Ktoré slovenské porovnávače využiť na inzerciu?

Článok uverejnený 31.07.2014

Zvýšte konkurencieschopnosť značky a oslovte nových zákazníkov prostredníctvom oblúbených porovnávačov tovaru. Ktoré patria u nakupujúcich na Slovensku medzi najvýhľadávanejšie?

  • Heureka

Heureka je najpoužívanejší vyhľadávač tovaru na Slovensku a v Českej Republike. Okrem kvalitného porovnania cien poskytuje radu pokročilých funkcií, ako napríklad certifikát Overené zákazníkmi, Heureka Košík, garanciu nákupu, anketu ShopRoku a ďalšie. V ČR prevádzkuje Heureka vyhľadávanie a porovnávanie aj na satelitných e-shopoch. 1. októbra 2019 sa od Mall Group oddelila nezávislá Heureka Group, ktorá kladie väčší dôraz na expanziu e-shopov.

  • Najnákup.sk

NajNakup.sk je druhý najobľúbenejší porovnávač na Slovensku a pokrýva rozsiahly záber sortimentu z vyše 8000 e-shopov. Zameriava sa na vyhľadanie najlepšej ceny produktu na trhu. Pre zapojených obchodníkov ponúka certifikát "Najnakup - Obchod odporúčaný zákazníkmi", ktorý vydáva na základe kladných hodnotení zákazníkov, ktorí už nakúpili. Pokiaľ inzerujete na Slovensku, NajNákup.sk je výrazným marketingovým kanálom pre prevádzkovateľov internetových obchodov.

  • Pricemania

Pricemania je ďalší veľký porovnávač na slovenskej e-commerce scéne. Vo svojom portfóliu má na výber vyše 800 tisíc produktov v kategóriách od elektroniky, oblečenia, kozmetiku a jedlo. Inzerujúce e-shopy môžu dosiahnuť certifikát Overený obchod, ktorý odráža dlhodobo kladne hodnotených obchodníkov.

  • Google Nákupy

Google Shopping alebo aj Google Nákupy sú jedným z najväčších porovnávačov tovaru na svete. Google Shopping kampane predstavujú jeden z typov Google Ads reklám. Typické sú predovšetkým tým, že odkazujú na konkrétny produkt, obsahujú obrázok daného produktu, jeho cenu a krátky popis. Často bývajú významným zdrojom konverzií.

  • GLAMI

GLAMI v sebe kombinuje prvky vyhľadávača tovaru a sociálnej siete. Zameriava sa na módu i doplnky a umožňuje užívateľom z radov koncových zákazníkov e-shopov prezerať tovar, vytvárať kolekcie, zdieľať ich a komentovať. Medzinárodný porovnávač GLAMI nájdete okrem Slovenska v ďalších 17 štátoch. Medzi službami má porovnávač vernostný program GLAMI TOP, ktorý pomáha e-shopom zviditeľniť značky.

  • FAVI

FAVI je špecializovaný vyhľadávač, ktorý pokrýva segment nábytku a dekorácií. Na jeho stránkach nájdete taktiež sekcie pre kúpeľne, kuchyne, sanitu či hobby. V roku 2020 spolupracoval s viac ako 600 obchodmi a jeho ponuku denne navštívi až 100 000 užívateľov. Okrem Českej republiky a Slovenska funguje FAVI v Poľsku, Rumunsku, Maďarsku a Chorvátsku. Ponúka tiež mobilnú appku pre Android aj iOS.

  • Biano

Biano je špecializovaný vyhľadávač z kategórie bývanie, ktorý v súčasnosti funguje v Českej republike, Slovensku, Maďarsku, Rumunsku, Holandsku a Brazílii. Okrem ponuky nábytku, doplnkov a dekorácií poskytuje rady a tipy v podobe galérie realizácii od interiérových dizajnérov a architektov. Svojim užívateľom zároveň ponúka Biano možnosť si vybrané produkty kúpiť.

 

Pre bezchybný štart na porovnávači potrebujete XML súbor v požadovanom formáte. Nie ste si istý, či by splnil požiadavky danej platformy? Skontrolujte si jeho stav s bezplatným auditom feedu. Získate technickú analýzu a odporúčania, ako ho s Mergadom opraviť.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Vyťažte maximum z affiliate marketingu pomocou siete Affial

Chcete zvýšiť svoj predaj, odlíšiť sa od konkurencie a budovať svojmu brandu meno ďalším smerom? Vyskúšajte affiliate marketing. Jeho pomocou sa internetové obchody prepájajú s webmi, aby na nich propagovali svoje produkty.

13.04.2022
Ako profitovať z nových funkcií na porovnávačoch Biano a FAVI

Predávate tovar zo sekcie home & deco? Špecializované porovnávače Biano a FAVI prinášajú novinky, ktoré vám pomôžu zabezpečiť úspech s online kampaňami. Objavte napríklad ďalší predajný nástroj Biano Studio alebo súhrnný ťahák k parametrom tovaru na FAVI.

12.04.2022
Staňte sa členmi Kaufland Global Marketplace. Zaistí vám inzerciu v ČR, SR a na ďalších európskych trhoch

Predajný gigant Kaufland chystá v roku 2023 otvorenie online trhovísk v Českej republike a na Slovensku. Budú súčasťou siete Kaufland Global Marketplace, ktorá vám umožní inzerovať na niekoľkých marketplaces po celej Európe. Na to, aby ste expandovali na ďalšie trhy, vám postačí jedna registrácia.

22.03.2022

Pridať nový komentár