Inzertujte na eMAGu

Zahraničná expanzia je v súčasnej e-commerce jedným z najviac rozoberaných tém. Beriete vstup na ďalšie trhy takisto vážne? Spoznajte eMAG - najväčší rumunský marketplace, ktorého pomocou dokážete osloviť aj bulharských, maďarských a poľských zákazníkov.

 

eMAG – najväčší marketplace v Rumunsku

eMAG začal ako e-shop ponúkajúci počítače a kancelársky tovar. V priebehu svojej existencie pridal postupne do ponuky produkty z kategórií elektronika, kozmetika, športové vybavenie, knihy, hudba, filmy, dom, záhrada a mnoho ďalších. V minulom roku v Rumunsku v spolupráci s miestnym reťazcom supermarketov rozbehol vlastné online supermarkety, ktoré ponúkajú jedlo, kozmetiku a domáce potreby. So 44 miliónmi návštev za mesiac vykazuje EeAG aktuálne medziročný rast o 50%.

Náhľad webu eMAG. Zdroj: emag.ro

S eMAG budete predávať aj v Bulharsku, Maďarsku a Poľsku

Okrem získaniu silnej domácej pozície EMAG v minulých rokoch úspešne vkročil aj na bulharský a maďarský trh. K jeho službám tak získalo prístup vyše 36 miliónov zákazníkov v online priestore. Pred niekoľkými týždňami svoje služby rozšíril aj do Poľska, keď sa spojil s jedným z najväčších tunajších e-shopov Agito. Vďaka tomu oslovíte okruh ďalších viac ako 23 miliónov nakupujúcich.

Výhoda International Marketplace network

V septembri 2019 sa EMAG spojil s nemeckým Real.de, francúzskym Cdiscount a talianským EPRICE, aby spustili projekt International Marketplace Network. Táto iniciatíva funguje čako maloobchodná online platforma, ktorá podporuje cezhraničný elektronický obchod. IMN umožňuje prístup na všetky pripojené trhoviská.
Táto sieť ponúka prístup k viac ako 230 miliónom európskych zákazníkov prostredníctvom približne 30 000 aktí

Princíp International Marketplace Network. Zdroj: ecommercenews.eu/international-marketplace-network-opens-for-all-retailers/

Použite Mergado

Pracujte na nastavovaní inzercie pre domáce i zahraničné platformy z jedného miesta. V Mergade si vytvoríte prehľadné prostredie, z ktorého budete efektívne riadiť fungovanie vašich e-shopov. Formát pre EMAG po novom podporujeme tiež. Stačí, keď si upravíte feed podľa jeho špecifikácie.

Povinné elementy špecifikácie feedu pre trhovisko eMAG.

Prestaňte o zahraničnej expanzií len premýšľať a realizujte ju. Ak zvolíte tie správne reklamné kanály a nástroje pre inzerciu, zvýšite tým pravdepodobnosť úspešného vstupu na európske trhy. Pre zisk ďalších dôležitých informácií vám odporúčame navštíviť Winter MergadoFest, ktorý si expanziu e-shopov za hranice zvolil ako hlavnú tému. Ako inšpiráciu vám taktiež ponúkame cyklus S Mergadom do zahraničia.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Navštívili sme E-commerce Expo Krakov

To, že Mergado hovorí po poľsky, nie je už žiadnou novinkou. Novinkou ale bola naša cesta do Krakova na E-commerce Expo, ktorého sme sa ako návštevníci zúčastnili prvýkrát. Aké poznatky sme si odniesli? Prečítajte si náš malý report.

24.04.2019
Logistika, ekológia a všetko dôležité o poľskej e-commerce v roku 2019

V Poľsku je viac ako 27,5 milióna užívateľov internetu a 62% z nich nakupuje online. Akým spôsobom Poliaci nakupujú najčastejšie? A s čím vám tento rok v Poľsku pomôže Mergado? Podrobné informácie nájdete v tomto článku.

09.01.2020
Prípadová štúdia: Vstup obchodu Footshop na rumunský trh pomocou Mergada

Pražská marketingová agentúra Unikum spravuje v Mergade účty e-shopu so značkovou obuvou Footshop. Aká je ich stratégia pri obsadzovaní nového trhu a ako im v tom pomáha Mergado?

27.02.2019

Pridať nový komentár