Januárové novinky v Mergade

Vyhľadávanie e-shopov

Ak v Mergade spravujete viac e-shopov, môže byť ich vyhľadávanie zdĺhavé. Odteraz pribudla tým, ktorí majú v Mergade viac ako 3 e-shopy, na úvodnej strane kolónka pre vyhľadávanie (doteraz mali túto možnosť len tí, ktorí spravovali 20 a viac e-shopov). Užitočná vecička hlavne pre agentúry a marketingových odborníkov, ktorí riešia inzerciu viacerých klientov.
Vyhľadávanie eshopov
 

Nové spôsoby dopravy u Heureky

Heureka nedávno aktualizovala možnosti dopravy tovaru, tak sme nechceli zostať pozadu a aktualizovali aj možnosti v Mergade. Najnovšie tak môžete zvoliť ako dopravcu FedEx alebo Raben Logistic, naopak EMS, RADIÁLKA a General Parcel už Heureka nepodporuje.
 

Pravidlá aplikácií

S pribúdajúcimi aplikáciami pre Mergado pribúdajú aj pravidlá, ktoré sú s ich pomocou vytvárané. Pre lepší prehľad sú teraz také pravidlá označené ikonkou danej aplikácie.
Nové ikonky pra pravidlá aplikácií
 

Nová stránka Fakturácia

Pre lepší prehľad o platbách za Mergado vznikla nová stránka Fakturácia. Nájdete ju v lište na hlavnej strane e-shopu. Okrem informácií o všetkých aktuálne spustených aplikáciách a ich cene máte možnosť tiež zmeniť fakturačné obdobie. Pre každý e-shop je stránka zvlášť.
Nová stránka Fakturácia
 

Našepkávač parametrov pre export pre Zboží.cz

Farby, veľkosti, objemy, dioptrie. Všetky tieto informácie môžete v Mergade upravovať. Zboží.cz umožňuje u týchto informácií uvádzať i jednotky. A ich zadávanie je teraz v Mergade ešte jednoduchšie vďaka našepkávaču premenných, z ktorých môžete údaje čerpať.
Ak máte teda informácie o farbe alebo veľkosti v inom elemente a chcete ju hromadne presunúť do elementu PARAM, stačí zadať pomocou značky "%" element, z ktorého má Mergado informáciu vziať. Viď príklad na obrázku. Našepkávač môžete využiť aj v poli Jednotka, ak máte túto informáciu vo svojom feedu uvedenú v konkrétnej premennej.
Našepkávač parametrov pre Zboží.cz
 

Zobrazenie formátu XML feedu v audite

Audit XML patrí k najobľúbenejším položkám z Mergadovho sortimentu. V decembri sme pridali nové formáty pre auditovanie a do januára sa nám podarilo vychytať drobné chybičky. Vo výsledkoch auditu taktiež po novom nájdete, o aký export išlo.
 

Našepkávanie CATEGORYTEXT pre pravidlá Hromadné prepísanie

Pri hromadnej zmene CATEGORYTEXT pri konkrétnych výberoch pomocou pravidla Hromadné prepisovanie teraz môžete využiť našepkávač podobne, ako je to pri pravidle Hromadná zmena kategórií. Našepkávač kategórií tu funguje len pokiaľ sa pravidlo týka elementov, ktoré reprezentujú kategórie na danom porovnávači. Teda napr. CATEGORYTEXT pre Heureku alebo Google_ product_ category pre Google nákupy. (Pre iné elementy našepkávač nie je aktívny.)
Našepkávanie kategórií pri pravidle Hroamdné premenovanie
 

Vylepšený prevodník pre Facebook

Pri tvorbe exportu pre Facebook pomocou prevodníka z iného feedu (napr. určeného pre Heureku) dokáže po novom Mergado naplniť FB element GOOGLE_PRODUCT_CATEGORY z CATEGORYTEXTu. (Nenechajte sa zmiasť, Facebook naozaj využíva pre radenie produktov do kategórií element nazvaný GOOGLE_PRODUCT_CATEGORY a hodnoty vychádzajú z taxonómie Google Merchants).
 
Okrem týchto noviniek a menších úprav si Mergado polepšilo aj v prostredí pre vývojárov. Ako už ste určite zaznamenali, pár mesiacov fungujeme ako otvorená platforma pre vývojárov a snažíme sa im uľahčiť porozumenie a zoznámenie sa s Mergadom zvnútra. Súpis noviniek nájdete tu.
 
Dúfame, že budete mať z noviniek radosť a že vám zase o kúsok uľahčí nastavovanie inzercie. Dajte nám vedieť - sem do komentárov alebo do fóra - aké ďalšie vylepšenia by ste uvítali, uvidíme, čo pre to môžeme urobiť.
 
 

Pridať nový komentár