Nové selectboxy, častejšie spracovanie feedov aj to sú novinky na tento týždeň.

Článok uverejnený 18.11.2015

Nový checkbox a selectbox

Tak a máme ďalší nový checkbox a selectbox, konkrétne pri pravidlách, premenných a pri úprave elementov. Je to opäť jedna z vecí, ktorá by mala zjednodušiť a hlavne zrýchliť bežnú operatívu s Mergadom. V kombinácií selectboxu a výberu akcie, môžeme hromadne pravidlá vypínať, zapínať a mazať, príp. skrývať premenné alebo jednotlivé elementy.

 

Zrýchlenie spracovania

Rýchlosť spracovania dát, pojem ktorý možno trápil viacerých z vás. Viac o tomto zrýchlení som napísal v druhom dnešnom článku. PS: Rýchlosť sa zdvoj až strojnásobila. To znamená, že dnes je Mergado schopné synchronizovať váš export 6 až 7 krát denne. Všimnite si koniec grafu :-)

Graf rýchlosti Mergada

Zvýšenie rýchlosti spracovania dát

Nové notifikácie

K existujúcim notifikáciám sme pridali pár nových. Vieme, že to nie je ešte perfektné a preto na tom neustále pracujeme a snažíme sa ich vylepšiť. Po novom teda pribudli notifikácie prázdneho vstupného XML, chýb pri spracovaní pravidiel, neschopnosti stiahnuť vstupné XML a o tom, že žiadny z porovnávačov nesťahuje daný export príp. nie sú nastavené žiadne pravidlá.

Emailová notifikácia

Ukážka e-mailovej notifikácie

Notifikácia v užívateľskom rozhraní

Notifikácia v užívateľskom rozhraní

Našepkávač pre Zboží.cz a Google Merchants

Po našepkávači kategórií pre Heureku, bolo už načase doplniť aj našepkávače pre ďalšie porovnávače. Pridali sme teda dva nové porovnávače a to dvojku českého trhu Zboží.cz, resp. Google Nákupy, ktoré zatiaľ na slovenskom trhu nepôsobia. Účel našepkávača je myslím jasný. Rýchle, pohodlné a hlavne presné získanie celej cesty kategórie tovaru, ktoré by inak zahŕňalo pracné hľadanie v nejakom strome kategórií pre každý porovnávač zvlášť. 

Našepkávač kategórií pre Google Merchants

Našepkávač kategórií pre Google Merchanst

Ostatné

K tým ostatným a menším vylepšeniam, ktoré ešte sú viditeľné patrí napr. to, že po novom sa párovacie pravidlo Watchdogu dá presúvať (určovať priorita pravidla). Doplnili sme stránkovanie na stránke elementov, kvôli exportom ktoré majú aj tisícky vnorených elementov (napr. ACCESSORY|XY, PARAM|123, IMGURL_ALTERNATIVE|XY) a načítanie tejto stránky sa týmto značne zrýchlilo. Na záver, je tu aj mnoho ďalších úprav a opráv na pozadí aplikácie, ktoré bežný užívateľ nevidí no napriek tomu je potrebné ich neustále udržovať v kondícii :-).

Stránkovanie vnorených elementov

Ukážka stránkovania vnorených elementov

Na koniec vám poprajem nech sa vám po týchto novinkách znovu o čosi zjednoduší práca v Mergade :)

 

Pridať nový komentár