Zlepšite cenovú politiku e-shopu s trojicou pricingovch aplikácií v Mergado Store

Ak sa na e-shope chcete vyhnúť pracnej manuálnej cenotvorbe, zamierne do Mergado Store, ktorý ponúka rovno tri aplikácie na preceňovanie produktov. Zaujíma vás, ktorá z nich je pre váš sortiment a špecifické obchodné priority najvhodnejší? Pokračujte v čítaní a vyberte si toho pravého pricingového favorita.

 1. Pricing Fox
 2. Pricing Monitor
 3. Pricing Rank

Pricing Fox - výhoda pre tých, ktorí nemôžu bidovať

Najmladšia aplikácia spomedzi cenových automatov dokáže dynamicky meniť ceny na základe kritérii, ktoré si e-shop sám zvolí.

Je výhodnou alternatívou pre e-shopárov či marketérov, ktorí nemôžu bidovať, lebo nemajú dostatok konkurentov na produktovej karte, nezískali odznak Overené zákazníkmi na Heureke alebo sú na karte, kde nie je možný bidding. S Pricing Foxom tak výrazne ušetríte za kredit či CPC a ceny zveríte do rúk aplikácie, ktorá ich automaticky ustráži podľa vašich požiadaviek.

Appka Pricing Fox funguje na platforme Mergado - ceny tovaru prepočítava podľa vami stanovených pravidiel, ktoré sa aplikujú na výbery produktov alebo na kompletný sortiment.

Rozhranie aplikácie Pricing Fox a nastavenie na stránke Produkty.

S čím všetkým vám pomôže Pricing Fox?

 • preceňovať sortiment podľa konkurenta či pozície
 • monitorovať vývoj cien e-shopu i konkurencie
 • pracovať a rešpektovať nákupnú cenu tovaru
 • exportovať sortiment vo formátoch CSV, XML a HTML
 • nastavovať limity na výslednú cenu
 • aplikovať zvolené pravidlá na všetky produkty či výbery
 • napojiť pricing na e-shopové systémy Shoptet, Prestashop, WooCommerce, UPgates, ExitShop a Shopion
 • porovnávať všetky ponuky medzi spárovanými produktami
   

Spoznajte výhody automatickej cenotvorby na vašom e-shope a vyskúšajte si Pricing Fox na 15 dní zadarmo v Mergado Store.

 

Pricing Fox priniesol v poslednom release novinku – testovacie pravidlo, na ktorom si otestujete pricing bez toho, aby sa výstupné ceny prepísali v Heureke či na e-shope. Získate tým náčrt toho, ako sa môžu ceny vyvíjať na základe pravidla a zároveň si vyskúšate fungovanie jeho rozhrania. Tešiť sa môžete aj z novej Diagnostiky pricingu a ďalších napojenia na e-shopové systémy. Pre viac detailov mrknite na blog Pricing Foxu.

 

Služobne staršie aplikácie Pricing Monitor a Pricing Rank sme detailne porovnali už v tomto článku. Nižšie si predstavíme ich najhlavnejšie výhody a systém fungovania.

Pricing Monitor - porovná ceny konkurencie na Heureke

Hlavnou funkciou aplikácie je monitorovanie cien e-shopu v porovnaní s konkurenciou v produktovej karte Heureky. Pricing Monitor vám dokáže zároveň poradiť, ako pracovať s cenou sortimentu a odporučí zlacnenie či zdraženie tovaru.

Aby ste mohli appku naplno využívať, potrebujete z Heureky získavať Sortiment report a mať aktívny odznak Overené zákazníkmi. Už po prvej aktivácii v Mergade získate informácie o spárovaných produktoch a ich cene oproti ďalším e-shopom na karte.

 

Vývoj cien e-shopu v aplikácii Pricing Monitor.

Aké funkcie ponúka aplikácia Pricing Monitor?

 • monitorovanie cien tovaru s ohľadom na náklady e-shopu
 • sledovanie vývoja marže pri produktoch e-shopu (po napojení nákladového XML do Mergada)
 • zobrazenie postavenia voči konkurencii
 • detailné doporučenia pre ďalší postup cenotvorby
 • export dát do CSV na ďalšie spracovanie v e-shope

Získajte aktuálne informácie o konkurenčných cenách a otestujte si výbavu Pricing Monitoru na 10 dní zadarmo v Mergado Store.

 

 

Pricing Rank - zefektívni cenové stratégie pre inzerciu na Heureke

Aplikácia je zameraná na cenové stratégie, ktoré ovplyvňujú pozície v produktovej karte Heureky. Pricing Rank vám umožňuje nastaviť pozíciu, na ktorej chcete na porovnávači pôsobiť a súčasne postráži pozíciu sortimentu medzi ostatnými ponukami konkurencie.

Pre bezchybné nastavenie cenovej politiky v Pricing Ranku je takisto potrebné získať Sortiment Report a dosiahnuť Overené zákazníkmi. Appka pracuje na Heureke s pozíciami pod biddovanými ponukami (maximálne do 10. miesta vrátane). Zároveň denne vyhodnocuje najlepší smer, kam by sa mala cenotvorba posúvať a tým udržuje cenotvorbu aktualizovanú.

Prehľad cenovej politiky e-shopu v aplikácii Pricing Rank.

Čo všetko dokáže Pricing Rank?

 • ovplyvniť pozíciu tovaru v produktovej karte na Heureke v časti porovnanie podľa ceny
 • nastaviť rôzne cenové politiky pre jednotlivé skupiny tovaru
 • zobraziť prehľad o tom, ako sa darí vášmu e-shopu medzi konkurenciou
 • zohľadnenie umiestnenia v produktovej karte
 • doporučiť ďalšie kroky pri zmene ceny a každodenne vyhodnocovať pohyb cien
 • stiahnuť výsledky do CSV súboru

Prejdite si všetky funkcie Pricing Ranku sami a vyskúšajte si ho na 10 dní zadarmo.

 

Porovnanie pricingových aplikácii v Mergade

Mohlo by vás zaujímať:

Spájanie XML feedov je odteraz jednoduché. S novou aplikáciou Blending Bull

Importujete dáta od viacerých dodávateľov a váš shopsystém ich dokáže importovať len z jediného feedu? Potrebujete dáta pred importom do shopsystému spracovať v Mergade? Spájanie vstupných XML feedov do jedného výstupného je náročný úkon. Ale to už odteraz neplatí - prácu vám urýchli appka Blending Bull.

13.10.2020
Appka eM Files je výhra pre marketérov. Už nemusíte čakať, až dáta do feedu doplní e-shop

Zamestnanci marketingových agentúr a freelance špecialisti vedia, aké zdĺhavé je čakanie na pridanie dát od e-shopu. Chceli by ste upraviť informácie v XML feede a čo najskôr postrčiť inzerciu k efektívnejším výsledkom, ale e-shop dáta do feedu stále nedoplnil? Výrazné zrýchlenie podobných situácií vám umožní appka eM Files.

08.09.2020
Objavte novinky vo Feed Image Editore s #AppDate3

Aplikácia Feed Image Editor priniesla v poslednej dobe množstvo užitočných funkcií, s ktorými máte bezchybný image marketing na dosah ruky. V tretej časti rubriky #AppDate ich komplexne predstaví špecialista na obrázkovú inzerciu, Marek Daňko. Sledujte, aké novinky appka ponúka a využite jej špeciálnu jesennú akciu, s pomocou ktorej vychytáte obrazovú inzerciu v nadchádzajúcej predvianočnej sezóne zadarmo.

03.09.2020

Pridať nový komentár