Pán Mergado prináša novinky z konca októbra

Článok uverejnený 02.11.2015

Stránkovanie na hlavnej stránke s exportami

Bol pridaný šikovný abecedný filter, podľa ktorého môžete vyhľadávať eshopy a plus k tomu aj klasické fulltextové vyhľadávanie. To preto aby sa hlavná stránka, načítala rýchlejšie ľudom, ktorý majú v Mergade viac ako 20 e-shopov. Pre informáciu dodám, že samotný filter ako aj fulltextový vyhľadávač sa zobrazia iba v prípade, ak máte viac ako spomínaných 20 e-shopov.

Vylepšené stránkovanie na hlavnej stránke s exportami. 

Založenie exportu

Pri zakladaní exportu sa už nezobrazujú pri kroku "Výbere exportu pre dané krajiny", všetky krajiny, ale iba tzv. kandidátne. To znamená, že napr. pri Heureka exporte sa zobrazia iba dve krajiny kde je dostupný typ exportu Heureka, a to Slovensko a Česká Republika. Ostatné krajiny si môžete vybrať tlačidlom Zobraziť ostatné krajiny, viď. obrázok nižšie.

Zobrazenie iba tých krajín, ktoré majú kandidátne formáty k nami vytváranému formátu.

Menu alebo tzv. lišta s výberom (Prehľad, Produkty, Pravidlá atď..)

Najnovšie sa toto menu drží stále na vrchu obrazovky aj keď užívateľ scrolluje po stránke nižšie, čo je dobré hlavne v tom, že užívateľ sa nemusí neustále "vracať" na vrch obrazovky aby si prepol v menu príp. stránku Pravidiel na Produkty a pod.

Nový indikátor priebehu spracovania

Ide o grafickú vychytávku, ktorá zobrazuje samotný priebeh spracovania, napr. pri vytváraní exportu, alebo aplikácii pravidiel, pre lepší prehľad. Viď obrázok nižšie.

Indikátor spracovania pri vytváraní exportu.

Indikátor spracovania pri aplikovaní pravidiel.

 

Našepkávač pri pravidle hromadných parametrov

Jednoducho ďalší našepkávač, aké už z Mergada poznáte, tentokrát už aj pri pravidle Nastavenie hromadných parametrov, ktorý ponúka časté príklady, typov parametrov, pre Heureku. To ako vyzerá si môžete pozrieť nižšie.

Našepkávač parametrov v pravidle nastavenie hromadných parametrov.

Export produktov do CSV súboru

Predtým sa stĺpce vo vyexportovanom súbore s elementami radili podľa abecedy. Dnes je to tak, že sa radia podľa toho ako sú usporiadané v náhľade na stránke Produkty, pre lepší prehľad v CSV dokumente.

Tuning premenných

Najnovšie sa pri ich premenovaní, prechádzajú všetky pravidlá a následne sa premenujú aj v nich, čo doteraz neplatilo a tým odpadla zbytočná práca navyše pri ich premenovávaní.

 
Ďalej je to kopa menších úprav, opráv a vecí na pozadí aplikácie, ktoré bežný užívateľ nevidí, ale napriek tomu vyžadujú dosť úsilia a času tímu Mergada.
 
Verím, že sa vám tieto novinky budú páčiť a bude sa vám s Mergadom opäť pracovať o niečo lepšie.
 
Pán Mergado

Pridať nový komentár