Naučte sa, ako doplniť dátum a čas do Mergada

Článok uverejnený 28.05.2020

Ak ste natrafili pri nastavovaní inzercie alebo pri importe do e-shopového riešenia na otázku, ako dostať do Mergada dátumové a časové dáta, čítajte ďalej. Aj keď náš nástroj aktuálne neponúka špeciálnu funkciu pre prácu s týmito hodnotami, dokážete ich dostať do Mergada z Google tabuľky alebo z aplikácie Bidding Fox Elements. Ukážeme si podrobný postup ako na to.

Importujte dátum a čas z Google tabuľky (Google Sheets)

Tento úkon vyžaduje iba pár minút a využijete k nemu aj pripravené makrá.

1:04 V Mergade si vytvorte pomocné elementy.

1:10 Následne ich naplňte importom z Google tabuľky.

1:18 Tabuľku si vyplňte konkrétnym časom a dátumom alebo vzorcom pre aktuálne dáta. Pri každom ďalšom načítaní do Mergada sa zároveň aktualizuje a uvidíte v nej najnovšie hodnoty.

1:57 V Mergade si pridajte pravidlo pre Import súboru, ktorý si stiahnete ako CSV súbor. Pri pregenerovaní Mergada sa tak naplnia príslušne elementy aktuálnou hodnotou (pri minútach a sekundách to je približná hodnota).

2:23 Pre tento úkon nájdete v Mergade aj vytvorené makro. To vám pridá niekoľko elementov s názvami, ktoré zodpovedajú tým v importovanej tabuľke.

2:54 Po zapnutí makra sa vytvoria a spustia elementy - nastavia sa ako skryté a nebudú sa exportovať do výstupného feedu.

3:05 Ďalej si vytvorte pravidlo pre Import dátového súboru a použite pri tom načítanie z URL adresy, ktorá je v popise makra.

3:23 V makre sa zároveň vytvorí pomocné pravidlo, ktoré naplní element pairing hodnotou 1 ku všetkým produktom - k dátumu a času sa tak priradí správny údaj.

4:00 Sledujte ukážku elementov, ktoré sa v závere pridajú do Mergada.

 

Získajte dátum a čas z elementov aplikácie Bidding Fox Elements

Šikovnú prácu s elementami a štatistickými dátami umožňuje aj Bidding Fox Elements. Aplikácia obsahuje elementy s hodnotami pre čas, s ktorými spustíte inzerciu na vybrané časové obdobie. Ľahšie tým zacielite vašu kampaň na dôležité predajné dni v roku. Postrážite si s ňou aj počet dní produktu vo feede či nastavíte aplikáciu pravidiel na vopred stanovené obdobie.

Tabuľka dátum a čas v aplikácií Bidding Fox Elements.

Využívate formát Shoptet kompletný? Nastavte si elementy pre dátum a čas pri akčnej cene ACTION_PRICE_FROM alebo ACTION_PRICE_UNTIL. V Mergade sú elementy vytvorené prevodníkom a užívateľ ich len naplní hodnotami.

Vo feede môžu mať napríklad tento tvar:
<ACTION_PRICE_FROM>2020-05-25</ACTION_PRICE_FROM>
<ACTION_PRICE_UNTIL>2020-05-28</ACTION_PRICE_UNTIL>

Dátum do tvaru YYYY-MM-DD zostavíte v Google tabuľke použitím vzorcu do bunky:
=CONCATENATE(YEAR(NOW());"-";MONTH(NOW());"-";DAY(NOW()))
Rozšírenú verziu o nuly pri mesiacoch a dňoch nastavíte takto:
=CONCATENATE(YEAR(NOW());"-";IF(MONTH(NOW())<10;"0";"");MONTH(NOW());"-";IF(DAY(NOW())<10;"0";"");DAY(NOW()))

 

Ak nepotrebujete mať dátum alebo čas priamo pri jednotlivých produktov, ale chete nastaviť tieto hodnoty pre spúšťané pravidlá, využite funkciu Plánovač pravidiel.

 

Pracujte s hodnotami čas a dátum efektívnejšie a objavte spôsob, ako ľahko upraviť inzerciu pre váš e-shop. Využite výhody aplikácie Bidding Fox Elements, zapnite si ju na 14 dní zadarmo v Mergado Store a vyskúšajte, čo dokáže.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Mergado 2 podporuje formát MALL Marketplace

Aby ste na MALL Marketplace vytvorili funkčnú inzerciu, mali by ste dodržať určité poradie elementov, ktoré vyžaduje. Mergado 2 tento formát podporuje a parametre zobrazuje podľa MALL špecifikácie. Uľahčí vám veľa práce, aj keď časť úkonov musíte stále vykonať ručne.

 

21.06.2022
Video-nápoveda: Ako na rýchlu manuálnu editáciu hodnôt v Mergade?

Manuálne zmeny v Mergade sú užitočnou funkciou pre menšiu skupinu konkrétnych produktov. Ak potrebujete často editovať práve tento typ sortimentu, sledujte ako si jednoducho upravíte dôležité detaily vo feede. Špecialista Luďek Volejník vás vo videu prevedie touto nenápadnou, ale za to všestrannou funkcionalitou.

02.08.2021
Vyriešte skrývanie nevýhodných produktov raz a navždy

Sledujete výkonnosť vášho e-shopu a potrebujete skryť produkty, ktoré sa vám neoplatí inzerovať? V Mergade nájdete na mieru pripravené funkcie, s ktorými upravíte feed na pár klikov. Pozrite sa, ako pracuje so skrývaním sortimentu náš support master Luďek Volejník a dosiahnite, aby bola vaša inzercia vždy zisková.

27.07.2021

Pridať nový komentár