Novinky z porovnávačov alebo aj ako sa najlepšie pripraviť na letnú e-shopársku sezónu

Článok uverejnený 09.06.2021

Čo by vás nemalo minúť v prípade porovnávačov v nadchádzajúcom období? Zhrnuli sme pre vás užitočné novinky z Heureky a FAVI, ktoré s prichádzajúcimi sezónnymi akciami určite využijete. Tak či už zvažuje expanziu alebo vyladenie inzercie pre domáci trh, ste na správnom mieste.

S FAVI sa presadíte v ďalších troch krajinách

Špecializovaný porovnávač FAVI pridal do zoznamu krajín, kde pôsobí, tri silné európske trhy – Taliansko, Švédsko a Veľkú Britániu. Ak vás láka inzercia na niektorom z nich, využite výhodnú úvodnú ponuku od FAVI. Pri registrácií do 30. júna pobeží vaša kampaň v bezplatnom režime až do konca augusta.

Aké sú podmienky pre zaradenie e-shopu? Stačí vám XML feed vo formáte, ktorý FAVI dokáže spracovať a lokalizovaný obchod pre danú krajinu. S Mergadom využijete formáty pre porovnávače tovaru, ktoré už používate a prevediete ich na tie, ktoré potrebujete pre zahraničných zákazníkov.

Zoznam krajín, kde pôsobí FAVI. Zdroj: https://www.favionline.com/partners

FAVI ponúka inzerentom po novom aj automatický nástroj Optimalizácia konverzií, s ktorým zlepšíte výsledky e-shopu v dlhodobom horizonte. Pomôže vám výrazne skvalitniť návštevnosť a pozície tovaru v katalógu.

Prehľad podmienok pre nastavenie optimalizácie nájdete prehľadne v tomto dokumente.

Pri inzercií na porovnávačoch nezabúdajte na kvalitné obrázky produktov, ktoré sú pre úspešný predaj kľúčové. Zautomatizujte ich úpravu s aplikáciou Feed Image Editor, ktorá vám pomôže už aj s nízkym rozlíšením fotiek vášho tovaru.

Aké novinky prináša Heureka?

Okrem pravidelných obsahových zmien a nových kategórií sa v Heureke tentokrát zamerali na TAG. Upravené a pridané tagy pomôžu zlepšiť orientáciu pri vyplňovaní dát na porovnávači.

Aké TAGY sa vynovili alebo pribudli?

Ich kompletný prehľad nájdete na Heureka blogu.

Pri tagu <SPECIAL_SERVICE> si však dajte pozor, pretože sem patria len určité služby:

Čo všetko patri do tagu . Zdroj: https://blog.heureka.cz/2021/06/03/nove-tagy-na-heurece/

Zaostrite na kvalitu vyskakovacích dotazníkov

Užitočné tipy na nastavenie pop-up okien a widgetov prináša blog HeurekaDevs. Prečítajte si ich 10 tipov, ako dostať maximum z rýchlych dotazníkov na webe a vylepšite získavanie spätnej väzby od užívateľov pre obojstrannú spokojnosť.

Pri inzercii na Heureke nezabúdajte aj na povinné parametre vášho tovaru. S bezplatným auditom feedu nájdete prípadné chyby vo feede a rovno ich v Mergade odstránite. Váš XML feed tak bude plne zodpovedať požiadavkám porovnávača.

ShopCamp sa vracia v plnej sile

Začiatok septembra bude patriť po ročnej pauze opäť akcii ShopCamp. Na pôde ČVUT sa 2.9. 2021 stretnú e-commerce odborníci, ktorí si počas workshopov i networkingu prezdieľajú tipy zo sveta e-shopov. Na 8. ročníku nebude chýbať ani Mergado tím, ktorému budú tento rok robiť spoločnosť aj špecialisti z našich nových aplikácii.

Pozrite sa, ako vyzeral posledný offline ročník našimi očami a načerpajte inšpiráciu zo stále aktuálnych tém.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Vyťažte maximum z affiliate marketingu pomocou siete Affial

Chcete zvýšiť svoj predaj, odlíšiť sa od konkurencie a budovať svojmu brandu meno ďalším smerom? Vyskúšajte affiliate marketing. Jeho pomocou sa internetové obchody prepájajú s webmi, aby na nich propagovali svoje produkty.

13.04.2022
Ako profitovať z nových funkcií na porovnávačoch Biano a FAVI

Predávate tovar zo sekcie home & deco? Špecializované porovnávače Biano a FAVI prinášajú novinky, ktoré vám pomôžu zabezpečiť úspech s online kampaňami. Objavte napríklad ďalší predajný nástroj Biano Studio alebo súhrnný ťahák k parametrom tovaru na FAVI.

12.04.2022
Staňte sa členmi Kaufland Global Marketplace. Zaistí vám inzerciu v ČR, SR a na ďalších európskych trhoch

Predajný gigant Kaufland chystá v roku 2023 otvorenie online trhovísk v Českej republike a na Slovensku. Budú súčasťou siete Kaufland Global Marketplace, ktorá vám umožní inzerovať na niekoľkých marketplaces po celej Európe. Na to, aby ste expandovali na ďalšie trhy, vám postačí jedna registrácia.

22.03.2022

Pridať nový komentár