Ako importovať feed do Mergada z úložiska Dropbox

Využívate pre svoj e-shop cloudové úložisko Dropbox? Ušetrite si čas pri hľadaní návodu, ako zvládnuť import feedu do Mergada. Pripravili sme pre vás jednoduchý postup, s ktorým nastavíte správne zdieľanie súboru bez problémov. Poďme sa do toho pustiť.

Prehľadný návod pre užívateľov Dropboxu

Máte skúsenosť, že vám pri zdieľaní súboru URL adresa odkazovala iba na náhľad? Aby ste získali priamy odkaz na stiahnutie súboru, sledujte jednotlivé kroky nižšie.

 

1. Feed nahrajte na svoj Dropbox.

2. Pri súbore kliknite na odkaz pre kopírovanie odkazu k súboru.

3. V Mergade spustite wizard pre tvorbu nového exportu a vložte skopírovaný odkaz.

4. Pred pokračovaním je nutné prepísať hodnotu na konci URL "dl = 0" na "dl = 1".

5. Kliknite na pokračovať a spustíte tým požadovaný import produktov.

Predchadzajúci postup využijete iba pre úložisko Dropbox. Potrebujete poradiť s platformami Google Drive či iCloud? Kontaktujte našu technickú podporu.

V Mergade pracujeme neustále na tom, aby ste si dokázali nastaviť inzerciu bezchybne a sami. Nezabúdajte však aj na zálohovaniu feedu, ktoré vám poistí vašu prácu a ušetrí mnoho starostí.  

 

Mohlo by vás zaujímať:

Vyriešte skrývanie nevýhodných produktov raz a navždy

Sledujete výkonnosť vášho e-shopu a potrebujete skryť produkty, ktoré sa vám neoplatí inzerovať? V Mergade nájdete na mieru pripravené funkcie, s ktorými upravíte feed na pár klikov. Pozrite sa, ako pracuje so skrývaním sortimentu náš support master Luďek Volejník a dosiahnite, aby bola vaša inzercia vždy zisková.

27.07.2021
Ako funguje Mergado a prečo je tak šikovné

Aby bola vaša inzercia na porovnávačoch úspešná, musíte mať XML feed nastavený podľa nimi požadovaných špecifikácií. Na tieto úpravy už nutne nemusíte zamestnávať programátora. S Mergadom nastavíte reklamné kampane vášho e-shopu sami. Ako tento nástroj funguje?

05.01.2021
Prečo je potrebné na registráciu do Mergada toľko osobných informácií a prečo sa toho nebáť

Príde vám, že má registračný formulár aplikácie Mergado veľa políčok a chce od vás veľa informácií hneď, aj keď si chcete Mergado len vyskúšať? Netreba sa toho báť. Nižšie vám vysvetlíme prečo.

09.12.2020

Pridať nový komentár