Novinky z Mergada

Spolu s prvými listmi spadli aj novinky z Mergada – ďalšia porcia vylepšení a nových možností pre vašu inzerciu. Poďte sa na ne pozrieť a využiť ich!

Nové pravidlo pre prepisovanie hodnôt v elementoch

Prepisovanie hodnôt z jedného elementu do druhého, spolu s nejakou podmienkou, bolo do teraz nutné robiť pomocou výberu, regulárnych výrazov a v niekoľkých krokoch. Nové pravidlo hromadne premenovať hodnoty takéto úpravy výrazne zjednodušuje. Ako funguje?

Pravidlo vám umožňuje vybrať element, z ktorého budete hodnotu čerpať a stavať kritériá, kedy má k prepisu dôjsť. Ukážeme si to na príklade, kedy chceme CATEGORYTEXT pre produkty vytvoriť na základe informácií v PRODUCTNAME. Pravidlom teda môžeme povedať, že chceme produktom, ktoré majú v elemente PRODUCTNAME slovo „dámske“, priradiť konkrétny CATEGORYTEXT – napríklad Dámska obuv.

Môžeme teda určovať kritériá pre prepis hodnôt, čo môže byť naozaj užitočná vecička. Čo na to hovoríte?

P.S. Nezabudnite pravidlo uložiť a Aplikovať pravidlá.

Glami pre Maďarsko

Vedľa slovenského, českého, poľského alebo rumunského feedu pre Glami si aktuálne môžete vytvoriť i export pre inzerciu v Maďarsku – a to je skoro za rohom, tak prečo toho pred Vianocami nevyužiť.

Cena dopravy pri nových exportoch

Pre nastavenie ceny dopravy pri najrôznejších dopravcoch máme jednoduché pravidlo – nastavenie ceny dopravy. Po novom ho môžete nastaviť aj pri exportoch Najlepsie-ceny.sk a Srovname.cz, kde to doteraz nebolo možné.

Shoptet a parametre

XML feed pre Shoptet ide po novom doplniť o najrôznejšie parametre – pravidlo Hromadná zmena parametrov teraz funguje aj pri tomto exporte.

Novinky v histórii

V histórii aplikácie po novom uvidíte tiež informácie o zapnutí a vypnutí aplikácie viazanej na export a e-shop, takže budete mať prehľad o tom, kedy ste ktorú aplikáciu zapli a ako ste na tom so skúšobnou lehotou.

Auditujeme FAVI

Mergadov audit odhalí aj chyby feedu vo formáte pre FAVI.sk a FAVI.cz, čo môže byť prvý krok k vylepšenie vašej inzercie nábytku a doplnkov.

 

 

 

Pridať nový komentár