Dobyli ste úspešne s vašim e‑shopom susedné trhy a rozmýšľate, kam ďalej? O maďarskej e‑commerce sa už niekoľko rokov hovorí, že je jedným z najideálnejších cieľov pre expandujúce e‑shopy. A kde inde v Maďarsku začať inzerovať, než na najväčšom miestnom porovnávači Árukereső.

 

Dobyli ste úspešne s vašim e‑shopom susedné trhy a rozmýšľate, kam ďalej? O maďarskej e‑commerce sa už niekoľko rokov hovorí, že je jedným z najideálnejších cieľov pre expandujúce e‑shopy. A kde inde v Maďarsku začať inzerovať, než na najväčšom miestnom porovnávači Árukereső. Poďme si predstaviť jednotku medzi maďarskými porovnávačmi a možnosti, ako vám na nej s inzerciou pomôže Mergado.

Árukereső je najobľúbenejší porovnávač v Maďarsku

Firma Árukereső funguje od roku 2004. Okrem Maďarska pôsobí pod názvami Compare v Rumunsku a Pazaruvaj v Bulharsku. Všetky sú od roku 2016 členmi Heureka Group.

V súčasnej dobe tu inzeruje cez 3900 e‑shopov. Priemerná mesačná návštevnosť porovnávača je okolo 12 miliónov užívateľov. Porovnávač funguje na webovom rozhraní aj v mobilnej aplikácii a má veľmi intuitívne rozhranie.

Podľa dát Similar Webu je 70% týchto príchodov organického pôvodu, ostatní návštevníci na stránky prichádza cez platenú reklamu. Tieto dáta a informácie Heureka Group jasne ukazujú, že sa na jednotke medzi porovnávači v maďarskej e‑commerce určite oplatí inzerovať.

Premýšľate, ako uspieť medzi konkurenciou maďarskej e‑commerce? Získajte viac zákazníkov v Maďarsku. Pomocou bezkontaktnej dopravy a bezdotykových platieb

Ako funguje Árukereső.hu pre e‑shopy

 • Ponuku e‑shopu nahráte cez CSV alebo XML v špecifikácii Árukereső. V prípade nejasností môžete okrem technickej podpory porovnávača kontaktovať podporu Heureky, ktorá vám schvaľovacím procesom pomôže prejsť.
 • Inzerciu platíte klasicky za preklik na stránku e‑shopu. Cena za preklik sa líši podľa jednotlivých kategórií. Pre aktiváciu je potrebné si dobiť kredit v minimálnej výške 10 tisíc HUF.
 • Po úspešnej registrácii na sa môžete zapojiť do programu Overené zákazníkmi (Megbízható bolt). V rámci tohto programu Árukereső automatizovane zasiela dotazníky spokojnosti vašim zákazníkom. Ak získate 10 recenzií počas 60 dní s hodnotením minimálne 4,2, obdržíte priehľadný odznak, ktorý umiestnite na vaše stránky. Pri zisku 60 recenzií za 60 dní s minimálnym hodnotením 4,6 získavate zelený odznak.
 • Ak váš e‑shop bude mať odznak Megbízható bolt, môžete sa zúčastniť maďarskej verzie akcie ShopRoku. V prípade, že váš e‑shop zvíťazí v niektorej z kategórií, získa odznak, ktorý sa zobrazí napr. rovno na produktovej karte.
 • E‑shopy taktiež môžu získať ocenenie Kvalitný e‑shop (Termék kiemelése). Určuje sa podľa niekoľkých vybraných kritérií.
 • Árukereső je CSS partnerom Google. Služby porovnávača tak využijete aj pre lacnejšiu inzerciu na maďarskom Google.

Na čo nasmiete zabudnúť

 • používajte povinný element pre cenu bez DPH: NET_PRICE – Árukereső (rovnako ako ostatné miestne porovnávače) používa element kvôli vysokému DPH v Maďarsku, hoci napr. v Bulharsku alebo Rumunsku používanie tohto elementu povinné nie je
 • používajte .hu doménu
 • Maďari málo dôverujú nepreloženému e‑shopu — venujte dostatok času prekladu do maďarčiny
 • používajte vo feede správnu menu HUF — táto častá chyba vytvára nezrovnalosti v cenách aj v obrate

S Mergadom nastavíte inzerciu pre Árukereső sami

Zvažujete expanziu na maďarský online trh? S Mergadom využijete formáty pre porovnávače tovaru, ktoré už používate a prevediete ich na tie, ktoré aktuálne potrebujete. S našim virtuálnym správcom dokážete automatizovane spravovať dátové feedy. V Mergade zvládnete inzerciu e‑shopu spravovať sami — zrýchlite tým každodenné marketingové úkony a ušetríte náklady za prácu programátorov.

Mergado na 30 dní zadarmo
 • feed si upravíte sami a ušetríte náklady za prácu programátora
 • plný prístup ku všetkým funkciám už v skúšobnej verzii

Neváhejte nad inzerciou na Árukereső. V Maďarsku je síce prísnejšie podnikateľské prostredie ako je napr. na Slovensku či v Českej republike, ale využíva ho stále viac a viac zahraničných e‑shopov. Zaujíma vás inzercia v ďalších štátoch? Vyskúšajte rumunský eMAG alebo poľské Allegro.

Lukáš Horák

Lukáš sa v Mergade stará o väčšinu komunikácie v češtine. Prostredníctvom blogu, e‑mailu a sociálnych sietí pravidelne zásobuje čitateľa aktualitami z e‑commerce, novinkami a tipmi z Mergada. Pokiaľ práve nie je copywriter, užíva si príjemné veci ako badminton, výlety medzi utajené skvosty osemdesiatkovej hudby a plody mora podávané s červeným vínom.