S novinkami v Mergade budete v novom roku ešte produktívnejší

Prvý tohtoročný release obsahuje skutočne nabitý balík funkcionalít. Naši vývojári pripravili množstvo nových podporovaných formátov, vylepšených pravidiel a vychytávok, akou je aj duplikovanie exportu. Ak ste zvedaví, ako posúvame výkon Mergada. Prečítajte si novinky zo štvrtkového releasu.

 

Privítajte novú funkciu

Január priniesol hneď niekoľko užitočných vychytávok na zlepšenie práce vo feede. Jednou z nich je možnosť v exporte zvoliť jeho kompletné kopírovanie. Vo výsledku vznikne presný duplikát so všetkými výbermi, pravidlami, elementami a premennými. Je potrebné si však dať pozor na spustené aplikácie, ktoré sa pri novom exporte automaticky nezapnú.

Nasadenie novej verzie prinieslo aj zlepšenie Pravidla nastavenia cien za dopravu, ktoré po novom podporuje používanie premenných. Pravidlo dátového importu vám vo vylepšenej forme ponúka aplikovanie pravidiel pri zmene externých dát a takisto už nerozlišuje veľkosť písmen pri názvoch elementov.

Duplikovanie exportu v Mergade.

Viac zo sveta formátov

Počet podporovaných formátov v Mergade dobýva štyri stovky. Aktuálne sme pridali podporu pre skupinu slovinských, chorvátskych, bosensko-hercegovinských, srbských a bulharských porovnávačov.

Formát pre Google Ads DSA je odteraz v Mergade prístupný pre ďalších 26 krajín, ktoré zvládajú audit na našej platforme. Vyhľadávače GLAMI a Stileo sú bohatšie o podporu pre audity v množstve jazykov a pre špecializované Biano sme pridali Brazíliu, Holandsko a Rumunsko. Formátom pre Google a Facebook pridali vývojári posilu pre Chorvátsko a Slovinsko.

 

Aké ďalšie chuťovky vás čakajú v Mergade?

  • pravidlá, ktoré podporujú regulárne výrazy majú odteraz nápovedu na efektívnejšie používanie spätných referencií
  • upravené workflow pri práci s custom formátmi 
  • opravené chyby na stránke produkty pri zobrazovaní produktov, pri hromadnom importe pravidiel a vo vyhľadávaní e-shopov v modrom panely
  • stránka s históriou exportu zobrazuje správny počet položiek
  • MQL novinka v podobe špeciálneho elementu @MERGADO_ID, ktorý sa dá použiť k výberu konkrétnych produktov podľa interného ID v Mergade i v aplikáciách

 

Vylepšenie - Pravidlo nastavenie cien za dopravu aktuálne podporuje použitie premenných.

Majte prehľad o všetkých novinkách a opravách vďaka vláknu na našom fóre. Nájdete tam aktuálny release a všetky užitočné detaily. Mergado tím pracuje neustále na zlepšovaní jeho funkcií a na spríjemnení užívateľského prostredia. 

A nielen to. Radi sa s vami podebatujeme aj naživo - najbližšie 26.2. na akcii MeetUp v Bratislave. Čakajú vás štyri zaujímavé prednášky, v rámci ktorých sa predstaví aj Heureka. Sledujte nás, čoskoro vám prinesieme bližšie informácie. Zatiaľ sa môžete prihlásiť na prvý zimný MergadoFest.

 

Mohlo by vás zaujímať:

MergadoFest tento rok príde aj v zime

Rozhodli sme sa, že tento rok neusporiadame iba jeden MergadoFest. K hlavnej udalosti prebiehajúcej pravidelne na jeseň, pridáme v marci aj jej zimnú edíciu. Prvý Winter MergadoFest sa bude konať 19. marca v Brne a venovať téme Expanzia do zahraničia.

22.01.2020
Spoznajte široké možnosti práce s regulárnymi výrazmi

Či už riešite nastavenie inzercie, novú kampaň alebo úpravu dát produktov v Mergade, s regulárnymi výrazmi zvládnete každú zložitejšiu úlohu. Spoznajte ich princíp a naučte sa ich účelne používať pri každodenných úlohách.

27.01.2020
Audit v Mergade od A po Z

Odhaľte s auditom aj tie najmenšie chyby XML feedu a odstráňte problematické časti, ktoré brzdia vašu inzerciu. Či už ste si túto kontrolu vyskúšali alebo vás to ešte len čaká, naša malá encyklopédia vám prináša všetky dôležité informácie pohromade.

16.01.2020

Pridať nový komentár