Urobte bidding ešte automatizovanejší s novinkami z Bidding Foxu

Článok uverejnený 25.11.2019

Pracujete často na tvorbe biddingových stratégií? Tak váš určite takisto trápi, že sa do svojej biddovacej aplikácie musíte vracať zakaždým v konkrétny čas, aby ste stratégie zapli alebo ich zastavili. V appke Bidding Fox si ich aktuálne dokážete nastaviť dopredu.

Detail konkurenta

V poslednom stĺpci prehľadu konkurentov nájdete nové tlačidlo Detail konkurenta. Jeho pomocou sa prekliknite do recenzií shopu na Heureke alebo priamo na stránky e-shopu. Okrem toho ponúka Aktuálne štatistiky zobrazujúce analýzu spoločného sortimentu. Tieto hodnoty sú preklikávacie na stránky Produkty - vďaka tomu si porovnáte údaje jednotlivého tovaru podľa toho, čo vás zaujíma najviac.

Prehľad Detailu konkurenta. Zdroj: bidding-fox.cz

V Detaile konkurenta ďalej nájdete tabuľku TOP 10 výrobcov, kategórií, alebo darčekov. Obsahuje aj počet, koľko produktov sa nachádza v konkrétnej kategórii, čo vám pomôže napríklad pri kategorizovaní alebo dopĺňaní sortimentu.

Všetky sledovania taktiež ukladajú historické údaje. Grafy ukazujú priemerné hodnoty o vývoji hodnotenia, počtu produktov či ceny. Prehľad zároveň zobrazuje zmeny v informáciách o e-shope a ponúka možnosť porovnávania e-shopov. V poli s názvom "Porovnať s:" sa vám porovnanie vypíše prehľadne v jednom okne.

 

Testovacie stratégie

Na stránke pre úpravu stratégie si ponovom dokážete vyskúšať aplikáciu stratégie na výber produktov bez obáv, že sa to premietne do výstupného feedu. Pomocou tejto funkcie si zároveň taktiež spočítate diagnostiku sortimentu či konkurencie, bez toho aby ste museli biddovat.

 

Automatické zapnutie a vypnutie biddingu

Do aplikácie sa už nemusíte vracať v konkrétnom čase, aby ste zapínali či vypínali stratégie. Aktuálne sa vám automaticky zapnú a vypnú podľa toho, čo si sami nastavíte - vrátane pravidelného opakovania v zadanom intervale.

Automatické zapnutie a vypnutie si nastavíte pri nových, ale aj už vytvorených stratégiách. Stačí zaškrtnúť checkbox nižšie na stránke. Po jeho zaškrtnutí sa vám zobrazia dve možnosti - jednorazové či opakované aplikovanie.

Postup:

 1. Najskôr nastavte dátum a čas pre spustenie a vypnutie stratégie.
 2. Potom stačí zvoliť interval opakovania. Po kliknutí na niektorú z možností vám vyskočí presná vysvetlivka, kedy sa bude stratégia aplikovať.
Náhľad automatického zapnutia/vypnutia biddingu. Zdroj: bidding-fox.cz

Chcete si nastaviť vlastný interval? Aj toto si nastavíte vďaka tejto automatickej funkcii. Odporúčame to však len skúseným používateľom, ktorí majú s nastavovaním údajov v cron syntaxi prax, aby nedošlo k zlému aplikovaniu.

 

Rozšírenie formátov exportov

Bidding Fox taktiež pridal možnosť vybrať si formát exportu. K dispozícii máte formáty CSV, XLS a HTML.

Kde voľbu nájdete:

 1. Kliknite na tlačidlo exportu nad tabuľkou.
 2. Vo vyskakovacom okne si zvoľte potrebný formát.
 • CSV je vhodný pre ďalšie strojové spracovanie.
 • XLS je ideálny pre otvorenie v tabuľkovom editore.
 • HTML otvorí tabuľky vo webovom prehliadači.
Tlačítko pre stiahnutie exportu. Zdroj: bidding-fox.cz

Bidding Fox vám vie ukázať exporty konkurencie. Pokiaľ si prepnete zobrazenie tabuľky na voľbu Konkurencia, na stránke Produkty nad tabuľkou nájdete tlačidlo Export konkurencie. Táto funkcia zobrazuje dáta o exportoch všetkých sledovaných konkurentov.

