Nová verzia Mergada je na svete

Nové formáty v Mergade

Mergado sa rozrastá aj do šírky – teda aspoň čo sa podporovaných formátov týka. Naposledy sme pridali tri nové formáty, ktoré môžete využiť pre klasickú produktovú inzerciu na porovnávačoch aj v dynamickej reklame. Ktoré to sú?

Export Google AdWords pre dynamický remarketing

Ten môže byť zdrojom dynamických obsahových reklám. Do AdWords ho vložte tu:

Rumunské Glami

Módny porovnávač asi netreba predstavovať, XML feed zostáva aj pre zahraničný trh veľmi podobný. Chystáte sa experimentovať? Dajte nám o tom vedieť!

Sitemap.xml

Nový formát, ktorý vám umožní vytvárať dynamické reklamy na Googli z celého vášho webu – alebo len z tých častí, ktoré v Mergade vyberiete. Napríklad budete chcieť skryť všetky odkazy s prioritou nižšou než 1 a pod.

Hodnotenie aplikácií

O tom, že je možné aplikácie hodnoť sme písali už pred mesiacom. Po novom vás o ich hodnotenie budeme žiadať skrz notifikácie a to buď po vypnutí aplikácie alebo po troch týždňoch ich používania. Do predu ďakujeme za všetky hodnotenia aj tipy na vylepšenie!

Napojenie do Skliku cez API

Poľahučky prechádzame na modernejšie spojenie s Sklikom – po novom v Keychainu nastavíte prepojenie pomocou API kľúču. Do budúcna plánujeme tento typ spojenia implementovať aj do vytváranie exportu pre Sklik, ktorý zatiaľ stále funguje na meno a heslo.

Vylepšenie auditu

Audit XML je určite najčastejšie využívanou časťou Mergada – ak ste naň náhodou ešte nenarazili, potom tohto neľútostného kontrolóra vášho XML vrelo odporúčame. Po novom sa naladil pozitívne – okrem chýb, ktoré sa vo feede nachádzajú vám ponúkne tiež ich opravu, či vylepšenie. Nemusíte nikde hľadať návod alebo postup, nájdete ich hneď pri popise chýb.

Odpárovanie v Heureka Watchdog

Dlho očakávanie je tu – manuálne spárované produkty teraz môžete v aplikácii Heureka Watchdog aj odpárovať. V prípade chyby alebo nutnosti zmeny teraz máte ľahké riešenie. 

Odporúčané elementy

Pre vytváranie výberov sa často používajú rovnaké alebo podobné elementy. Teraz ich  nájdete pod nadpisom odporúčané elementy vo chvíli, kedy kliknete do okna vyhľadávanie a nájdete ich rýchlejšie a bez zbytočného vypisovania alebo rolovania.

Nová hlavná strana Mergada

Po úvodnej strane exportu sme sa pozreli aj na úvodnú stranu všetkých exportov v Mergade. A premenili sme ju tak, aby vám na prvý pohľad poskytovala užitočné informácie – o počte preklikov, objednávok alebo výšku tržby. Porovnávame pritom údaje za posledných 28 dní.

Zmenili sa tiež aj ikonky, označujúce stav daného exportu – zelená fajka hovorí jasne, šedé „i“ značí, že export nikto nesťahuje, červený alebo oranžový výkričník potom upozorňuje na chybu. Vysvetlivky sa vám vždy zobrazia aj po nabehnutí na ikonu.

Okrem toho máte tiež možnosť sa rýchlo dostať na nedávno otvorené exporty – po kliknutí na ikonu v ľavom hornom rohu sa vám zobrazí posledných päť navštívených exportov.

Vylepšenia sa dočkalo aj vnútro Mergada, čo ocenia najmä vývojári aplikácií, ich súpis nájdete čoskoro vývojárskej časti fóra

Pridať nový komentár