Prečo by vyhľadávače tovaru nemali chýbať pri vstupe vášho e-shopu na zahraničný trh a ako sa na to pripraviť

Prečo je výhodné inzerovať vo vyhľadávačoch tovaru pri vstupu do zahraničia

Účinok nastupuje rýchlo

Inzercia vo vyhľadávačoch tovaru sa rozvíja omnoho rýchlejšie než SEO a často rýchlejšie než bežná PPC reklama. Je to tak ideálne jednak k získaniu prvých zákazníkov, a jednak k otestovaniu trhu. Od reakcií zákazníkov cez konkurenciu až po problémy formálneho rázu.

Konkurencia je nekompromisná

Pre vstup na trh má váš e-shop isto pripravené konkurenčné výhody, pre ktoré by si ho zákazníci mali vybrať. Budú tu však tiež nevýhody. Intenzívne porovnanie vašich ponúk s konkurenciou vám potvrdí alebo vyvráti, či budú vaše výhody dostatočné.

Príprava inzercie je lacná

Spustenie inzercie vo vyhľadávačoch tovaru je rýchle a pomerne lacné. To podtrhuje vhodnosť pre „prieskum bojom“. Pokiaľ nebude inzercia fungovať efektívne, je treba príčiny preskúmať do hĺbky a vyriešiť. Stále je lacnejšie zaplatiť tento „prieskum bojom“ a z trhu ustúpiť späť, než sa dlhé mesiace snažiť na mnohých marketingových frontách a nakoniec aj tak odísť.

NajNkup sk, Heureka, Google, Zboží.cz, Billiger.de, Srovnáme cz, Hledejceny cz, Pricemania, Idealo - loga

Ako sa pripraviť na vstup e-shopu do zahraničia

Nerád by som vo vás vyvolal pocit, že vstup do zahraničia je vďaka vyhľadávačom tovaru hračka. Ani náhodou. Tento dej potrebuje dôkladný výskum a plánovanie. Chýbať by vám nemal:

  • business plán, vrátane konkurenčných výhod, nevýhod, správneho zloženia ponuky tovaru...
  • procesy nastavené na obslúženie daného trhu, od logistiky, cez platobné metódy až po zákaznícku podporu
  • jazyková mutácia e-shopu vrátane cien v miestnej mene

Ako pomáha vstupu do zahraničia Mergado

Mergado pomáha v prvej rade pri konverzii dát. Ak vytvára váš e-shop XML pre Heureku, pomôže vám podpora pána Mergada „naklonovať“ tieto XML i pre iné vyhľadávače tovaru. V súčasnej dobe tak činí pre všetky české vyhľadávače tovaru a nemecké Idealo a Billiger.

Vyskúšajte si to!

Pridať nový komentár