Vyriešte import variantných produktov z Mergada do Shoptetu pohodlne

Mergado pre Shoptet ponúka dva predchystané formáty: Shoptet dodávateľský a Shoptet kompletný. Naši klienti oba z nich pravidelne používajú pre ľahký import produktov. Ak sú ale vo feede produkty s variantami, Mergado ich načíta a zobrazuje samostatne. To znamená, že pri importe do Shoptetu sa varianty nezlúčia pod jeden produkt. Pomocou tohto sprievodcu import variánt na túto platformu vyriešime.

Čo robiť, keď kvôli variantám vzniknú v administrácii Shoptetu pri importe produkty naviac

Formáty Shoptet dodávateľský a Shoptet kompletný pre každú variantu v Mergade vytvoria samostatný produkt.

Shoptet formáty podporované Mergadom.

Ani jeden z formátov však nezaistí zlúčenie variánt pod jeden produkt a import vytvorí v Shoptete jednotlivé varianty samostatne. Aby ste ich zlúčili, musíte na výstupe z Mergada pre import do Shoptetu použiť Heureka formát. Ten pri importe do Shoptetu zlučuje varianty cez element ITEMGROUP_ID a vďaka tomu sa jednotlivé varianty „spoja“ pod ten produkt, ku ktorému patria.

Postup

Ukážeme si všetko na spracovanie dodávateľského feedu pre import do Shoptetu:

1. Preveďte ľubovoľný formát na Heureka.sk (pre slovenský Shoptet) alebo Heureka.cz (pre český Shoptet) na výstupe.

Prevod na Heureka formát.

2. Pred importom odporúčame previesť audit feedu, prípadne vyskúšať validáciu feedu pre import v Shoptet validátoru.

3. Výstupný feed z Mergada môžete jednorázovo importovať do Shoptetu alebo si nastaviť pravidelný automatický import.

 

Toto je spôsob, ako v Shoptet feede zlúčiť varianty produktov. Ak ich váš feed neobsahuje, stačí pre import využiť jeden z predchystaných formátov (Shoptet dodávateľský či Shoptet kompletný). Spravujete Shoptet feedy v Mergade? Naučte sa správne nastaviť ich zabezpečenie.

Mohlo by vás zaujímať:

Udržujte informácie o tovare na Shoptet e-shope aktuálne. Pomocou prípadovej štúdie od Flexity

Ak spravujete viac e-shopov prevádzkovaných na riešení Shoptet, je dôležité, aby ste udržiavali údaje o tovare vzájomne aktuálne. Pri každej zmene u produktov na jednom e-shope potrebujete, aby sa v čo najkratšom čase preniesla aj do vašich ďalších prevádzkovaných obchodov. Detailný postup pre vás v prípadovej štúdii spísal Tomáš Sokol, spoluzakladateľ e-shopu Flexity.

16.06.2021
Ohliadnite sa za horúcimi novinkami v e-commerce s Mergado Insight

Bilancia posledného mesiaca a ďalšieho releasu v Mergade je online. Nový diel Mergado Insight vás za pár minút prevedie hlavnými udalosťami, ktoré zahýbali vody e-commerce. Pozrite si pravidelné zhrnutie aktualít, ktorým vás prevedie naša Natálka.

27.04.2021
Prilákajte ďalších zákazníkov. Pomôžu vám predvianočné vychytávky z porovnávačov

Porovnávače tovaru a e-shopové riešenia si pripravili pre užívateľov pred Vianocami užitočné vylepšenia. Aké nové funkcie pribudli do Shoptetu, GLAMI či Heureky? Zorientujte sa v novinkách a získajte pomocou nich zákazníkov, ktorí si nechávajú nákup na poslednú chvíľu.

03.12.2020

Pridať nový komentár