Čo priniesla do Mergada Veľká Noc?

Nové filtre a ikonky

Najväčšou viditeľnou zmenou sú nové filtre a hromadné akcie na kartách Pravidlá, Elementy a Premenné, ktoré umožňujú filtrovať pravidlá/elementy/premenné podľa názvu, spôsobu vzniku, typu pravidla a pod
S takto vybranými prvkami potom môžete hromadne pracovať – v prípade pravidiel spustiť, vypnúť alebo zmazať, pri elementoch skryť/odkryť/zmazať a pri premenných máte možnosť zmazať ich viac naraz. 
 
 

Viditeľný názov e-shopu 

Drobnosťou, ktorá ale mnohých poteší, je zväčšenie boxu s názvom e-shopu a exportu, kde sa teraz zobrazuje celý názov exportu i e-shopu.
 
 

Záložky nad výpisom produktov

Na karte Produkty pribudli záložky nad výpisom produktov, ktoré umožňujú jednoducho prepínať medzi jednotlivými zobrazeniami produktov – od štandardného zobrazenia až po obrázky. V pravom selectboxu naviac pribudla možnosť exportovať do CSV produkty vrátane skrytých elementov. To sa hodí napríklad v prípade, že používate aplikáciu Data Owl a chcete hodnoty z nej vidieť prehľadne v jednom dokumente.
 

Nové podmienky pre výbery

predchádzajúcich novinkách sme vám predstavili možnosť vyberať podľa toho, či je daný produkt/element obsiahnutý alebo neobsiahnutý vo výpočte. Dnes ideme ešte ďalej – pribudla možnosť vyberať produkty podľa toho, na čo začínajú alebo končia, a to s možnosťou využitia regulárnych výrazov. Teraz môžete vyhľadať všetky produkty, ktorých PRODUCTNAME končí na „žltá“ alebo pomocou regulárneho výrazu nájsť všetky produkty, pri ktorých PRODUCTNAME končí na ,\s*\w* (alebo čiarku s ľubovoľným počtom medzier za ňou a slovom). Pre prácu s regulárnymi výrazmi odporúčame naše PDF, kde je ich používanie prehľadne vysvetlené. 
 
 

Drobné radosti

  • Pán Mergado si vydriloval svoju slovenčinu – donedávna nám v slovenskej verzií Mergada chýbalo veľa prekladov. To je teraz minulosťou, a ak nám i tak niečo utieklo, dajte nám vedieť na mergado@mergado.sk, napravíme to. 
  • Skapiec.pl – zapracovali sme zmeny z novej špecifikácie poľského porovnávača Skapiec.pl
  • Feed pre Zboží.cz bol doplnený o našepkávanie elementu CUSTOM_LABEL, ktorý sa hodí pre nastavenie inzerátov PPC reklamy. 
  • Avatar e-shopu. Teraz si do Mergada môžete nahrať avatar – teda napríklad logo e-shopu, a to v záložke nastavenie e-shopu:

Aplikácie

Od minulého prehľadu noviniek sa toho zmenilo dosť aj pri aplikáciach, celkové skóre sú 2 vylepšené appky a jedna zbrusu nová:
  • Úplne nová je aplikácia Crediteam, ktorá slúži na stráženie kreditu na niekoľkých porovnávačoch cien pre všetky vaše e-shopy. Máte tak na jednom mieste prehľad o jeho čerpaní vrátane odhadu počtu dní, ktoré zostávajú do vyčerpania. O tom, čo všetko dokáže si môžete prečítať i v samostatnom článku.
  • Feed Image Editor - vo Feed Image Editore pribudla nová stránka náhľadov, ktorá vám umožňuje skontrolovať umiestnenie prvkov v rôznych typoch obrázkov. Drobnou, ale viditeľnou zmenou je tiež nový widget aplikácie, ktorý teraz zobrazuje informácie o počte aktívnych šablón. 
  • Data Owl - do aplikácie pribudli nové elementy - počasie a dni v týždni, ktoré vám umožnia s nastavením inzercie doslova čarovať! Ako s nimi pracovať zistíte napríklad v tomto článku alebo rovno vo videu.
 
Okrom toho chlapci opravili mnoho drobných nedostatkov, takže aj vo vnútri funguje Mergado o niečo lepšie :)
 
Máte tipy na vylepšenie? Chýba vám v Mergade niečo? Dajte nám o tom vedieť - napríklad do fóra!

Pridať nový komentár