Využívajte Mergado ako dátový editor

Článok uverejnený 05.03.2020

Viete, že s Mergadom dokážete upravovať nielen feedy pre zrovnávače, ale zvládnete s ním aj všeobecné úpravy XML a CSV feedov, ktoré následne využijete pre import do e-shopu alebo pre odovzdanie veľkoobchodným partnerom? Ukážme si, čo všetko dokáže Mergado ako editor feedov.

Mergado je šikovný data feed editor

Medzi kvality nášho nástroja patrí aj možnosť spravovať s jeho pomocou všetky feedy od dodávateľov alebo pre veľkoobchodných odberateľov.
 

Základné úpravy

  • skrývanie produktov
  • nastavovanie ceny jednotlivým odberateľom
  • úprava produktových obrázkov pomocou Feed Image Editora

Pokročilé úpravy

Feed rozšírite o dáta z ďalších zdrojov

V Mergade dokážete do feedu pridať dáta z iných zdrojov, ako napr. aj z aplikácie Bidding Fox Elements. K dispozícii je vám taktiež pravidlo pre import CSV súboru, ktoré do feedu doplní dáta z iného zdroja. Týmto spôsobom napríklad z iného feedu doimportujete stav skladových zásob.

Výstupný feed importujete do ďalších platforiem

Ďalšia možnosť využitia Mergada je import výstupného feedu do ďalších platforiem, ktoré dokážu importovať dáta v XML alebo CSV formáte. Túto funkciu ocenia užívatelia Shoptetu a podobných služieb.

Schéma úpravy dodávateľských feedov pre import do Shoptetu.

Nadefinujte si vlastný formát feedu

Pre nahranie feedu do Mergada, ktorého špecifikáciu náš nástroj nepozná, využite custom formát. Jeho pomocou si nadefinujete vlastný formát feedu, ktorý sa do Mergada ľahko načíta.

Mergado je multifunkčný nástroj. Neobmedzujte prácu na ňom len na úpravu feedov pre porovnávače tovaru. Používajte ho v aj prípade potreby ako všeobecný dátový editor, s ktorým budete spravovať všetky feedy od dodávateľov alebo pre veľkoobchodných odberateľov. Chcete sa názorne naučiť ako na to? Prihláste sa na bezplatné školenie Začíname s Mergadom.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Mergado FAQ: Automatické pregenerovanie dát

Na podpore a školeniach sa nás užívatelia často pýtajú na otázky rozširujúce základy Mergada. Či už medzi nich patríte tiež alebo ste v používaní nášho nástroja nováčikovia, rozhodli sme sa práve pre vás vytvoriť novú sériu článkov. V ňom na jednom mieste nájdete odpovede na mnoho otázok, ktoré vás pri používaní Mergada napadnú. V prvom diele sa zameriame na automatické pregenerovanie dát.

03.03.2020
Ľahká cesta k novým premenným cez regulárne výrazy

Pri riešení nejasností v správe inzercie v Mergade sa často stretávame s tým, že jeho užívatelia málo využívajú regulárne výrazy. Tie sú pri tom skvelými pomocníkmi, s ktorými si môžete ušetriť veľa práce. Dnes si teda ukážeme pár trikov, po ktorých prečítaní si poviete: Regulár je kamoš!

22.02.2018
Audit v Mergade od A po Z

Odhaľte s auditom aj tie najmenšie chyby XML feedu a odstráňte problematické časti, ktoré brzdia vašu inzerciu. Či už ste si túto kontrolu vyskúšali alebo vás to ešte len čaká, naša malá encyklopédia vám prináša všetky dôležité informácie pohromade.

16.01.2020

Pridať nový komentár