Nová verzia Mergada prináša Plain CSV a vylepšenia mnohých významných formátov

V stredu 10. 6. 2020 o 15:30 vychádza nový release Mergada. Predstavíme v ňom nový globálny formát Plain CSV, niekoľko dôležitých noviniek v rámci formátov pre UPgates, Árukereső, Shoptet a Alza.cz alebo úpravy v pravidlách. Prejdime si spolu tieto vylepšenia.

Importujte a exportujte akékoľvek CSV

Pre potreby užívateľov sme pridali nový globálny formát pomenovaný Plain CSV. Vďaka nemu dokážete importovať aj exportovať akékoľvek CSV do i z Mergada. Ak si vytvoríte projekt, kde je formát Plain CSV na vstupe aj na výstupe, docielite, že sa Mergado stane univerzálnym nástrojom pre spracovanie CSV súborov.

Novinky vo formátoch využijete pre inzerciu v SR i v zahraničí

V rámci prvého júnového releasu - jeho detailný popis nájdete v tomto vlákne Mergado fóra - sme nasadili niekoľko užitočných noviniek vo formátoch:

  • Podporujeme nový formát UPgates Kategória 3.
  • Formát pre Árukereső.hu je viac prispôsobený aktuálnej špecifikácii - začali sme podporovať nastavovanie atribútov produktov.
Príklad štruktúry pre nastavenie atribútov produktov pre formát Árukereső.hu.
  • V spojitosti so skrývaním elementov, ktoré nezodpovedajú špecifikácii, sme vylepšili správanie formátu pre Shoptet.
  • Poopravil sme exportovanie niekoľkých elementov vo formáte pre Alzu.

Dôležité opravy

  • Vylepšili sme pravidlo pre Import dátového súboru v prípadoch, keď sa vstupné CSV nahráva priamo do Mergada.
  • Opravili sme správanie duplikovania projektu - pravidlá sa v ňom už nebudú duplikovať pre appky.
  • Jazyk e-mailov pri zasielaní výsledkov auditu aktuálne zohľadňuje nastavenie jazyka používateľa, ak ho poznáme.

 

Začiatok leta je ideálny čas na vytvorenie efektívnych stratégií na expanziu do ďalších trhov. Ak používate Mergado, nastavovanie inzercie v zahraničí si zjednodušíte využitím našich formátov pre stovky reklamných systémov z celého sveta. Hodili by sa vám rady ako preraziť? Mnoho užitočných informácií pre úspešný štart na zahraničných trhoch nájdete v kategórii S Mergadom do zahraničia.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Mergado mení rozdelenie certifikovaných partnerov. Zavádzame systém troch kategórií

Za dobu existencie Mergado certifikácie sa medzi našich partnerov pridalo mnoho agentúr a špecialistov. Klientom ponúkame služby na rôznych úrovniach. Preto sme sa rozhodli predstaviť nový systém certifikácie.

11.11.2021
Aké novinky u nás pribudli počas leta? Pozrite si ich čerstvý prehľad v Mergado Meeting#7

Počas letných prázdnin sa v našich v tímoch nielen oddychovalo, ale aj pracovalo na nových funkciách pre ešte lepší chod Mergada. Množstvo pridaných formátov, vychytávku Oneliner a ďalšie novinky vám predstaví náš ostrieľaný špecialista Luděk Volejník. Pozrite si rýchly súhrn toho najnovšieho z našej dielne.

09.09.2021
Oneliner zrýchľuje tvorbu výberov v Mergade

Aby mohol používateľ v Mergade vykonávať úkony rýchlejšie a pohodlnejšie. O to nám ide pri vývoji nových funkcionalít, z ktorých vám teraz predstavujeme Oneliner. Ako už vyplýva z jeho názvu, v jednom riadku dokážete po novom vyhľadávať text v často prehľadávaných elementoch.

14.07.2021

Pridať nový komentár