Novinky z porovnávačov alebo aj ako sa najlepšie pripraviť na letnú e-shopársku sezónu

Čo by vás nemalo minúť v prípade porovnávačov v nadchádzajúcom období? Zhrnuli sme pre vás užitočné novinky z Heureky a FAVI, ktoré s prichádzajúcimi sezónnymi akciami určite využijete. Tak či už zvažuje expanziu alebo vyladenie inzercie pre domáci trh, ste na správnom mieste.

S FAVI sa presadíte v ďalších troch krajinách

Špecializovaný porovnávač FAVI pridal do zoznamu krajín, kde pôsobí, tri silné európske trhy – Taliansko, Švédsko a Veľkú Britániu. Ak vás láka inzercia na niektorom z nich, využite výhodnú úvodnú ponuku od FAVI. Pri registrácií do 30. júna pobeží vaša kampaň v bezplatnom režime až do konca augusta.

Aké sú podmienky pre zaradenie e-shopu? Stačí vám XML feed vo formáte, ktorý FAVI dokáže spracovať a lokalizovaný obchod pre danú krajinu. S Mergadom využijete formáty pre porovnávače tovaru, ktoré už používate a prevediete ich na tie, ktoré potrebujete pre zahraničných zákazníkov.

Zoznam krajín, kde pôsobí FAVI. Zdroj: https://www.favionline.com/partners

FAVI ponúka inzerentom po novom aj automatický nástroj Optimalizácia konverzií, s ktorým zlepšíte výsledky e-shopu v dlhodobom horizonte. Pomôže vám výrazne skvalitniť návštevnosť a pozície tovaru v katalógu.

Prehľad podmienok pre nastavenie optimalizácie nájdete prehľadne v tomto dokumente.

Pri inzercií na porovnávačoch nezabúdajte na kvalitné obrázky produktov, ktoré sú pre úspešný predaj kľúčové. Zautomatizujte ich úpravu s aplikáciou Feed Image Editor, ktorá vám pomôže už aj s nízkym rozlíšením fotiek vášho tovaru.

Aké novinky prináša Heureka?

Okrem pravidelných obsahových zmien a nových kategórií sa v Heureke tentokrát zamerali na TAG. Upravené a pridané tagy pomôžu zlepšiť orientáciu pri vyplňovaní dát na porovnávači.

Aké TAGY sa vynovili alebo pribudli?

Ich kompletný prehľad nájdete na Heureka blogu.

Pri tagu <SPECIAL_SERVICE> si však dajte pozor, pretože sem patria len určité služby:

Čo všetko patri do tagu . Zdroj: https://blog.heureka.cz/2021/06/03/nove-tagy-na-heurece/

Pri inzercii na Heureke nezabúdajte aj na povinné parametre vášho tovaru. S bezplatným auditom feedu nájdete prípadné chyby vo feede a rovno ich v Mergade odstránite. Váš XML feed tak bude plne zodpovedať požiadavkám porovnávača.

ShopCamp sa vracia v plnej sile

Začiatok septembra bude patriť po ročnej pauze opäť akcii ShopCamp. Na pôde ČVUT sa 2.9. 2021 stretnú e-commerce odborníci, ktorí si počas workshopov i networkingu prezdieľajú tipy zo sveta e-shopov. Na 8. ročníku nebude chýbať ani Mergado tím, ktorému budú tento rok robiť spoločnosť aj špecialisti z našich nových aplikácii.

Pozrite sa, ako vyzeral posledný offline ročník našimi očami a načerpajte inšpiráciu zo stále aktuálnych tém.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Predávajte tovar pre udržateľné bývanie pomocou novej kategórie Biano EKO

Ponúkate ekologické a udržateľné produkty v sekcii Home & Decor? Upozornite na ne ľahšie prostredníctvom špecializovaného porovnávača Biano. 22. apríla 2021 predstavil novú kategóriu, ktorá ponúka ekologickejšie varianty produktov, inšpiráciu, informácie a tipy o udržateľnom životnom štýle.

29.04.2021
Spoznajte Biano Button. Funkcia zobrazenia podobných produktov vám zvýši predaj

Premýšľate, ako v segmente nábytku a dekorácií prilákať viac zákazníkov? Biano pre vás pripravilo novú funkciu Biano Button. Funguje na princípe similarity - teda zobrazenia podobných produktov. Poďme si túto novinku predstaviť bližšie.

09.03.2021
Expandujte efektívne na maďarskú e-commerce. Predávajte na Olcsóbbat.hu

Hľadáte čo najviac kanálov, cez ktoré v Maďarsku inzerovať tovar? Potom myslite na to, že miestne prostredie porovnávačov ponúka viac možností než len predávať cez Árukereső a Árgep. Medzi populárne porovnávače s dlhou tradíciou tu patrí aj Olcsóbbat. Predstavme si ho zblízka.

16.02.2021

Pridať nový komentár