Horúce novinky z Mergada

Článok uverejnený 15.06.2017
Už ste sa pozreli? Redesing úvodnej strany si určite zaslúži podrobnejšie vysvetlenie. Čo teda po novom vidíte?

Úvodná strana Mergada

Dlaždice aplikácií i graf s prehľadom inzercie zostali bez zmeny. Nižšie na stránke potom pribudli nové grafy a prehľady:
 
1. Informácie o štruktúre sortimentu – v tomto bloku nájdete malý graf, ktorý poskytuje dôležitú informáciu o premene počtu produktov vo vašom feede v uplynulých 30 dňoch (za nulovú hodnotu sa pritom považuje medián počtu produktov za posledný mesiac). Ľahko teda odhalíte výkyvy v počte produktov, ktoré môžu signalizovať väčšie chyby alebo výpadky inzercie. Ďalšie políčka potom zobrazujú hlavné kategórie a výrobcov zastúpených vo vašom feede – po nabehnutí myšou na vybranú časť grafu sa vám zobrazí názov kategórie/výrobcu aj počet produktov, ktorých sa táto informácia týka. Posledný stĺpček „Ceny“ podáva jasnú informáciu o cenovej politike vášho e-shopu – teda ako drahý tovar predávate.
 
2. Druhý blok prináša rýchly prehľad o najčastejších vyhľadávaných údajoch z Mergada – počet produktov a výberov, počet pravidiel a elementov s možnosťou rovno ďalší pridať a posledný audit XML, ktorý si ľahko spustíte rovno z tohto panelu.
 
3. Informácie z tretieho panelu nie sú na úvodnej stránke nové – menil sa len ich vzhľad. Nájdete tu adresy vstupného i výstupného feedu vrátane jeho formátu a času posledného stiahnutia.
 
Tak čo hovoríte na novú homepage? S jej úpravami ešte nekončíme, takže pokiaľ máte tip na ďalšie zlepšenie, dajte nám vedieť napríklad do fóra.

Mergado Store

Úpravy zaznamenal v tomto mesiaci aj Mergado Store – pridali sme do neho možnosť filtrovania a vyhľadávania aplikácií, čo s ich pribúdajúcim množstvom dáva celkom zmysel.
 
 
Okrem toho sa v detaily aplikácie zobrazujú ďalšie odporúčané appky. Môžete sa teda nechať inšpirovať tým, čo ďalšie zapnúť.
 
 

Shoptet

Mergado sa naučilo nový formát XML – tentokrát ide o e-shopovú platformu Shoptet, ktorého formát XML doteraz nebol príliš kompatibilny s Mergadom. Teraz si výstupný XML ľahko vložíte, nahráte do Mergada a vytvoríte z neho patričné exporty pre rôzne cenové porovnávače.
 
 
 
Okrem toho sa podarilo opraviť niekoľko drobných chýb – za všetky môžeme spomenúť napríklad načítanie veľkých obrázkov.
Vylepšenia sa dočkali aj vnútornosti Mergada. O úpravách pre vývojárov napísal Pavel na fórum.
 

Pridať nový komentár