Zlepšite cenovú politiku e-shopu s trojicou pricingovch aplikácií v Mergado Store

Ak sa na e-shope chcete vyhnúť pracnej manuálnej cenotvorbe, zamierne do Mergado Store, ktorý ponúka rovno tri aplikácie na preceňovanie produktov. Zaujíma vás, ktorá z nich je pre váš sortiment a špecifické obchodné priority najvhodnejší? Pokračujte v čítaní a vyberte si toho pravého pricingového favorita.

 1. Pricing Fox
 2. Pricing Monitor
 3. Pricing Rank

Pricing Fox - výhoda pre tých, ktorí nemôžu bidovať

Najmladšia aplikácia spomedzi cenových automatov dokáže dynamicky meniť ceny na základe kritérii, ktoré si e-shop sám zvolí.

Je výhodnou alternatívou pre e-shopárov či marketérov, ktorí nemôžu bidovať, lebo nemajú dostatok konkurentov na produktovej karte, nezískali odznak Overené zákazníkmi na Heureke alebo sú na karte, kde nie je možný bidding. S Pricing Foxom tak výrazne ušetríte za kredit či CPC a ceny zveríte do rúk aplikácie, ktorá ich automaticky ustráži podľa vašich požiadaviek.

Appka Pricing Fox funguje na platforme Mergado - ceny tovaru prepočítava podľa vami stanovených pravidiel, ktoré sa aplikujú na výbery produktov alebo na kompletný sortiment.

Rozhranie aplikácie Pricing Fox a nastavenie na stránke Produkty.

S čím všetkým vám pomôže Pricing Fox?

 • preceňovať sortiment podľa konkurenta či pozície
 • monitorovať vývoj cien e-shopu i konkurencie
 • pracovať a rešpektovať nákupnú cenu tovaru
 • exportovať sortiment vo formátoch CSV, XML a HTML
 • nastavovať limity na výslednú cenu
 • aplikovať zvolené pravidlá na všetky produkty či výbery
 • napojiť pricing na e-shopové systémy Shoptet, Prestashop, WooCommerce, UPgates, ExitShop a Shopion
 • porovnávať všetky ponuky medzi spárovanými produktami
   

Spoznajte výhody automatickej cenotvorby na vašom e-shope a vyskúšajte si Pricing Fox na 15 dní zadarmo v Mergado Store.

 

Pricing Fox priniesol v poslednom release novinku – testovacie pravidlo, na ktorom si otestujete pricing bez toho, aby sa výstupné ceny prepísali v Heureke či na e-shope. Získate tým náčrt toho, ako sa môžu ceny vyvíjať na základe pravidla a zároveň si vyskúšate fungovanie jeho rozhrania. Tešiť sa môžete aj z novej Diagnostiky pricingu a ďalších napojenia na e-shopové systémy. Pre viac detailov mrknite na blog Pricing Foxu.

 

Služobne staršie aplikácie Pricing Monitor a Pricing Rank sme detailne porovnali už v tomto článku. Nižšie si predstavíme ich najhlavnejšie výhody a systém fungovania.

Pricing Monitor - porovná ceny konkurencie na Heureke

Hlavnou funkciou aplikácie je monitorovanie cien e-shopu v porovnaní s konkurenciou v produktovej karte Heureky. Pricing Monitor vám dokáže zároveň poradiť, ako pracovať s cenou sortimentu a odporučí zlacnenie či zdraženie tovaru.

Aby ste mohli appku naplno využívať, potrebujete z Heureky získavať Sortiment report a mať aktívny odznak Overené zákazníkmi. Už po prvej aktivácii v Mergade získate informácie o spárovaných produktoch a ich cene oproti ďalším e-shopom na karte.

 

Vývoj cien e-shopu v aplikácii Pricing Monitor.

Aké funkcie ponúka aplikácia Pricing Monitor?

 • monitorovanie cien tovaru s ohľadom na náklady e-shopu
 • sledovanie vývoja marže pri produktoch e-shopu (po napojení nákladového XML do Mergada)
 • zobrazenie postavenia voči konkurencii
 • detailné doporučenia pre ďalší postup cenotvorby
 • export dát do CSV na ďalšie spracovanie v e-shope

Získajte aktuálne informácie o konkurenčných cenách a otestujte si výbavu Pricing Monitoru na 10 dní zadarmo v Mergado Store.

 

 

Pricing Rank - zefektívni cenové stratégie pre inzerciu na Heureke

Aplikácia je zameraná na cenové stratégie, ktoré ovplyvňujú pozície v produktovej karte Heureky. Pricing Rank vám umožňuje nastaviť pozíciu, na ktorej chcete na porovnávači pôsobiť a súčasne postráži pozíciu sortimentu medzi ostatnými ponukami konkurencie.

Pre bezchybné nastavenie cenovej politiky v Pricing Ranku je takisto potrebné získať Sortiment Report a dosiahnuť Overené zákazníkmi. Appka pracuje na Heureke s pozíciami pod biddovanými ponukami (maximálne do 10. miesta vrátane). Zároveň denne vyhodnocuje najlepší smer, kam by sa mala cenotvorba posúvať a tým udržuje cenotvorbu aktualizovanú.

Prehľad cenovej politiky e-shopu v aplikácii Pricing Rank.

Čo všetko dokáže Pricing Rank?

 • ovplyvniť pozíciu tovaru v produktovej karte na Heureke v časti porovnanie podľa ceny
 • nastaviť rôzne cenové politiky pre jednotlivé skupiny tovaru
 • zobraziť prehľad o tom, ako sa darí vášmu e-shopu medzi konkurenciou
 • zohľadnenie umiestnenia v produktovej karte
 • doporučiť ďalšie kroky pri zmene ceny a každodenne vyhodnocovať pohyb cien
 • stiahnuť výsledky do CSV súboru

Prejdite si všetky funkcie Pricing Ranku sami a vyskúšajte si ho na 10 dní zadarmo.

 

Porovnanie pricingových aplikácii v Mergade

Mohlo by vás zaujímať:

Ako si vybrať medzi párovacími appkami? Zistite, ktorá je pre váš e-shop najlepšia

Bezchybná spárovanosť produktov je kľúčom ku kvalitnej inzercii na porovnávačoch tovaru. Na zvládnutie tohto úkonu nájdete v Mergado Store rovno dve užitočné aplikácie, Pairing Bear a Heureka Watchdog. Prinášame vám porovnanie, ktoré vám pomôže zorientovať sa pri ich výbere.

06.01.2021
Vyhnite sa nefunkčnému webu. Jeho chod automaticky postráži aplikácia Monitoring Horn

Ako zaistiť, aby bola dostupnosť vašej stránky vždy stopercentná? Zverte kontrolu webu novej aplikácii Monitoring Horn, ktorá ho bude strážiť za vás nonstop a automaticky. S jej pomocou predídete výpadkom inzercie a možným stratám. Poďme si ukázať, ako ľahko si ju aktivujete.

19.11.2020
Ako prekonať konkurenciu pomocou cien? Pomôžu vám nové funkcie Pricing Foxu

Nastavujete inzerciu na predvianočný boj o zákazníka? Zabodujte pomocou Pricing Foxu a ponúknite nakupujúcim najvýhodnejšiu cenu spomedzi konkurencie. Aplikácia priniesla nedávno ďalšiu dávku vylepšení, s ktorými je práca na cenotvorbe opäť jednoduchšia. Poďme sa pozrieť na výber lišiackych noviniek.

22.10.2020

Pridať nový komentár