Napojte sa na trhovisko Kaufland.de. Máme pre vás jednoduchý návod

Rozhodli ste sa pre expanziu na trhovisko Kaufland.de? Ak ste si už pripravili produktový aj ponukový feed, pustite sa s nami do registrácia e-shopu. Ako na to, vám prezradíme v dnešnom návodnom článku.

Mergado vám zautomatizuje inzerci na Kaufland.de

Aké podmienky pre vstup na Kaufland.de musíte spĺňať

Na úvod trochu opakovania. Už v minulom článku o Kauflande sme spomenuli podmienky pre vstup predajcov na toto trhovisko.

Čo musíte spĺňať pre úspešný vstup:

  1. Byť prevádzkovateľ obchodu.
  2. Mať zákaznícku podporu v nemčine (aspoň písomne).
  3. Mať produktový feed v nemčine.*
  4. Platný EAN (GTIN) pre všetky ponúkané produkty.
  5. Zabezpečiť odoslanie tovaru do Nemecka a z Nemecka (pri vrátení tovaru).
  6. Daňová registrácia prostredníctvom OSS (režim EÚ).

* Mať k dispozícii dáta v nemčine je dôležité predovšetkým pre sortiment, ktorý na Kauflande zatiaľ nie je zalistovaný. Ak predávate produkty, u ktorých už na trhovisku existujú vlastné produktové karty, vystačíte si iba s ponukovým feedom, ktorý obsahuje informácie o skladovosti, cene a dobe doručenia.

Začnite s registráciou predajcu

Spĺňate všetky podmienky zo zoznamu vyššie? Tak si poďme predstaviť rozhranie administrácie Kauflandu.

Registráciu nového predajcu urobíte na adrese https://www.kaufland.de/haendler-infobereich/cz/. Stačí kliknúť na tlačidlo "Stáť sa predajcom – teraz".

Registrace nového e-shopu

V ďalšom kroku vyberte typ členstva. V drahšej variante si priplácate za prelink na váš e-shop, iný rozdiel tu nie je. Typ členstva môžete bez problémov kedykoľvek zmeniť alebo úplne vypovedať.

Prvých tridsať dní navyše beží testovacia lehota, ktorú vám Kaufland účtovať nebude. Takže máte čas v pokoji si všetko ohmatať, vyskúšať a na konci mesiaca sa rozhodnúť, či má pre vás táto inzercia zmysel.

Typy členství e-shopu

Ďalej vyplňte celé meno, e-mail, heslo a potvrďte, že spĺňate všetky podmienky. Nezabudnite sa vpravo hore prekliknúť do češtiny.

Vyplnění údajů

Na ďalšej stránke vyplníte informácie o obchode a podrobnosti o spoločnosti.

Informace o obchodu

Pokračujte na nahranie kópií dokumentov a informácií o kontaktnej osobe.

Nahrání dokumentů

Na záver už len v prehľadnom zhrnutí potvrdíte všetky predtým vyplnené informácie. Ak ste vyplnili všetky povinné informácie, môžete potvrdiť registráciu predajcu. Verifikácia účtu Kauflandu trvá niekoľko dní.

Pokiaľ si pri registrácii nebudete s čímkoľvek vedieť rady, obráťte sa na Kaufland podporu. Kontakt na ňu nájdete aj v každom kroku registrácie.

S Mergadem nastavíte inzerciu pre Kaufland.de formáty sami

Zvažujete expanziu na Kaufland.de či ďalšie porovnávače nemeckého online trhu? S Mergadom využijete formáty pre porovnávače tovaru, ktorý už používate a prevediete ich na tie, ktoré aktuálne potrebujete. S našim virtuálnym správcom dokážete automatizovane spravovať dátové feedy. V Mergade zvládnete inzerciu e-shopu spravovať sami – zrýchlite tým každodenné marketingové úkony a ušetríte náklady za prácu programátorov.

 

Kaufland.de má na 32 miliónov návštev mesačne. Dobre pripraveným e-shopom sa expanzia na toto trhovisko určite oplatí. Dnes sme si ukázali prvé kroky napojenie e-shopu. V druhej časti tohto návodu vám ukážeme, ako na Kaufland správne napojíte dátové feedy.

 

Mohlo by vás zaujímat:

Pridať nový komentár