Pricemania Content Network predstavila užitočné novinky

V roku 2020 predstavil slovenský porovnávač Pricemania svoju partnerskú sieť. A hneď v úvode roku 2021 prináša jej rozsiahly update. Aktuálne vie zobrazovať vaše ponuky v závislosti na segmente a nastavení v administrácii Pricemanie. Pozrime sa na jej novinky bližšie.

Pricemania zapojila viac partnerov a ponúka dva typy widgetov

Pricemania do partnerskej siete postupne zapája nových partnerov. Jej inzerenti vďaka tomu zaznamenali rast preklikov. V rámci PCN sa aktuálne pohybuje viac ako 15 aktívnych publisherov na 3000 používaných widgetov.

Aké typy widgetov partneri aktuálne používajú

1. Štandardný widget

Rozbalený widget v článku (napr. recenzia, test, porovnanie atď.) obsahuje 3 – 10 ponúk e-shopov s porovnaním cien a preklikom do e-shopu.

Štandardný widget PCN. Zdroj: Pricemania

2. Single widget

Preklik prebieha cez tlačidlo (napr. "Zistiť cenu" či "Ukáž najlepšiu ponuku"), ktorým sa používateľ preklikne na vybraný e-shop podľa parametrov (CPC a CTR).

Single widget PCN. Zdroj: Pricemania

Aby ste na PCN mohli analyzovať výsledky jednotlivých partnerov v Google Analytics, zapnite si tagovanie cez UTM parametre. Ako na to?

  • v časti Akvizícia -> Kampane uvidíte štatistiky každého partnera
  • formou koeficientu si nastavíte cenu za preklik od konkrétneho publishera
Nastavenie PCN. Zdroj: Pricemania

Čo o kvalitách Pricemania Content Network hovoria dáta e-shopov

  • PCN vie priniesť výrazný nárast návštevnosti do e-shopu. Všetko je závislé na segmente a nastavení CPC kampane – čím vyššia CPC, tým väčší podiel z návštevnosti dokážete získať.
  • Používatelia ľahšie zaradia e-shopy do rozhodovacieho procesu, pretože prekliky prebiehajú v úvodných fázach nákupného rozhodovania. Ak máte zapnuté remarketingové kampane, po prekliku získate rovno cookies užívateľa. Preto ho dokážete ľahšie získať pomocou Google display siete či ďalších remarketingových kanálov a nástrojov.

S Mergadom nastavíte inzerciu pre Pricemaniu sami

Zvažujete expanziu do zahraničia? S Mergadom využijete formáty pre porovnávače tovaru, ktoré už používate a prevediete ich na tie, ktoré aktuálne potrebujete. S našim virtuálnym správcom dokážete automatizovane spravovať dátové feedy. V Mergade zvládnete inzerciu e-shopu spravovať sami - zrýchlite tým každodenné marketingové úkony a ušetríte náklady za prácu programátorov.

 

Využívajte Pricemania Content Network. Tento program pravidelne analyzuje dáta svojich e-shopov, aby v budúcnosti priniesol ďalšie šikovné vylepšenia.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Expandujte efektívne na maďarskú e-commerce. Predávajte na Olcsóbbat.hu

Hľadáte čo najviac kanálov, cez ktoré v Maďarsku inzerovať tovar? Potom myslite na to, že miestne prostredie porovnávačov ponúka viac možností než len predávať cez Árukereső a Árgep. Medzi populárne porovnávače s dlhou tradíciou tu patrí aj Olcsóbbat. Predstavme si ho zblízka.

16.02.2021
Zdvihnite predaj módy v roku 2021. Pomocou informácií a noviniek zo špecializovaných porovnávačov

Premýšľate, ako tento rok zvýšiť obrat v online predaji módy či nábytku? Porovnávač GLAMI v rámci projektu Fashion (Re)search zverejnil prehľad módnej e-commerce za 2020. Jeho tipy vám ukážu cestu, ako zefektívniť fungovanie vášho obchodu. A ak inzerujete na Biane, môžete začať využívať novú administráciu e-shopu.

02.02.2021
Prilákajte ďalších zákazníkov. Pomôžu vám predvianočné vychytávky z porovnávačov

Porovnávače tovaru a e-shopové riešenia si pripravili pre užívateľov pred Vianocami užitočné vylepšenia. Aké nové funkcie pribudli do Shoptetu, GLAMI či Heureky? Zorientujte sa v novinkách a získajte pomocou nich zákazníkov, ktorí si nechávajú nákup na poslednú chvíľu.

03.12.2020

Pridať nový komentár