 

Vylepšené notifikácie

Notifikácie v Bidding Foxe vás ponovom vedia upozorniť napríklad na výšku kreditu, na možné problémy s napojením alebo neúspešné sťahovanie dát.

Kde sa budú notifikácie zobrazovať:

 1.  Uvidíte ich hneď na hlavnej stránke Bidding Foxu nad prehľadom - radia sa podľa závažnosti problému.
 2.  Môžete si nastaviť ich zasielanie do e-mailu alebo do Mergada.

 

Ako nastavíte chodenie notifikácií:

1. Choďte na stránku Nastavenia - tu si môžete vybrať:

a. V sekcii Nastavenie notifikácií a zasielanie e-mailov môžete zašktnout checkbox s voľbou chodenie upozornení do Mergada.
b. V poli nižšie môžete vyplniť kontaktný e-mail a nastaviť upozornenie na výšku kreditu.

Nastavenie notifikácii a zasielanie e-mailov.

Ako nastavíte znenie oznámenia:

 1. Kliknite na tlačidlo Nastaviť notifikácie a zobrazí sa vám tabuľka s výpisom všetkých možností.
 2. Jednotlivé problémy sú rozdelené podľa toho, čoho sa kontrola týkajú - stačí zapnúť kontrolu pre tie, ktoré chcete sledovať.
 3. Nastavte si, ktoré informácie sú pre vás dôležité cez tlačidlo zobrazovať / skryť. Po skrytí vám nebudú vyskakovať v aplikácii.

 

Pochopte možnosti stránky Konkurencia z videa

V polovici septembra vystúpili zástupcovia Bidding Foxu na MergadoFeste. Dominika s Martinom na workshope ukázali, ako pomocou Bidding Foxu sledovať konkurenčné e-shopy. Pustite si videozáznam ich prednášky - nájdete v ňom mnoho užitočných informácií.

Využite aktuálny príval noviniek z Bidding Foxu. Nastavovanie biddingových stratégií vám vďaka tejto appke zaberie oveľa menej času a navyše ho zefektívnite viac, než kedykoľvek predtým. Preferujete video pred čítaním článku? Na desiatom Bidding Fox Live Jirka Guňka zhrnul všetky hlavné lišiacke novinky za poslednú dobu.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Bidding Fox posúva aktuálnosť dát na ďalší level

Lišiaci napredujú míľovými krokmi a ich najnovšie vylepšenie je zamerané na sledovanie alebo pracovanie s reportami. Vďaka novej funkcii vám odpadáva nutnosť zakaždým manuálne sťahovať exporty a Bidding Fox sa o to automaticky postará za vás. Ako to celé funguje?

30.08.2019
Kompletný report konkurencie v Bidding Foxe na pár kliknutí

Byť krok pred konkurenciou a sledovať jej ceny za dopravu, produkty či pribúdanie doplnkových služieb je náročné na čas aj samotné spracovanie. V Bidding Foxe sa rozhodli užívateľom uľahčiť prácu a prinášajú novú podstránku Konkurencia zameranú na jej dôkladný rozbor.

29.07.2019
S novinkami z Bidding Foxu ustrážite počet preklikov a nastavíte UTM parametre

Aplikácia Bidding Fox ide neustále dopredu a ďalšie novinky pridáva aj v letných mesiacoch. Z tých najaktuálnejších vám predstavíme stráženie nárastu či poklesu preklikov, kontrolu spárovanosti produktov podľa ich ceny s Bidding Fox Elements a možnosť nastavenia aplikácie pri používaní UTM parametrov.

19.07.2019

Pridať nový komentár