Septembrová nálož noviniek v Mergade

Polovica mesiaca, tak kde sú novinky z Mergada? Práve tu! Všetky ešte teplé z releasu, ako sa nasadeniu novej verzie hovorí. Poďme si ich prejsť, veríme, že vás potešia!

5 nových formátov

Začneme hneď tou najväčšou peckou – v septembri pribudlo do Mergada 5 nových inzerentých formátov, ktoré môžete rovno vyskúšať. Sú to:

  • Favi – obľúbený portál pre predaj nábytku a bytového vybavenia, ktorý má vedľa klasických tiež niekoľko špeciálnych elementov – napríklad možnosť uviesť objednávku do poschodia zadarmo, čo sa prejaví ikonkou pri produkte.
  • Everysize CSV – nemecký porovnávač obuvi, dobrá príležitosť pre expanziu za hranice
  • Shopzilla – porovnávač cien, obľúbený v anglicky hovoriacich zemiach
  • Price Grabber – rovnaký prípad ako Shopzilla
  • Skrz.cz – ponukový formát, ktorý ešte popíšeme ďalej

Vedľa nových formátov nájdete novinky aj v zavedených formátoch. Do exportu pre Biano sme pridali element Biano CPC, kam prepisujeme cenu za preklik.

Staronový je tiež formát Skrz.cz – ten sme v Mergade už mali, jednalo sa ale o produktový typ feedu (tak sa tiež tento formát po novom v aplikácii volá). Od teraz môžete použiť aj ponukový feed pre Skrz.cz. V čom sa líši? Produktový feed – teda ten novo nasadený – je klasický, určený k inzercii produktov, skrz ponukový feed môžete inzerovať aj služby. Teda poukazy na jedlo, ubytovanie a podobne.

Nováčikovia v audite

Pokiaľ si chcete skontrolovať stav svojho XML feedu a máte ho vytvorený pre Shoptet alebo Spartoo, potom po novom môžete. Chcete ho rovno vyskúšať?

Typy výberov

Ako býva poslednou dobou dobrým zvykom, pribudli aj tentokrát nové možnosti výberu na karte Produkty. Teraz to sú kritéria: „je prázdny“ a „nie je prázdny“ pre ľahšie vyhľadávanie prázdnych polí.

Táto možnosť už bola skôr v Mergade dostupná pomocou kombinácie „je rovné/ nie je rovné“, či obsahuje/neobsahuje reg. výraz a v ďalšom políčku nezadávať nič a táto možnosť tam stále je a funguje, nemusíte sa báť, že by sa skôr uložené výbery pokazili.

Dopravci pre Heureku

Ako sme nedávno písali, Heureka umožňuje nastaviť ako spôsob dopravy tiež Zásilkovnu alebo prevádzky DPD Pickup. V Mergade ich teraz nájdete v pravidle Nastaviť cenu dopravy, ako ostatné spôsoby a nemusíte ho obchádzať zložitými úpravami.

Ako drobnosť na záver sme pripravili podrobnejšie vysvetlenie v notifikácii pri prípadnej chybe vo výpočtovom pravidle, takže sa dozviete, prečo nefunguje – napríklad teda, keď budete deliť nulou alebo nepoužijete číslo.

Pridať nový komentár