Vyskúšajte novinku - Mergado XML pre e-shopy!

Čo je Mergado XML

Formát XML súboru s dátami o ponuke produktov v e-shope. Podobá sa bežným XML súborom pre Heureku, Pricemaniu či Google Merchants. Len obsahuje viac elementov (značiek). Podrobný popis elementov nájdete na stiahnutie na stránke s informáciami pre tvorcov e-shopov.

K čomu je Mergado XML určené

Predovšetkým na načítanie dát z e-shopu do aplikácie Mergado. Marketingový špecialista následne určí, či majú byť výstupné dáta exportu určené pre Google Merchants, Facebook, Najnakup či iný reklamný systém.

V čom je Mergado XML odlišné

Aplikácia Mergado z neho dokáže vytvoriť XML súbor pre takmer akýkoľvek reklamný systém. Zvyčajne bez straty dát. Tvorcovi e-shopu tak stačí vytvoriť Mergado XML a ďalej sa nemusí starať, aké sú novinky napr. v XML pre Google Merchants alebo XML pre Facebook. Zmeny a novinky zapracuje aplikácia Mergado za neho.

Prečo obsahuje Mergado XML toľko elementov

Aby dokázalo vytvoriť z Mergado XML súboru XML súbor pre takmer akýkoľvek iný reklamný systém. Ak by ste si skúsili prevádzať medzi sebou napr. dáta z XML pre Heureku a Facebook, nepôjde to bez strát. Pretože každý ten formát obsahuje trochu iné informácie. Z Mergado XML dokážete však vytvoriť obidva. Ako Heureku tak Facebook. Bez straty dát.

Prečo má Mergado dva rôzne formáty XML a aký je v nich rozdiel

Mergado definoval popri novom Mergado XML s informáciami o aktuálnej ponuke tovaru v e-shope, predtým tiež Mergadovo štatistické XML. To obsahuje len ID produktu a štatistické dáta - najmä nákupnú cenu tovaru. S tým pracuje Mergadova analytika. Ide teda hlavne o čísla, bez podrobností o ponúkanom tovare.

Prečo použiť Mergado XML

Tvorcom e-shopov zjednoduší prácu. Prevádzkovateľom e-shopov to často ušetrí peniaze alebo prinesie iné funkcie, ktoré tvorcovia e-shopov môžu vytvoriť v čase, kedy by menili XML. A navyše pripravujeme pre Mergado XML ďalšie funkcie, ktoré iné XML formáty nedokážu. Ale o tom zas niekedy nabudúce :-)

Ako ďalej

Pokračujte na stránke s informáciami pre vývojárov e-shopov.

Pridať nový komentár