Nové formáty, vylepšené pravidlá a podpora premenných v parametroch

Článok uverejnený 29.02.2016

 

 

Nové reklamné formáty

 

Podporujeme dva nové reklamné formáty. Konkrétne je to formát Kelkoo, ktorý funguje v 19 štátoch Európy, vrátane Českej Repubilky. Máte skúsenosti s týmto formátom? Vyskúšajte si upraviť XML s Mergadom a prípadné skúsenosti s inzerciou uvítame v komentároch.

Ďalší formát pre maďarské cenové porovnávače. Doteraz sme pre maďarský trh podporovali tri formáty (Arukereso.hu, ShopAlike.hu, Facebook). Najnovšie pribudol portál Olcsobbat.hu. Ak teda inzerujete aj v Maďarsku odporúčame vyskúšať tento web.

Vylepšené typy pravidiel

Pôvodne bol v Mergade typ pravidla kedy sme mohli hromadne prepísať CPC pre rôzne výbery v jednom pravidle. Teraz je možné hromadne prepisovať akýkoľvek element.

Pravidlo hromadne prepísať element

Vylepšenia sa dočkalo aj pravidlo nastavenia parametrov pre produkty. Najnovšie je možné obsah elementu napr. PARAM|Typ naplniť z premennej, ktorú získame napr. z názvu alebo z popisu produktu. Na obrázku nižšie som pre príklad vytvoril premennú Typ_brusky, ktorá do parametru doplní presný typ brúsky (uhlová, stolová, vibračná atď.). Danú premennú sme vytiahli pomocou regulárneho výrazu z elementu PRODUCTNAME.

Nastavenie parametrov z premenných

Vytvorenie premennej Typ_brusky

Menšie úpravy

Z pohľadu užívateľa menšie úpravy napr.

  • opravili sme nesprávnu detekciu URL adries, ktoré boli v audite detekované ako chybné ak obsahovali diakritiku.  
  • na stránke pravidiel sme zväčšili tlačidlá na úpravu elementov a premenných na úroveň tlačidiel k tvorbe pravidiel. Áno, konečne. :-)

Upravené tlačidlá

Nateraz je to od tímu Mergada všetko. Vyskúšajte nové funkcie a prípadné poznámky uvítame v komentároch.

Pridať nový komentár