Inzerujte na Árukereső.hu, najväčšom maďarskom porovnávači

Dobyli ste úspešne s vašim e-shopom susedné trhy a rozmýšľate, kam ďalej? O maďarskej e-commerce sa už niekoľko rokov hovorí, že je jedným z najideálnejších cieľov pre expandujúce e-shopy. A kde inde v Maďarsku začať inzerovať, než na najväčšom miestnom porovnávači Árukereső. Poďme si predstaviť jednotku medzi maďarskými porovnávačmi a možnosti, ako vám na nej s inzerciou pomôže Mergado.

Árukereső je najobľúbenejší porovnávač v Maďarsku

Firma Árukereső funguje od roku 2004. Okrem Maďarska pôsobí pod názvami Compare v Rumunsku a Pazaruvaj v Bulharsku. Všetky sú od roku 2016 členmi Heureka Group.

V súčasnej dobe tu inzeruje cez 3900 e-shopov. Priemerná mesačná návštevnosť porovnávača je okolo 12 miliónov užívateľov. Porovnávač funguje na webovom rozhraní aj v mobilnej aplikácii a má veľmi intuitívne rozhranie.

Podľa dát Similar Webu je 70% týchto príchodov organického pôvodu, ostatní návštevníci na stránky prichádza cez platenú reklamu. Tieto dáta a informácie Heureka Group jasne ukazujú, že sa na jednotke medzi porovnávači v maďarskej e-commerce určite oplatí inzerovať.

Premýšľate, ako uspieť medzi konkurenciou maďarskej e-commerce? Získajte viac zákazníkov v Maďarsku. Pomocou bezkontaktnej dopravy a bezdotykových platieb

Návštevnosť Árukereső.hu. Zdroj: https://www.similarweb.com/website/arukereso.hu/

Ako funguje Árukereső.hu pre e-shopy

  • Ponuku e-shopu nahráte cez CSV alebo XML v špecifikácii Árukereső. V prípade nejasností môžete okrem technickej podpory porovnávača kontaktovať podporu Heureky, ktorá vám schvaľovacím procesom pomôže prejsť.
  • Inzerciu platíte klasicky za preklik na stránku e-shopu. Cena za preklik sa líši podľa jednotlivých kategórií. Pre aktiváciu je potrebné si dobiť kredit v minimálnej výške 10 tisíc HUF.
  • Po úspešnej registrácii na sa môžete zapojiť do programu Overené zákazníkmi (Megbízható bolt). V rámci tohto programu Árukereső automatizovane zasiela dotazníky spokojnosti vašim zákazníkom. Ak získate 10 recenzií počas 60 dní s hodnotením minimálne 4,2, obdržíte priehľadný odznak, ktorý umiestnite na vaše stránky. Pri zisku 60 recenzií za 60 dní s minimálnym hodnotením 4,6 získavate zelený odznak.
  • Ak váš e-shop bude mať odznak Megbízható bolt, môžete sa zúčastniť maďarskej verzie akcie ShopRoku. V prípade, že váš e-shop zvíťazí v niektorej z kategórií, získa odznak, ktorý sa zobrazí napr. rovno na produktovej karte.
  • E-shopy taktiež môžu získať ocenenie Kvalitný e-shop (Termék kiemelése). Určuje sa podľa niekoľkých vybraných kritérií.
  • Árukereső je CSS partnerom Google. Služby porovnávača tak využijete aj pre lacnejšiu inzerciu na maďarskom Google.
Produktová karta na Árukereső. Zdroj: https://www.arukereso.hu/

Na čo nasmiete zabudnúť

  • používajte povinný element pre cenu bez DPH: NET_PRICE – Árukereső (rovnako ako ostatné miestne porovnávače) používa element kvôli vysokému DPH v Maďarsku, hoci napr. v Bulharsku alebo Rumunsku používanie tohto elementu povinné nie je
  • používajte .hu doménu
  • Maďari málo dôverujú nepreloženému e-shopu - venujte dostatok času prekladu do maďarčiny
  • používajte vo feede správnu menu HUF - táto častá chyba vytvára nezrovnalosti v cenách aj v obrate

S Mergadom nastavíte inzerciu pre Árukereső sami

Zvažujete expanziu na maďarský online trh? S Mergadom využijete formáty pre porovnávače tovaru, ktoré už používate a prevediete ich na tie, ktoré aktuálne potrebujete. S našim virtuálnym správcom dokážete automatizovane spravovať dátové feedy. V Mergade zvládnete inzerciu e-shopu spravovať sami - zrýchlite tým každodenné marketingové úkony a ušetríte náklady za prácu programátorov.

 

Neváhejte nad inzerciou na Árukereső. V Maďarsku je síce prísnejšie podnikateľské prostredie ako je napr. na Slovensku či v Českej republike, ale využíva ho stále viac a viac zahraničných e-shopov. Zaujíma vás inzercia v ďalších štátoch? Vyskúšajte rumunský eMAG alebo poľské Allegro.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Spoznajte zaujímavosti o nemeckom e-commerce trhu v podcaste Mergado To Go

V čom sa odlišuje e-commerce scéna v Nemecku od tej našej? A ako si získa e-shopár dôveru u nemeckých zákazníkov? Odpovede a tipy, čo pri expanzií nepodceniť, vám prezradí špecialistka na DACH región, Irena Prouzová. Pustite si do uší nový diel podcastu Mergado To Go a zistite, ako najlepšie preniknúť na západ.

23.11.2021
Napojte dátové feedy na trhovisko Kaufland.de

V prvom diele sprievodcu napojením e-shopu na Kaufland.de sme prebrali základ registrácie. Akonáhle vám Kaufland registráciu potvrdí, môžete začať s nahrávaním dát. Ukážme si, ako na to.

19.10.2021
Napojte sa na trhovisko Kaufland.de. Máme pre vás jednoduchý návod

Rozhodli ste sa pre expanziu na trhovisko Kaufland.de? Ak ste si už pripravili produktový aj ponukový feed, pustite sa s nami do registrácia e-shopu. Ako na to, vám prezradíme v dnešnom návodnom článku.

06.10.2021

Pridať nový komentár