Pripravte sa na novinky vo vodách ecommerce

Článok uverejnený 12.09.2019

Mergado pre vás neustále monitoruje najnovšie vychytávky zo sveta porovnávačov a výnimkou nie je ani aktuálne dianie v ecommerce. Prichádza k nám nový cenník, ale aj vyhľadávač výdajných miest pre e-shopy. Kto za ním stojí a aké výhody to so sebou prináša vám prezradíme v tomto článku.

Zmeny ceny za kliknutie

FAVI si s príchodom jesene prichystal zmenu cenníka – minimálna cena za kliknutie sa prejaví od 16. septembra. Porovnávač sa pre tento krok rozhodol po analýze kategórií z pohľadu konkurencie, výkonu a cien samotných produktov. Na základe týchto faktorov bude upravená minimálna CPC na mieru pre jednotlivé skupiny.

Zároveň nastavilo FAVI širšie rozpätie minimálnych cien za kliknutia - od 0,05 € - 0,08 € v závislosti od kategórie, v ktorej sa produkt nachádza. Samotná úprava by sa nemala e-shopov výraznejšie dotknúť v prípade nastavenej ceny vyššej ako nová minimálna sadzba. Ak máte aktuálne ceny nastavené nižšie, 16. septembra sa automaticky prispôsobia novej hladine. Pre produkty, ktoré nie sú zaradené v najhlbšej kategórií stromu katalógu FAVI zostáva platná cena 0,06 € za kliknutie.

Zásielkovňa uľahčuje výber výdajne

Sieť výdajných miest Zásielkovne sa rozrastá rýchlym tempom, a tak odborník na doručovanie prichádza s vylepšením v podobe vyhľadávača. Cieľom nového online miesta, kde nájdu zákazníci kompletný a prehľadný zoznam výdajní, je najmä zjednodušenie výberu pri nakupovaní. Používatelia si tak už v košíku na e-shope môžu pohodlne zvoliť z množstva výdajných miest to najlepšie pre ich komfort.

Nový vyhľadávač výdajných miest od Zásielkovne. Zdroj:https://blog.zasilkovna.cz/novy-vyhledavac-vydejnich-mist-pro-e-shopy/

Spojenie presnej geolokácie, vyznačenia najnovších výdajní a aktuálneho sledovania otváracích hodín či dovolenky prináša zlepšenie služieb nielen pre zákazníkov, ale aj pre obchodníka. Užitočná funkcia obsahuje napr. zapamätanie posledného výberu - vyhľadávač si uloží posledné výdajné miesto, ktoré si zákazník zvolil a urýchli výber pri budúcich objednávkach.

Zaujal vás vyhľadávač Zásielkovne a premýšľate nad jeho použitím? Všetky podrobné informácie a návody nájdete v článku na ich webe.

Načerpajte inšpiráciu v novej skupine

Mergadovské fórum sa rozrástlo o ďalšiu užitočnú skupinu. Michal Janík vytvoril miesto zamerané predovšetkým na jeho používateľov a marketérov, tentokrát s cieľom inšpirovať, vytvárať nápady či kvalitné riešenia. Prvými z chystaných tém, ktoré môžu pomôcť nejednému e-shopárovi sú:

  • Komentáre v produktových výberoch sú super. Ale k čomu?
  • Výbery produktov viedia porovnať číselné premenné. Vrátane výpočtov. Používaš ich?
  • J.edit - super pomocník feed marketingového špecialistu. Ako ho nainštalovať a začať využívať?
  • Ako vytvoriť XML / CSV dátový feed a automatizovane prepojiť veľkoobchod s maloobchodným predajcom - 10 minút práce.

Veríme, že vás novinky zaujali a prihlásite sa do Michalovej skupiny - Inšpiromatu. Na fóre Mergada nájdete okrem neho aj ďalšie praktické vlákna, v ktorých objavíte užitočné rady alebo odpovede na otázky užívateľov.

Mohlo by vás zaujímať:

Pripravte sa na zmenu cien za prekliky na Heureke

Obdobie letného uvoľnenia sa pomaly končí a jeseň odštartuje pre správcov inzercie či e-shopárov aktuálizáciou cenníka na Heureke. Slovenský aj český portál Heureky pripravil zmeny cien za preklik. Platné budú od od 2. septembra.

21.08.2019
Na ceste za kvalitnejšou kampaňou s FAVI Checklistom

Vyhľadávač FAVI rozbieha jesennú nákupnú sezónu naplno a pripravuje tak e-shopy na vianočné obdobie, ktoré sa nezadržatelne blíži. Šikovným pomocníkom pre obchodníkov je nový FAVI Checklist, ktorý využijú všetci užívatelia Mergada. Poďme sa spolu pozrieť, čo by ste nemali v prípade kampane vynechať a ako ju správne nastaviť.

04.09.2019

Pridať nový komentár