Berlín volá Mergado

Článok uverejnený 23.07.2018

Steward autobusu kontroluje číslo nášho lístku a pýta si naše doklady. Paradoxne je to jediná kontrola, ktorá to po nás vyžaduje. S Radimom si sadáme na svoje miesta a hurá smer letisko. Ešte je skoro ráno a tak radšej cestu využívame k spánku. Berlín nepočká a my sa naň musíme pripraviť.

Ideme na schôdzku do ShopAlike, ktorý patrí pod skupinu Visual Meta. Mergado sa za posledný rok a pol poriadne rozrástlo a v raste chce pomôcť aj svojim zákazníkom – agentúram i e-shopom. Témou tohto roku je určite expanzia do zahraničia a preto sme sa aj my vybrali do ShopAlike, ktorý funguje v 13 krajinách a je skvelou platformou na expanziu.

Bez bicyklu ani o krok ďalej

Berlín je mesto s osobitou atmosférou, ktorá na nás pôsobí hneď, ako priletíme. Keďže sa oplatí niečo z neho vidieť, schôdzku sme si naplánovali až na ďalší deň. A keďže je to Berlín, nemohli sme sa presúvať inak, ako na bicykloch.

Berlínsky múr je určite must see, tak ako aj pomník holokaustu Mahnmal. Berlín však ponúka toho omnoho viac. Napríklad sochy Molecul Man, či blízky most Oberbaumbrücke. Určite stojí za to, ísť sa pozrieť do Treptower parku na Sovietský pamätník, alebo na Alexanderplatz, kde stojí televízna veža, z ktorej je krásny výhľad na celý Berlín.

Príjemné stretnutia

Po turisticky náročnom dni nás čakal náročný deň z trochu iného súdku. Schôdzka v ShopAlike prebiehala v príjemnej atmosfére. Vymenili sme si dôležité informácie o tom, ako funguje Mergado a ShopAlike a dohodli sme sa na pár vylepšeniach spoločnej spolupráce. A tak sa môžete tešiť na našepkávače, či najaktuálnejšie špecifikácie XML feedu. A keďže si nenecháme ujsť príležitosť na natočenie videa, tešiť sa môžete aj na rozhovor, ktorý sme na návšteve urobili.

Pridať nový komentár