Zvýšte konkurencieschopnosť značky a oslovte nových zákazníkov prostredníctvom oblúbených porovnávačov tovaru. Ktoré patria u nakupujúcich na Slovensku medzi najvýhľadávanejšie?

Zvýšte konkurencieschopnosť značky a oslovte nových zákazníkov prostredníctvom oblúbených porovnávačov tovaru. Ktoré patria u nakupujúcich na Slovensku medzi najvýhľadávanejšie?

  • Heureka

Heureka je najpoužívanejší vyhľadávač tovaru na Slovensku a v Českej Republike. Okrem kvalitného porovnania cien poskytuje radu pokročilých funkcií, ako napríklad certifikát Overené zákazníkmi, Heureka Košík, garanciu nákupu, anketu ShopRoku a ďalšie. V ČR prevádzkuje Heureka vyhľadávanie a porovnávanie aj na satelitných e‑shopoch. 1. októbra 2019 sa od Mall Group oddelila nezávislá Heureka Group, ktorá kladie väčší dôraz na expanziu e‑shopov.

  • Najnákup.sk

NajNakup.sk je druhý najobľúbenejší porovnávač na Slovensku a pokrýva rozsiahly záber sortimentu z vyše 8000 e‑shopov. Zameriava sa na vyhľadanie najlepšej ceny produktu na trhu. Pre zapojených obchodníkov ponúka certifikát “Najnakup — Obchod odporúčaný zákazníkmi”, ktorý vydáva na základe kladných hodnotení zákazníkov, ktorí už nakúpili. Pokiaľ inzerujete na Slovensku, NajNákup.sk je výrazným marketingovým kanálom pre prevádzkovateľov internetových obchodov.

  • Pricemania

Pricemania je ďalší veľký porovnávač na slovenskej e‑commerce scéne. Vo svojom portfóliu má na výber vyše 800 tisíc produktov v kategóriách od elektroniky, oblečenia, kozmetiku a jedlo. Inzerujúce e‑shopy môžu dosiahnuť certifikát Overený obchod, ktorý odráža dlhodobo kladne hodnotených obchodníkov.

  • Google Nákupy

Google Shopping alebo aj Google Nákupy sú jedným z najväčších porovnávačov tovaru na svete. Google Shopping kampane predstavujú jeden z typov Google Ads reklám. Typické sú predovšetkým tým, že odkazujú na konkrétny produkt, obsahujú obrázok daného produktu, jeho cenu a krátky popis. Často bývajú významným zdrojom konverzií.

  • GLAMI

GLAMI v sebe kombinuje prvky vyhľadávača tovaru a sociálnej siete. Zameriava sa na módu i doplnky a umožňuje užívateľom z radov koncových zákazníkov e‑shopov prezerať tovar, vytvárať kolekcie, zdieľať ich a komentovať. Medzinárodný porovnávač GLAMI nájdete okrem Slovenska v ďalších 17 štátoch. Medzi službami má porovnávač vernostný program GLAMI TOP, ktorý pomáha e‑shopom zviditeľniť značky.

  • FAVI

FAVI je špecializovaný vyhľadávač, ktorý pokrýva segment nábytku a dekorácií. Na jeho stránkach nájdete taktiež sekcie pre kúpeľne, kuchyne, sanitu či hobby. V roku 2020 spolupracoval s viac ako 600 obchodmi a jeho ponuku denne navštívi až 100 000 užívateľov. Okrem Českej republiky a Slovenska funguje FAVIPoľsku, Rumunsku, Maďarsku a Chorvátsku. Ponúka tiež mobilnú appku pre Android aj iOS.

  • Biano

Biano je špecializovaný vyhľadávač z kategórie bývanie, ktorý v súčasnosti funguje v Českej republike, Slovensku, Maďarsku, Rumunsku, Holandsku a Brazílii. Okrem ponuky nábytku, doplnkov a dekorácií poskytuje rady a tipy v podobe galérie realizácii od interiérových dizajnérov a architektov. Svojim užívateľom zároveň ponúka Biano možnosť si vybrané produkty kúpiť.

Pre bezchybný štart na porovnávači potrebujete XML súbor v požadovanom formáte. Nie ste si istý, či by splnil požiadavky danej platformy? Skontrolujte si jeho stav bezplatným auditom feedu. Získate technickú analýzu a odporúčania, ako ho s Mergadom opraviť.

Mohlo by vás zaujímať: 

Jakub Nožička

Kuba vám odpoví, když napíšete dotaz na Mergadovu českou podporu. Je také autorem řady článků a návodů. To proto, že ví, jaké trable řešíte nejčastěji. Když zrovna nepracuje pro Mergado hraje na basu s kapelou Ponk, se kterou získal hudební cenu Anděl.