Urobte si prehľad, aké povinné parametre pridáva Heureka

Slovenská a česká Heureka rozširuje zoznam povinných parametrov v kategórii móda a nábytok. Zistite, čo by vám nemalo po novom uniknúť pri nastavovaní inzercie v tomto segmente a pripravte sa na túto zmenu s Mergadom.

Uľahčite zákazníkom cestu k produktom, ktoré budú pre nich najvhodnejšie

Začiatok júla prinesie e-shopárom inzerujúcim na Heureke nové povinnosti pri úprave feedu. Porovnávač bude ku klasicky požadovanému parametru veľkosť požadovať aj informácie o farbe, materiály a značke.

Heureka týmto krokom reaguje na filtrovanie kritérií, ktoré zákazníci pri nákupe oblečenia často využívajú. Medzi odporúčané parametre zároveň pridala štýl, strih, vzor a druh. Takéto zúženie ponuky poskytne nakupujúcim možnosť výberu z tovaru priamo na mieru.

Podrobné podmienky k povinným parametrom zo sekcie Móda nájdete na webe Heureky.

Príklad parametrov v XML súbore. Zdroj: https://sluzby.heureka.sk/napoveda/podmienky-pre-sekciu-moda/

Pri dolaďovaní kampane na Heureke nezabúdajte na kvalitný obrázok produktu. Porovnávač odporúča posielať fotografie s minimálnou veľkosťou 400 x 400 px. A nepodceňujte ani ostatné atribúty obrázkov tovaru – vyskúšajte ich kvalitu s auditom od Feed Image Editoru. Odhalíte s ním prípadné chyby v obrazovej inzercii vášho e-shopu.

Nové povinné parametre pribudnú aj do kategórie nábytok. Tag PRODUCTNAME by mal obsahovať od 1. júla informácie o veľkosti (rozmery ako výška, šírka, hĺbka) farbe a materiály častí produktu. Detaily o sekcií nábytok nájdete v nápovede od Heureky.

 

Pamätajte, čím podrobnejší popis tovaru poskytnete porovnávačom, tým ľahšie zaujmete cieľového zákazníka e-shopu. So všetkým ostatným vám pomôže Mergado a zautomatizujete s ním nastavenie vašej inzercie.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Ponúkajte Balíkovňu ako ďalší typ dopravy

Chcete svojim zákazníkom uľahčiť odber zásielky v miestach, kde je nízke pokrytie parcel pointov rôznych dopravcov? Ponúkajte dopravu do Balíkovne Českej pošty, v ktorej budú nakupujúci rýchlejšie odbavení prostredníctvom kódu na vyzdvihnutie. Aktuálne ju podporuje aj Heureka.

06.10.2020
Pripravte reklamné kampane na vianočnú sezónu s FAVI Checklistom

Špecializovaný porovnávač FAVI vydal checklist zjednocujúci tipy a rady pre dôležité e-shoparské úkony na predvianočnú sezónu. Prejdite si ho a pripravte vašu inzerciu na najdôležitejšie e-commerce obdobie v roku. Mnoho z týchto úkonov vám zautimatizuje používanie Mergada, s ktorým si budete istý, že je vaše nastavenie bezchybné.

22.09.2020
Portál MarkPro prináša nové príležitosti a prepája marketingových pracovníkov

Zviditeľnite svoje podnikanie prostredníctvom slovenského digitálneho hubu MarkPro. Platforma prepája slovenských marketérov a freelancerov, ktorí chcú rozšíriť portfólio svojich služieb alebo vyhľadávajú prácu v e-commerce. Okrem toho ponúka veľa aktuálnej inšpirácie v podobe článkov a informácií o zaujímavých udalostiach.

18.09.2020

Pridať nový komentár