neoplatí inzerovať? V Mergade nájdete na mieru pripravené funkcie, s ktorými upravíte feed na pár klikov. Pozrite sa, ako pracuje so skrývaním sortimentu náš support master Luďek Volejník a dosiahnite, aby bola vaša inzercia vždy zisková.

27.07.2021

Pridať nový komentár