Zaistite si raketový rast návštevnosti vďaka rýchlejšej aktualizácii produktov

Stagnuje alebo klesá návštevnosť vášho webu? So situáciou vám poradí firma Ordelogy, ktorá pracuje na vývoji užitočných aplikácií pre e-shopárov. Jednou z nich je Cron Runner, ktorý spúšťa procesy na webe pravidelne s pomocou cronov. Zistite, ako vám táto appka zdvihne návštevnosť.

Ako na kvalitný nárast návštevnosti

Cron Runner je už funguje naplno. Aby ju tím Ordelogy otestoval v praxi, nasadil ju na affiliate katalóg s módou, ktorý je postavený na platforme Wordpress s WooCommerce a využíva plugin WP All import.

Katalóg vykazoval v posledných 2 rokoch stabilnú návštevnosť s rastovou tendenciou bez veľkých výkyvov. Okrem automatických aktualizácií produktov a ich doplňovaniu neprebiehali na webe žiadne práce.

Cez aplikáciu spustilo Ordelogy častejšiu aktualizáciu produktov, ktorá dovtedy prebiehala v maximálnej frekvencii prostredníctvom hostingu:

  • stiahnutie XML feedu 1x denne
  • spracovanie posledného stiahnutého feedu každé 2 hodiny

Odporúčanie – spracovanie je potrebné robiť častejšie ako sťahovanie.

Ak vás zaujíma téma populárneho affiliate marketingu, sledujte trojdielnu sériu tipov na Mergago TV. Predstavíme vám, ako na provizný affiliate program či spoluprácu medzi e-shopom a partnerskou značkou.

Využite vyššiu frekvenciu aktualizácie

Pre spúšťanie spracovania feedov nasadili na katalóg appku Cron Runner s frekvenciou spúšťania každých 10 minút. To znamenalo, že sa nové produkty objavili rýchlejšie na webe. Vyhľadávače si ich ihneď všimli, zaindexovali a zobrazovali používateľom vo vyhľadávaní.

Špecialista Martin Čtvrtníček z Ordelogy dodáva:
„Googlu sa začalo páčiť, že máme nové produkty ako prví alebo jedny z prvých a zdvíhal nám návštevnosť na katalógu.”

Aké výsledky priniesli zmeny v aktualizácii?

V úvode roku 2020 sa do tejto doby pohybovala mesačná návštevnosť z neplateného vyhľadávania Googlu od 882 do 2578 návštev. V októbri 2020 po nasadení appky Cron Runner vystúpila k 3218 a v novembri ku 6879 návštev.

Rast návštevnosti katalógu po nasadení aplikácie Cron Runner. Zdroj: Ordelogy

Pozrime sa na medziročné porovnanie návštevnosti:

  • január – november (2020 verzus 2019): +192% (Celé obdobie)
  • január – september (2020 verzus 2019): +114% (Pomalšia aktualizácia)
  • október – november (2020 verzus 2019): +602% (Rýchlejšia aktualizácia)

Na zmenách návštevnosti medzi rokmi 2019 a 2020 je viditeľné, že v priebehu dvoch mesiacov došlo pri častejšej aktualizácii k trojnásobne väčšiemu medziročnému rastu návštev ako v celom období.

Kvalita návštevnosti zostala na podobnej úrovni, no zvýšená návštevnosť priniesla Ordelogy porovnateľné zvýšenie príjmov z affiliate provízií.

Nárast konverzií po nasadení aplikácie Cron Runner. Zdroj: Ordelogy

Zviditeľnite e-shop medzi konkurenciou

Pre SEO je dôležité mať nový obsah prvý alebo medzi prvými. Pamätajte, prvý je vždy originál a má prednosť, ostatné sú v podstate duplicity.

Množstvo e-shopov či affiliate katalógov pracuje s rovnakými zdrojmi importovaných dát. Weby, u ktorých Google či Seznam neobjaví nové produkty medzi prvými, tak majú nižšiu viditeľnosť pri vyhľadávaní.

Zdroje dát pre affiliate môžete pred importom upraviť a získate tým viac návštev vďaka pokrytiu vyhľadávacích dotazov. Cudzojazyčné zdroje údajov od dodávateľov si preložíte na pár klikov pomocou aplikácie Translating Parrot.

Ako byť medzi prvými:

  • Spracujte novinky vo feede rýchlo.
  • Získajte produktové dáta od dodávateľa v predstihu.
  • S nastavením častej frekvencie spracovania importovaných dát sa obráťte na aplikáciu Cron Runner.

Vyskúšajte si Cron Runner na 15 dní zadarmo a ušetrite čas pri spúštaní dôležitých procesov na vašom e-shope.

Cron Runner

Používanie aplikácie Cron Runner vám zabezpečí pravidelné spúšťanie webových procesov, rozšírení či pluginov. Efektívne ju využijete pre udržanie funkčnosti vašich stránok, ale taktiež pri aktualizácii a importe produktov na e-shope. Appka ponúka prehľad nastavených cronov, možnosti úprav ich nastavenia, pozastavenia a opätovného spustenia.

Článok vznikol v spolupráci s firmou Ordelogy.

Mohlo by vás zaujímať:

 Zverte preklad vášho feedu automatizovanej appke Translating Parrot

Chcete sa so svojim e-shopom presadiť v zahraničí? Venujte pozornosť novej aplikácii Translating Parrot. Jej hlavnou doménou je automatický preklad XML feedu, ktorý budete potrebovať pre váš obchod, miestny marketplace či inzertný systém. Pozrite sa, ako jednoducho s ňou dokážete pracovať.

15.04.2021
Nový Pricing Audit je vonku. Prečo sa s ním oplatí kontrolovať sortiment?

Novinka z lišiackej dielne vám pomôže bezplatne odhaliť chyby v cenotvorbe, na ktoré by ste sami neprišli. Presne tak zistíte, ako si vedú vaše produkty na e-shope i cenových porovnávačoch a čo je potrebné vyladiť pre silnejšiu konkurencieschopnosť. Predstavujeme vám nástroj Pricing Audit.

14.04.2021
Stiahnite si celý web do jedného CSV so Scraping Camel

Chcete zo stránok či e-shopov získavať dáta, ktoré nie sú obsiahnuté v XML feede? K cenným informáciám sa dostanete jednoducho pomocou novej aplikácie Scraping Camel. Využite jej funkcie pre efektívnejšiu tvorbu PPC reklám či SEO. Ukážeme vám, ako na to.

25.03.2021

Pridať nový komentár