Poraďte si s variantami produktu v Mergade na pár klikov

Majte nepovinné varianty produktov pod dohľadom. Exportujte do porovnávačov len položky bez pridaných doplnkov a služieb vďaka prepojeniu na Mergado Pack. Pozrite sa, aké pravidlo vám urýchli a zprehľadní prácu s feedom.

 

Ako funguje tvorba variantov v OpenCarte

V klasických shop-systémoch vytvárame varianty prostredníctvom ich parametrov. Položka, akou je napr. obyčajné tričko, disponuje veľkosťou alebo farbou - povinnými variantami. Dáta o tovare následne vygenerujeme do feedu a zaradíme pod jedno ITEMGROUP_ID.

V systéme OpenCart pridáte pomocou nastavenia Možnosti aj nepovinné parametre (napr. darčeková karta, montáž, školenie). Mergado Pack tak v exporte vytvorí z možností rôzne varianty produktu s rovnakým ITEMGROUP_ID. Cena produktu môže byť ale rozdielna v závislosti od doplnkovej služby. V prípade, ak potrebujete poslať do porovnávača tovaru cenu bez nepovinného parametru, využite na to jednoduché pravidlo v Mergade, ktoré skryje nechcené položky.

 

Varianty produktu s rozdielnou cenou v OpenCarte.
  1. Pomocou Mergado Packu v rozšírení pre OpenCart vytvorte export produktov. MergadoPack následne vytvorí z doplnkových služieb alebo produktov jednotlivé varianty.
  2. V Mergade vytvorte pomocou Vlastného dotazu výber všetkých variantných produktov. Dosiahnete to ak vytvoríte podmnienku ITEMGROUP_ID se nerovná ITEM_ID.
  3. V nastavení pravidiel vytvorte Nové pravidlo. Typ pravidla vyberte Skryť produkty a aplikujte naň už vytvorený výber.
  4. Vo výsledku vám v exporte zostanú základné produkty bez pridaných variánt.

 

Výber produktov v Mergade na rozšírené varianty.

Naučte sa s Mergado Packom maximálne využívať možnosti vašich produktov na e-shope. Sledujte blog a v prípade doplňujúcich otázok nás neváhajte kontaktovať na podpore.

Alebo presuňte online komunikáciu do offline sveta a prídite prekonzultovať Mergado Pack na prvý Winter Mergado Fest. Náš odborník Petr Mindl predstaví, ako vám pomôže spojenie doplnkových modulov od e-shopových platforiem s Mergadom.

 

Mergado Pack pluginy sťahujte tu⬇

 

Mohlo by vás zaujímať:

Objavte výhody multistoru s Mergado Packom

Vlastníte viacero e-shopov a na každý máte vlastnú administráciu? Uľahčite si ich správu a využite to správne miesto pre vaše obchodovanie - multistore. Všetky e-shopy prehľadne prepojíte na jednom mieste a ušetríte tak čas i náklady pri spravovaní vašich obchodov.. Poďme sa pozrieť, ako funguje Mergado Pack v režime multistoru

21.01.2020
S novou funkciou v Mergado Packu zvládnete aj náročnejšie generovanie exportov

V minulom článku sme si predstavili silného pomocníka, Cron službu, ktorá by nemala chýbať e-shopom pri práci s XML feedom. Teraz sa budeme venovať novinke z radov Mergado Packu - postupnému generovaniu exportov. Prečítajte si, prečo sa oplatí nové vylepšenie používať.

 

11.12.2019
Crony otvárajú dvere lepšej automatizácii

Vlastníte e-shop alebo ich niekoľko spravujete? Pri svojej práci ste sa určite stretli s Cronom – službou, ktorá stráži pravidelné spúšťanie úloh na hostingu webu. Jeho používanie vám zabezpečí automatické generovanie XML feedu a v nasledujúcich riadkoch vám priblížime, prečo sa bez neho nezaobídete pri exporte z Mergado Packu.

21.10.2020

Pridať nový komentár