Automatická záloha feedu vám ušetrí veľa starostí

Zálohy feedov pomáhajú e-shopárom a marketérov často vo chvíli, kedy potrebujú dohľadať, v akom stave boli dáta k určitému dňu alebo času. Mergado pri jednotlivých exportov takéto zálohy nevykonáva. Nastavíte si ich však pomocou externých služieb, ktoré fungujú úplne automaticky a zadarmo zálohujú váš feed.

Inšpirujte sa našimi skúsenosťami

Služieb na zálohu dát feedu je množstvo a každý užívateľ má vlastné preferencie – preto odporúčame aj v tomto prípade testovanie viacerých možností, aby ste našli najefektívnejšie riešenie.

Konzultant Mergada Luděk Volejník vyskúšal službu IFTTT. Tá ponúka mimo iného dva "applety" (softvérové komponenty bežiace v rámci webového prehliadača), ktoré súbor automaticky sťahuje zo zadanej URL adresy a uloží ho do vopred nastaveného umiestnenia, napr. do Dropboxu.

XML Archiver sťahuje a ukladá XML každú hodinu a applet s názvom Download file from a specific URL to Dropbox vykonáva zálohu raz denne.

Technické úskalia

Pri zálohovaní týmto spôsobom existujú limity, ktoré sú dané miestom pre ukladanie dát mimo ich objem. Napríklad IFTTT má limit 30 MB na súbor.
Je podstatné, aby ste vedeli, že v Mergade týmto spôsobom nejde zálohovať výbery a pravidlá. Zálohovať dokážete len feedy, ale aj to je však užitočné.

Nedávno riešil jeden z našich klientov problém s odparovaním produktov. Od našej podpory požadoval výstupný feed z doby pred 14 dňami. Ale pri tak veľkom množstve feedov, ktoré užívatelia v Mergadu nastavujú, nie je možné také dáta uchovávať. Preto je dôležité používať automatickú zálohu feedu - spätne sa dostanete k všetkým uloženým dátam, ktoré potrebujete.

 

Prejdite si možnosti služieb na zálohu dát feedu. Zálohovaním si ušetríte starosti s hľadaním konkrétnych dát, pretože sa k nim budete môcť kedykoľvek vrátiť. Zaujímajú vás ďalšie rady, ako inzerovať? V kategórii Pracujem s Mergadom nájdete veľa článkov s užitočnými informáciami, ako efektívnejšie pracovať na vašej inzercií.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Ako účinne upravovať feedy pre porovnávače tovaru – Dita Středová & Eliška Bielková, eBRÁNA

Získajte s agentúrou eBRÁNA cenné tipy ako rozšíriť inzerciu na najväčších hráčov medzi porovnávačmi tovaru. Kam potrebujete zamerať najviac pozornosti pri úprave XML feedu? A ako si poradiť s požadovanými špecifikáciami porovnávačov? Špecialistky na online marketing, Dita Středová a Eliška Bielková, nám pre Mergado TV porozprávali, ako vytvárajú úspešné e-shopové stratégie.

15.07.2020
Objavte spôsoby, ako dostať feed do Mergada bez komplikácií

Naša podpora často pomáha riešiť problémy s nahraním feedu do Mergada. Čo robiť ak vám systém vyhodí chybu alebo vstupná URL nespolupracuje? V článku vám prezradíme možné príčiny a ukážeme aj účinné riešenia.

17.06.2020
S Mergado videonápovedami upravíte inzerciu rýchlejšie

Nakopnite prácu s Mergadom správnym smerom pomocou dobre mierených tipov na nastavenie vašej inzercie. Či už ste s našim nástrojom ešte len začali alebo patríte do skupiny pokročilých užívateľov, pripravili sme pre vás praktický súhrn tých najpoužívanšjších operácií v Mergade. Poďme si ukázať, ako sa dá pomocou našich videonápovied efektívne a rýchlo nastaviť bezchybný XML feed.

31.10.2019

Pridať nový komentár