Predávajte na Allegre. Je to najpoužívanejšia poľská e-commerce platforma

Ak chcete držať krok na poľskej e-commerce, obchodujte na Allegro.pl. Jeho pozícia na miestnom trhu je veľmi silná, čo dokazuje aj fakt, že jeho služby využívajú veľké reťazce ako je napríklad Carrefour. Poďme sa s Allegrom zoznámiť bližšie.

V súčasnej dobe je v Poľsku 28,2 milióna užívateľov internetu a 73 % z nich nakupuje online. Pre 86 % z nich je Allegro najpoužívanejším marketplacom. Vysvetlime si, ako sa Allegro stalo vedúcou predajnou platformou v Poľsku.

Čo je Allegro?

História Allegra je podobná histórii spoločností zo Silicon Valley. Všetko začalo v suteréne IT skladu v roku 1999. V tom čase sa poľský online svet začal rozvíjať a Allegro malo obrovský vplyv na to, ako dnes vyzerá. Web, ktorý bol pôvodne aukčnou platformou pre nadšencov z rôznych oblastí, sa rýchlo premenil v najobľúbenejšie miesto elektronického obchodovania.
V súčasnej dobe sa pobočky Allegra nachádzajú v Poznani, Wrocławi, Krakove a Varšave a zamestnávajú okolo dve tisíc špičkových odborníkov z oblasti IT a e-commerce.

Ako marketplace nemá Allegro v Poľsku konkurenciu

Viac ako 125 000 e-shopov denne využíva jeho služby a každý deň predáva približne 1,2 milióna produktov. 95% týchto výrobkov je nový, nepoužitý tovar. Predávajú sa so zárukou, poistením a platba za ne je možná vo 0% splátkach.

Náhľad ponuky na Allegre. Zdroj: allegro.pl

Je Allegro podobné Amazonu?

Ako bolo uvedené vyššie, pôvodným cieľom Allegra boli služby aukčného webu. To sa dodnes nezmenilo, ale platforma sa prispôsobila súčasným potrebám trhu tým, že ponúka produkty s pevnou cenou a rôzne služby pre zákazníkov i e-shopy.
Hlavným rozdielom medzi platformami je spôsob manipulácie s produktmi. Na Allegru sú predajcovia pre každý zo svojich produktov povinní vytvoriť samostatnú produktovú kartu, zatiaľ čo Amazon používa jednu stránku produktu pre viac predajcov.
Ak chcete inzerovať na Allegre, musíte poskytnúť všetky informácie o každom produkte bez ohľadu na to, či produkt na platforme reálne predávate.

Ako používať Allegro?

Predávať na Allegru je jednoduché. Musíte si nastaviť svoj Allegro účet, PayU účet (umožňujúci prevod platieb z Allegro na váš bankový účet) a to je všetko. Nižšie nájdete krátke návody a niekoľko tipov, ktoré vám tu pomôžu predávať tovar úspešnejšie.

Ako nastaviť účet Allegro?

Účet na Allegru si môže vytvoriť každý.

Registračná stránka obsahuje dve podstránky a nájdete ich TU. Prvá z nich umožňuje registráciu súkromného účtu (Konto Zwykłe), druhá registráciu obchodného účtu (Konto firma).

Ak chcete zaregistrovať obchodný účet, musíte zahrnúť nasledovné:

 • e-mailovú adresu
 • login
 • heslo
 • telefónne číslo
 • NIP (daňové registračné číslo)
Náhľad registračnej stránky. Zdroj: Allegro.pl

Ako si nastaviť účet PayU?

Vytvorenie účtu PayU je veľmi jednoduché. Kliknutím na tento odkaz prejdete na registračnú stránku.

Ak sa chcete zaregistrovať, musíte zahrnúť nasledovné:

 • meno a priezvisko
 • e-mailovú adresu
 • telefonné číslo
 • daňové registračné číslo a sídlo vašej spoločnosti
Náhľad registrácie PayU. Zdroj: Payu.com

Dôležité

Jedinou menou platnou na webe Allegro je poľský zlotý. PayU ukladá a odosiela prostriedky v PLN. Pre prepojenie s účtom PayU budete pravdepodobne musieť nastaviť účet v poľskej banke.

 

Allegro umožňuje predaj všetkých produktov, ktoré sú legálne a nie sú na poľskom území zakázané. Existuje však niekoľko postupov, ktoré zefektívnia vaše predaje.

Nasledujúce postupy nie sú povinné, Allegro avšak odporúča ich dodržiavanie.

 • Doručenie tovaru zadarmo.
 • Povolenie reklamácií.
 • Používanie poľských skladových priestorov, aby sa skrátila doba dodania zásielky a náklady za ňu.
 • Používanie poľštiny pri zalistovaní produktov do ponuky.

 

S Mergadom nastavíte inzerciu pre poľské formáty sami

Zvažujete expanziu na poľský online trh? S Mergadom využijete formáty pre porovnávače tovaru, ktoré už používate a prevediete ich na tie, ktoré aktuálne potrebujete. S našim virtuálnym správcom dokážete automatizovane spravovať dátové feedy. V Mergade zvládnete inzerciu e-shopu spravovať sami – zrýchlite tým každodenné marketingové úkony a ušetríte náklady za prácu programátorov.

 

Využijete služby Allegra?

Hoci nie je Allegro typickým porovnávačom tovaru, je to najobľúbenejší marketplace pre užívateľov internetu v Poľsku. Byť na poľskej e-commerce vidieť, znamená inzerovať na Allegru.

Mohlo by vás zaujímať:

Spoznajte zaujímavosti o nemeckom e-commerce trhu v podcaste Mergado To Go

V čom sa odlišuje e-commerce scéna v Nemecku od tej našej? A ako si získa e-shopár dôveru u nemeckých zákazníkov? Odpovede a tipy, čo pri expanzií nepodceniť, vám prezradí špecialistka na DACH región, Irena Prouzová. Pustite si do uší nový diel podcastu Mergado To Go a zistite, ako najlepšie preniknúť na západ.

23.11.2021
Napojte dátové feedy na trhovisko Kaufland.de

V prvom diele sprievodcu napojením e-shopu na Kaufland.de sme prebrali základ registrácie. Akonáhle vám Kaufland registráciu potvrdí, môžete začať s nahrávaním dát. Ukážme si, ako na to.

19.10.2021
Napojte sa na trhovisko Kaufland.de. Máme pre vás jednoduchý návod

Rozhodli ste sa pre expanziu na trhovisko Kaufland.de? Ak ste si už pripravili produktový aj ponukový feed, pustite sa s nami do registrácia e-shopu. Ako na to, vám prezradíme v dnešnom návodnom článku.

06.10.2021

Pridať nový komentár