Ako funguje Mergado a prečo je tak šikovné

Aby bola vaša inzercia na porovnávačoch úspešná, musíte mať XML feed nastavený podľa nimi požadovaných špecifikácií. Na tieto úpravy už nutne nemusíte zamestnávať programátora. S Mergadom nastavíte reklamné kampane vášho e-shopu sami. Ako tento nástroj funguje? To vám predstaví tento krátky článok.

Ako funguje Mergado

Mergado je šikovný prostredník medzi vaším e-shopom a porovnávačom. Pravidelne sťahuje XML súbor a CSV súbor s informáciami o vašom tovare, ktorý následne spracuje a pripraví tak výstupné dáta, ktoré si stiahnu vyhľadávače tovaru. Mergado funguje on-line, bez zásahu do vášho e-shopu a vďaka tomu vám na pár klikov poskytne mnoho pokročilých funkcií. V súčasnosti podporuje vyše 400 reklamných systémov v 41 krajinách.

Princíp fungovania Mergada.

Začnite Auditom feedu

Slabé miesta v inzercii nájdete pomocou auditu XML feedu. Jediné čo pre túto bezplatnú službu musíte poznať, je jeho URL adresa. Výsledky auditu obdržíte na e-mail. Zobrazia vám všetky chyby vo vašich kampaniach a možnosti ich opráv. Väčšinu týchto chýb opravíte rovno v Mergade.

 

Čo všetko zvládnete s Mergadom

  • Optimalizácia nákladov na inzerciu vo vyhľadávačoch tovaru - napr. nastavenie ponúkanej ceny za preklik podľa ceny tovaru, vyradenie vybraných produktov z prednostných (platených) výpisov.
  • Párovanie produktov vďaka zmene názvu odovzdávaného skrz službu porovnávača, názvu kategórie, doplnenie chýbajúcich údajov (napr. výrobcu podľa kategórie, popisu atď.).
  • Hromadné skrytie už nepredávaných alebo duplicitných produktov a tovaru s nulovou cenou.
  • Jednoduché rozšírenie o nepovinné elementy umožňujúce napr. zobrazovať produkty v zápise na Firmy.cz.
  • Odstránenie drobných chýb, napr. nepovolených znakov.
  • Vykonávanie dočasných zmien feedov, napr. krátkodobé rozšírenie názvu o akčnú výhodu (doprava zadarmo, darček), sezónne zmeny ponúkanej ceny za preklik (zvýšenie ceny na leto, zníženie na zimu či naopak).

Chcete sa naučiť pracovať s Mergadom? Sprievodcu k používaniu nástroja nájdete na stránke Začíname s Mergadom.

Mergado ďalej ponúka

 

Mergado je navrhnuté tak, aby boli vaše dáta maximálne aktuálne a aby ste mohli automaticky spravovať tisíce položiek naraz. Vyskúšajte ho na prvých 30 dní zadarmo.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Vyriešte skrývanie nevýhodných produktov raz a navždy

Sledujete výkonnosť vášho e-shopu a potrebujete skryť produkty, ktoré sa vám neoplatí inzerovať? V Mergade nájdete na mieru pripravené funkcie, s ktorými upravíte feed na pár klikov. Pozrite sa, ako pracuje so skrývaním sortimentu náš support master Luďek Volejník a dosiahnite, aby bola vaša inzercia vždy zisková.

27.07.2021
Ako importovať feed do Mergada z úložiska Dropbox

Využívate pre svoj e-shop cloudové úložisko Dropbox? Ušetrite si čas pri hľadaní návodu, ako zvládnuť import feedu do Mergada. Pripravili sme pre vás jednoduchý postup, s ktorým nastavíte správne zdieľanie súboru bez problémov. Poďme sa do toho pustiť.

02.03.2021
Prečo je potrebné na registráciu do Mergada toľko osobných informácií a prečo sa toho nebáť

Príde vám, že má registračný formulár aplikácie Mergado veľa políčok a chce od vás veľa informácií hneď, aj keď si chcete Mergado len vyskúšať? Netreba sa toho báť. Nižšie vám vysvetlíme prečo.

09.12.2020

Pridať nový komentár