Audit v Mergade od A po Z

Odhaľte s auditom aj tie najmenšie chyby XML feedu a odstráňte problematické časti, ktoré brzdia vašu inzerciu. Či už ste si túto kontrolu vyskúšali alebo vás to ešte len čaká, naša malá encyklopédia vám prináša všetky dôležité informácie pohromade.

 

A ako Audit

Audit je technická kontrola XML feedu, ktorá ukáže jeho chybné miesta. Nedostatky je potrebné opraviť pre zaradenie e-shopu do porovnávačov tovaru alebo pre zlepšenie stavu inzecie. Jeho princíp sa skladá z kontroly cez validátory, ktoré predstavujú jednotlivé časti auditu. 

Audit dokážeme vďaka podnetom od užívateľov neustále rozširovať. Po získaní spätnej väzby naši vývojári zohľadňujú v procese auditu ďalšie dôležité validátory.

Ch ako Chyby, ktoré audit odhalí

Výsledok auditu ukáže tri druhy chýb vo vašej inzercii:

  • Červenou farbou sú označené výrazné chyby, ktoré musia byť opravené.
  • Oranžovou farbou sú zvýraznené nedostatky, ktoré je potrebné opraviť (napr. chýbajúci EAN), ale pri niektorých porovnávačoch nemusia byť prekážkou v zaradení do ponuky.
  • Zelenou sú vyznačené doporučenia, ktoré sú na vašom zvážení - pomocou nich dokážete vyladiť vo feede podstatné detaily.

K najčastejším chybám, ktoré audit odhaľuje, poskytuje rovno aj možnosti opravy. Výsledok auditu tak ponúka videonápovedy a odkazy na články s konkrétnymi krokmi na vylepšenie feedu v Mergade.

Náhľad výsledku auditu s farebným vyznačením chýb.

V ako Výsledky auditu

Kompletné výsledky auditu prídu po kontrole feedu na vopred uvedenú e-mailovú adresu. Proces prebieha niekoľko minút, ale v náročnejších prípadoch aj niekoľko hodín. Všetko závisí od počtu položiek - maximálna veľkosť nahratého súboru je 500 MB. Vo výsledkoch sa prekliknete do súhrnu všetkých zistených chýb a jednotlivé položky sa dajú aj samostatne rozkliknúť.

Výsledky sú dostupné 10 dní po kontrole a následne sa archivujú. Užívateľ sa k nim už nedostane, ale môže vykonať daný audit znovu. Kontrolu XML feedu, ktorý už obsahuje opravené položky je možné urobiť následne opakovane a vykonať tak jeho revíziu. 

X ako XML feed

Hlavnou súčasťou auditu je URL adresa vášho XML feedu. Dokážete ho jednoducho spustiť priamo z našej platformy, alebo zo stránky auditu, pričom v druhej možnosti nemusíte vytvárať účet v Mergade.

Prvým krokom je vloženie adresy XML súboru do formuláru a e-mailovej adresy, kde systém odošle jeho výsledky. V prípade auditu cez Mergado prebieha kontrola na výstupnom feede. Druhá možnosť, cez samotnú stránku auditu, má na vstupe ľubovoľný feed, ktorý vložíte do príslušného políčka ako URL adresu.

Možnosť 1 - audit priamo z platformy Mergado.
Možnosť 2 - audit priamo zo stránky https://audit.mergado.com/

Z ako Zadarmo

Audit je zadarmo a k ničomu vás nezaväzuje. Kontrolu môžete robiť opakovane a tak často, ako užívateľ potrebuje. Odporúčame ju robiť minimálne 1x mesačne, pretože e-shopy a obchodníci zvyknú upravovať ceny, parametre či samotné produkty. Váš feed tak bude neustále aktualizovaný a pripravený na zaradenie do porovnávačov tovarov.

 

Výsledky kontroly vám odhalia, kde je priestor na zlepšenie. Z chýb sa tak stanú príležitosti ako sa dostať bližšie k zákazníkom a zvýšiť výkon inzercie. Ak vás zaujali možnosti, ktoré audit ponúka, vyskúšajte si ho zadarmo. Mergado ale ponúka oveľa viac a pomôže vám zefektívniť vaše online obchodovanie - skúste si ho na mesiac zadarmo.

 

Mohlo by vás zaujímať:

S Mergado videonápovedami upravíte inzerciu rýchlejšie

Nakopnite prácu s Mergadom správnym smerom pomocou dobre mierených tipov na nastavenie vašej inzercie. Či už ste s našim nástrojom ešte len začali alebo patríte do skupiny pokročilých užívateľov, pripravili sme pre vás praktický súhrn tých najpoužívanšjších operácií v Mergade. Poďme si ukázať, ako sa dá pomocou našich videonápovied efektívne a rýchlo nastaviť bezchybný XML feed.

31.10.2019
Zbavte sa častých chýb v XML feede

Chcete využívať Mergado efektívne, no narážate na opakujúce sa prekážky? Minulý článok vám priniesol tipy na najčastejšie úpravy feedu. V nasledujúcich riadkoch sa pozrieme na frekventované chyby akými, sú aj prázdny element MANUFACTURER, alebo chýbajúci identifikátor v Google nákupoch.

02.10.2019
Najpoužívanejšie úpravy v Mergade

Mergado sa vyvíja dynamickým tempom a zmeny sú viditeľné nielen v samotnom používaní, ale aj v preferovaných funkciách medzi zákazníkmi. Poďme sa pozrieť, aké sú aktuálne najčastejšie využívané úpravy feedu.

10.09.2019

Pridať nový komentár