Ako značiť URL pre Google Analytics v Mergade

Článok bol publikovaný 07. 08. 2014
| 2 minúty čítania

O značkovaní URL pre Google Analytics

Google Analytics umožňuje na koniec adresy stránky doplniť parametre, ktoré prepíšu informácie o zdroji, odkiaľ užívateľ přišiel, informácie o kampani, či ďalšie. To sa v praxi používa na rozpoznanie napr. reklamných kampaní.

Prečo značkovať URL neodporúčam

Pretože pri spracovaní dát z UTM parametrov dochádza v Google Analytics k trvalej strate niektorých informácií. Kto úplne presne nevie, čo robí, svojím dátam skôr uškodí.

Ako značkovať URL v Mergade

I napriek mojim výhradám sa veľa užívateľov na automatické značenie URL pre GA mnohokrát pýtali. Užívatelia môžu po novom využiť pravidlo, ktoré adresy označkuje za nich. Použitie je podobné, ako v prípade URL buildera.

Nástroj na značenie URL pre Google Analytics / Mergado URL Builder

Nástroj na značenie URL pre Google Analytics / Mergado URL Builder 

Všimnite si, že

  • Je možné použiť premenné, stačí napísať do políčka znak percento a Mergado vám začne napovedať, ktoré premenné sú k dispozícii. Ak budete pomaly vypisovať jednotlivé písmená, výber bude upresňovaný.
  • Premenné nie sú povinné, je možné použiť bežný text.
  • Správa sa ako ostatné pravidlá — môžete ho aplikovať na všetok tovar e‑shopu alebo len na určité výbery. Je možné označkovať aj iné elementy než URL — tu si však dajte pozor. Označkovať napr. IMGURL (adresa obrázku tovaru) je na nič.

Nech tým, kto o značkovanie adries stojí, pravidlo slúži dobre!

Autor / pan Mergado / 07. 08. 2014
Pan Mergado je největší dříč v našem týmu. Maká ve dne i v noci, aby byla data e‑shopů v tom nejlepším pořádku a přinášela užitek. Zde na blogu píše návody, zprávy i své vlastní názory. No ano, je to virtuální postava, ale my ho máme rádi. Fakt.

Pridať nový komentár

Obsah tohto poľa je súkromný a nebude verejne zobrazený.
By submitting a comment, you agree to the processing of personal data.