Dostaňte data z Mergada do Google Sheets

Potrebujete monitorovať dáta z Mergada, filtrovať ich alebo zdieľať s členmi tímu? V novom miniseriáli vám ukážeme, ako je ľahko dostanete z Mergada do vami používaných služieb. Ako prvé si predvedieme, ako dáta z Mergada posielať do služby Google Sheets.

Ľahká spolupráca pomocou Mergada a Google Sheets

Google Sheets je často používaný nástroj, v ktorom si vytvoríte prehľadné tabuľky pre spoluprácu s kolegami z vášho tímu. Mnoho profesionálov používa túto službu na ďalšie spracovanie dát (triedenie, filtrovanie, monitorovanie, a pod.).

Ak potrebujete dostať dáta z Mergada do Google Sheets, postup je nasledovný:

  1. V novom sheete zadajte do prvej bunky funkciu pre import XML feedu: IMPORTXML, ktorá má nasledujúci syntax: https://support.google.com/docs/answer/3093342?hl=cs.
  2. URL adresu vezmite z Mergada -> použite výstupnú URL.
  3. XPath cestu môžete nastaviť podľa potreby, napr. keď máte produkty v elemente SHOPITEM, použijete "// SHOPITEM".
  4. Google Sheets vám dáta načíta a rozdelí do stĺpcov - každý produkt na jednom riadku.

 

V rámci importu do Google Sheets dokážete pomocou vhodne zadanej cesty XPath importovať niektoré dáta a vytvárať si jednoduché podmienky. Pokiaľ chcete napr. vypísať iba PRODUCTNAME pre produkty s cenou PRICE_VAT väčšiu alebo rovnú ako 500, použite ako XPath: "// SHOPITEM [PRICE_VAT> = 500] / PRODUCTNAME".

V Google Sheets môžete dáta filtrovať pridaním filtrov, použiť podmienené formátovanie, využiť scripty, nechať si posielať na e-mail prehľad zmien a ďalšie funkcie samotných Google tabuliek.

 

Google Sheets majú určité obmedzenia na veľkosť importovaných dát, nezvládnu načítať skutočne veľké súbory, je preto dobré s tým počítať. Napojenie dát z Mergada je skutočne jednoduché a vy alebo váš tím vďaka tomu získate skutočný prehľad nad vašimi dátami.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Nastavte feed z Merada pre Google Ads DSA pomocou  nášho obrázkového sprievodcu

Uľahčite si nastavenie dynamických reklám vo vyhľadávaní na Google. Máme pre vás návod, ako si všetko jednoducho nastaviť v Google Ads i Mergade. Poďme si ukázať, ako máte postupovať.

15.03.2019
Zjednodušte si inzerciu na Google Ads pomocou Mergada

V prvním díle článku o používání služby Google Ads jsme si řekli, že jejich pomocí přilákáte více zákazníků a dokážete zaujmout to publikum, které si zvolíte. Dnes si ukážeme, jak na Google Ads pomocí Mergada.

18.01.2019
Mergado podporuje Google Nákupy SK

Slovenskými a českými ecommerce vodami už nejakú dobu víria správy, že sa Google Shopping kampane spustia tiež na Slovensku. Google Nákupy na Slovensku zatiaľ bežia len v beta verzii, ale Mergado v release z 10.6. predstavilo formát, ktorý Google Nákupy SK vie.

11.06.2019

Pridať nový komentár