Naplánujte si časové obdobie, kedy sa spustia vaše pravidlá

Okrem vylepšených makier sme v rámci aktuálneho releasu tiež predstavili funkciu plánovač pravidiel. S jeho pomocou svojim pravidlám naplánujete časové obdobia, kedy sa majú aplikovať a kedy sa majú preskakovať.

 

Plánovač pravidiel odteraz naostro

Do polovice marca 2020 bolo používanie plánovača umožnené iba našim insiderom – tím marketingových odborníkov, ktorí nám pomáhajú testovať nové fičúry. Týmto by sme radi poďakovali za ich pomoc a zároveň oznamujeme, že plánovač pravidiel je po novom k dispozícii všetkým užívateľom Mergada.

Na stránke Pravidlá pri každom pravidle, ktoré plánovanie podporuje, nájdete novú ikonku, ktorou sa dostanete na stránku s nastavením jeho plánu.

Na stránke Pravidlá nájdete pri pravidlách novú ikonku plánovania pravidiel.

Ako funguje plánovač pravidiel v Mergade

Plánovač pravidla má tri úrovne nastavenia:

1. Plánovač ako taký je u daného pravidla buď aktívny alebo neaktívny.

2. Platnosť plánu môže byť obmedzená dátumom:

  • Dátum od: Denný plánovač má efekt od tohto dátumu. Môžete si tu vybrať, či sa pred týmto dátumom bude pravidlo aplikovať štandardne, alebo či sa pred týmto dátumom má preskakovať.
  • Dátum do: Denný plánovač má efekt do tohto dátumu. Môžete si tu vybrať, či sa po tomto dátume pravidlo opäť štandardne aplikuje, alebo sa po tomto dátume bude vždy preskakovať.

3. Denný plánovač, ktorým dokážete nastaviť správanie pravidla pre každý deň v týždni zvlášť. Každý deň sme rozdelili na šesť štvorhodinových úsekov, kde máte možnosť výberu, či sa v konkrétny čas má pravidlo aplikovať.

Čo je dôležité vedieť

  • Aby plánovač robil to, čo po ňom chcete, pravidlo musí byť zapnuté.

  • Plánovačom nie je možné vynútiť aplikovanie pozastaveného pravidla.

Príklad nastavenia

Chcete napr. nastaviť plán pravidla Nastaviť darček zdarma tak, aby sa od 1. apríla 2020 do 30. apríla 2020 (vrátane) pravidlo aplikovalo iba v piatok od 12:00 do 24:00 a potom celú sobotu a celú nedeľu. S tým, že pred 1. aprílom 2020 sa pravidlo bude aplikovať štandardne vždy. A potom od 1. mája sa pravidlo bude vždy preskakovať.

 

Pustite si praktického video-sprievodcu plánovačom pravidiel:

Vyskúšajte plánovač a zautomatizujte procesy plánovania pravidiel. Váš názor nás zaujíma – radi si preto přečteme vašu odozvu.

 

Ďalšie novinky z releasu 18. 3. 2020

Plánovač pravidiel a makrá neboli jediné novinky, ktoré aktuálny release priniesol. Prečítajte si ich detailný súhrn na našom fóre.

 

Karanténou sa naša práca nespomaľuje – práve naopak. A urobíme všetko pre to, aby vaša inzercia šlapala ako má a aj lepšie. Naučte sa základné úkony v Mergade, aby ste sa mohli vrhnúť aj do tých pokročilých. Na našom YT kanáli nájdete veľa videonápovedy ohľadom nastavenia Mergada.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Uľahčite si prácu v Mergade pomocou tvorby vlastných makier

V stredu 18.3. prišiel na svetlo sveta veľmi nadupaný release Mergada. Okrem menších noviniek a opráv obsahuje dve pecky, ktorých pomocou ukrojíte ďalší cenný čas z práce marketérov a e-shoparov. Prvá novinka je možnosť tvorby vlastných makier. Naučte sa, ako váš export nastaviť ľahko a rýchlo.

19.03.2020
Používajte Makrá

Pred časom sme vám predstavili novú funkciu Makrá. V priebehu jej testovania sme za pomoci našich power userov vylepšili niektoré ich funkcie a zapracovali nové. Poďme si urobiť krátky prehľad o tom, kde všade vám zjednodušia prácu.

18.03.2020
Mergado FAQ: Platby za Mergado

Predchádzajúce dva diely z našej série o frekventovaných dotazoch zosumarizovali podstatné otázky o pregenerovaní feedu a fakturácii. V treťom pokračovaní vám zodpovieme na otázky ohľadom platenia za Mergado, tarifoch a ponúkaných zľavách.

17.03.2020

Pridať nový komentár