Aké novinky prináša verzia 1.3 Mergado produktového XML

Prehľad noviniek

DESCRIPTION_SHORT

Po novom sme doplnili krátky popis produktu. Niektoré shopsystémy vrátane PrestaShopu pre ktorý sme pripravili nový bezplatný modul, s krátkym popisom pracujú tak, že nie je súčasťou popisu dlhého DESCRIPTIONu. Najnovšie teda umožní špecifikácia Mergado produktového XML toto rozlíšiť.
 

PRIORITY

Desatinné číslo od nuly do jednej udá význam produktu, ktorý mu prisudzujete vy. Nula je málo významný produkt, zato čím vyššia hodnota, tým viac by sa s ním malo v kampaniach počítať. Element pomôže pri výberoch TOP produktov.
 

CATEGORY_URL, CATEGORY_ID, BRAND_URL

Nové elementy udávajú URL adresu, prípadne ID kategórie a značku tovaru. Toto môže pomôcť napr. pri skladaní šablón v systéme Mailkit.
 

PRICE_RETAIL_VAT

Doteraz sme rozpoznávali PRICE_RETAIL a k tomu PRICE a PRICE_VAT. Teda u bežnej predajnej ceny sme rozlišovali či je s alebo bez DPH. Najnovšie teda chápeme element PRICE_RETAIL ako bežnú cenu bez DPH a PRICE_RETAIL_VAT ako bežnú predajnú cenu vrátane DPH.
 
A to je celé. Teraz bude potrebné, aby tvorcovia shopsystémov tieto novinky zapracovali do svojich riešení a potom pomôžu Vám!
 

Pridať nový komentár