Nová verzia Mergada prináša Plain CSV a vylepšenia mnohých významných formátov

V stredu 10. 6. 2020 o 15:30 vychádza nový release Mergada. Predstavíme v ňom nový globálny formát Plain CSV, niekoľko dôležitých noviniek v rámci formátov pre UPgates, Árukereső, Shoptet a Alza.cz alebo úpravy v pravidlách. Prejdime si spolu tieto vylepšenia.

Importujte a exportujte akékoľvek CSV

Pre potreby užívateľov sme pridali nový globálny formát pomenovaný Plain CSV. Vďaka nemu dokážete importovať aj exportovať akékoľvek CSV do i z Mergada. Ak si vytvoríte projekt, kde je formát Plain CSV na vstupe aj na výstupe, docielite, že sa Mergado stane univerzálnym nástrojom pre spracovanie CSV súborov.

Novinky vo formátoch využijete pre inzerciu v SR i v zahraničí

V rámci prvého júnového releasu - jeho detailný popis nájdete v tomto vlákne Mergado fóra - sme nasadili niekoľko užitočných noviniek vo formátoch:

  • Podporujeme nový formát UPgates Kategória 3.
  • Formát pre Árukereső.hu je viac prispôsobený aktuálnej špecifikácii - začali sme podporovať nastavovanie atribútov produktov.
Príklad štruktúry pre nastavenie atribútov produktov pre formát Árukereső.hu.
  • V spojitosti so skrývaním elementov, ktoré nezodpovedajú špecifikácii, sme vylepšili správanie formátu pre Shoptet.
  • Poopravil sme exportovanie niekoľkých elementov vo formáte pre Alzu.

Dôležité opravy

  • Vylepšili sme pravidlo pre Import dátového súboru v prípadoch, keď sa vstupné CSV nahráva priamo do Mergada.
  • Opravili sme správanie duplikovania projektu - pravidlá sa v ňom už nebudú duplikovať pre appky.
  • Jazyk e-mailov pri zasielaní výsledkov auditu aktuálne zohľadňuje nastavenie jazyka používateľa, ak ho poznáme.

 

Začiatok leta je ideálny čas na vytvorenie efektívnych stratégií na expanziu do ďalších trhov. Ak používate Mergado, nastavovanie inzercie v zahraničí si zjednodušíte využitím našich formátov pre stovky reklamných systémov z celého sveta. Hodili by sa vám rady ako preraziť? Mnoho užitočných informácií pre úspešný štart na zahraničných trhoch nájdete v kategórii S Mergadom do zahraničia.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Prihláste sa na MergadoFest 2020. Práve sme spustili registráciu

Obdobie predvianočných kampaní sa rýchlo blíži a v Mergade robíme všetko pre to, aby ste boli čo najlepšie pripravení. K získaniu užitočných rád a tipov z e-commerce sveta organizujeme už štvrtý ročník MergadoFestu. Prebehne 17. septembra v Brne a jeho kapacity sú limitované. Zaistite si svoje miesto včasným prihlásením. 5. augusta o 14.00 sme spustili registráciu.

05.08.2020
MergadoFest 20 prinesie aktuálne trendy v e-commerce

Konferencia MergadoFest ponúkne už po štvrtýkrát veľkú porciu noviniek a trendov v e-commerce. Coworkingový priestor Mo-cha v Brne privíta 17. septembra spíkrov z českej a slovenskej scény online marketingu. Ako bude vyzerať tohtoročná akcia?

30.07.2020
Mergado Product XML 1.8 zjednodušuje prenos dát produktových kampaní

Aby mohol váš e-shop fungovať čo najlepšie, musíte vy alebo vaši vývojári pravidelne sledovať zmeny v špecifikácii XML porovnávačov. A to je zvyčajne zdĺhavá činnosť. Skráťte tento čas na minimum používaním Mergado Product XML.

26.05.2020

Pridať nový komentár