Používajte Makrá

Článok uverejnený 18.03.2020

Pred časom sme vám predstavili novú funkciu Makrá. V priebehu jej testovania sme za pomoci našich power userov vylepšili niektoré ich funkcie a zapracovali nové. Poďme si urobiť krátky prehľad o tom, kde všade vám zjednodušia prácu.

Naučte sa práci s Mergado makrami, urýchlite si veľa práce

S makrami na jedno kliknutie zvládnete niekoľko častých úkonov v Mergade. Ich automatizácia vám ušetrí veľa cenného času, ktorý budete môcť venovať ďalšej práci.

 

Prehľad makier v Mergade.

Čo vedia stávajúce makrá:

Vytvoriť výber a pravidlo, ktoré doplní výrobcu do názvu produktov.

Vytvoriť jedno prepisovacie pravidlo, ktoré zaistí, že všetky prípadné duplicitné URL adresy, budú unikátne.

Odstrániť HTML značky, napr. z popisu produktov.

Zariadi prehodenie hodnôt dvoch elementov, typicky keď je potrebné vymeniť hlavný obrázok produktu (napr. IMGURL) za ten, ktorý je vo feede ako alternatívny (napr. IMGURL_ALTERNATIVE).

Vytvorí 7 výberov, ktorými sa produkty rozdelia do 7 dostupnostných hladín podľa Heureky.

Vytvoriť 10 výberov, ktorými sa produkty rozdelia do 10 konverzných hladín. Predpokladá aktívne používanie Bidding Fox Elements.

Vytvoriť 5 výberov, ktorými sa produkty rozdelia do 5 cenových hladín

Vytvoriť výber a pravidlo, ktoré skryje lacné produkty.

Vytvoriť výber a pravidlo, ktorým sa budú skrývať produkty, ktoré nie sú momentálne skladom.

Vykoná 3 úpravy:

  1. naplní výrobcu, ak pri niektorých produktoch na výstupe chýba
  2. doplní výrobcu do názvu, ak pri niektorých produktoch na výstupe v názve výrobca chýba
  3. prepíše rozšírený názov produktu (PRODUCT) hodnotou názvu produktu (PRODUCTNAME)

 

Automatizácia pre nás nie je len slovo. Vytrvalo pracujeme na tom, aby náš nástroj ponúkal funkcie, ktoré vám urýchlia každodennú prácu na nastavovaní inzercie. Vykročte cestou k úspechu s automatizovanými procesmi pomocou Mergada. Máte tipy na nové užitočné makrá? Napíšte nám ich a podeľte sa tak o ne s ďalšími užívateľmi.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Mergado FAQ: Platby za Mergado

Predchádzajúce dva diely z našej série o frekventovaných dotazoch zosumarizovali podstatné otázky o pregenerovaní feedu a fakturácii. V treťom pokračovaní vám zodpovieme na otázky ohľadom platenia za Mergado, tarifoch a ponúkaných zľavách.

17.03.2020
Mergado FAQ: Fakturácia v Mergade

Na začiatku každého mesiaca prebieha v Mergade fakturácia za spravované e-shopy. Mnohokrát nám však prichádzajú opakujúce sa dotazy spojené s vystavenými faktúrami, ich nastavením či zmenou údajov. Druhý diel série článkov zameraných na frekventované otázky v Mergade sa bude zaoberať preto fakturáciou.

11.03.2020
Inzertujte na eMAGu

Zahraničná expanzia je v súčasnej e-commerce jedným z najviac rozoberaných tém. Beriete vstup na ďalšie trhy takisto vážne? Spoznajte eMAG - najväčší rumunský marketplace, ktorého pomocou dokážete osloviť aj bulharských, maďarských a poľských zákazníkov.

03.03.2020

Pridať nový komentár