Ošetrite si obrázky na FAVI

V predvianočnej dobe priniesol vyhľadávač nábytku a dekorácií FAVI nielen požiadavky na uvádzanie kategórií, ale aj informácie pre zasielanie obrázkov a ich URL adries. Prečítajte si, ako zlepšiť dáta v XML feede a dosiahnuť na FAVI lepšie výsledky.

Obrázky na FAVI v dostatočnom rozlíšení

Na to, aby sa vám obrázky vo FAVI zobrazovali správne, musíte ich posielať v dostatočne veľkom rozlíšení. Používajte čo najväčšie rozlíšenie - ideálne nad 1000 x 1000 px. Aby sa vám produktové fotky načítali aj do FAVI katalógu, musia byť veľké minimálne 400 x 400 px - pokiaľ bude ich rozlíšenie menšie, môže dôjsť k ich zablokovaniu.

Pokiaľ bude rozlíšenie obrázkov menšie, než FAVI požaduje, môže dôjsť k ich zablokovaniu. Zdroj: https://favi.cz

Nezabudnite zmeniť aj URL adresu obrázku

Aby sa obrázok už zaradeného výrobku kompletne aktualizoval, musíte zmeniť aj jeho URL adresu. Pokiaľ bude URL adresa obrázku nevalidná, FAVI zablokuje jeho zobrazovanie.

Ako na FAVI zabrániť blokovaniu pri zobrazovaní produktových obrázkov:

  • obrázok nesmie obsahovať dodatočný text či grafiku (náčrtky, logá, vodoznaky)
  • na obrázku nesmie byť viac produktov ako je za predávanú cenu (napr. nie celé sady)
  • vyhľadané produkty nesmú byť v inom dekore alebo v inej veľkosti či farbe, než je uvedené

 

Pri hlavných produktových obrázkoch je najlepšie, aby obsahovali samostatný produkt na bielom pozadí. Okrem hlavného obrázku sa na detail produktu načíta až 20 ďalších fotografií - to vám dáva možnosť predstaviť produkt čo najlepšie pomocou väčšieho množstva obrázkov.

Ako na FAVI zasielať alternatívne obrázky:

 

Pripravte obrazovú reklamu aj obchodné podmienky vášho či klientskeho e-shopu podľa aktuálnych požiadaviek FAVI. Predávate aj na Facebooku a hľadáte správny nástroj, s ktorým dokážete automatizovane nastaviť produktové obrázky pre váš e-shop? Pre užívateľov Mergada máme perfektné riešenie v podobe nadupané aplikácie Feed Image Editor.
 

Mohlo by vás zaujímať:

Na ceste za kvalitnejšou kampaňou s FAVI Checklistom

Vyhľadávač FAVI rozbieha jesennú nákupnú sezónu naplno a pripravuje tak e-shopy na vianočné obdobie, ktoré sa nezadržatelne blíži. Šikovným pomocníkom pre obchodníkov je nový FAVI Checklist, ktorý využijú všetci užívatelia Mergada. Poďme sa spolu pozrieť, čo by ste nemali v prípade kampane vynechať a ako ju správne nastaviť.

04.09.2019
Zaraďujte tovar na FAVI podľa nového stromu kategórií

Porovnávač nábytku FAVI predstavil vlastný strom kategórií. S jeho pomocou lepšie zaradíte produkty do kategórií. Ak budete do FAVI posielať správne kategórie, odstránite tým riziko, že váš tovar nebude zaradení do jeho ponuky.

21.05.2019

Pridať nový komentár