Mergado FAQ: Automatické pregenerovanie dát

Článok uverejnený 03.03.2020

Na podpore a školeniach sa nás užívatelia často pýtajú na otázky rozširujúce základy Mergada. Či už medzi nich patríte tiež alebo ste v používaní nášho nástroja nováčikovia, rozhodli sme sa práve pre vás vytvoriť novú sériu článkov. V ňom na jednom mieste nájdete odpovede na mnoho otázok, ktoré vás pri používaní Mergada napadnú. V prvom diele sa zameriame na automatické pregenerovanie dát.

 

Odpovede na najčastejšie otázky, ako na automatické pregenerovanie dát v Mergade

Mergado feedy pregenerováva samo, niekoľkokrát za deň.

Odpoveď nájdete na stránke História exportu -> po uskutočnení filtrovania udalosti "Aplikovanie pravidiel". Čím častejšie sa feed na vstupe mení, tým sa Mergado častejšie snaží dáta sťahovať - ​​a teda aj pregenerovávať.

Kliknite na Nastavenia -> Všeobecné -> tu nájdete tlačidlo pre pozastavenie / obnovenie pozastaveného automatického pregenerovania.

Áno, rozpísali sme sa o tom v článku Aby zmeny boli vidieť. Aplikovanie pravidiel stále prebieha na stránke Pravidlá. Ďalšie typy ručného pregenerovania sú dostupné v Nastaveniach v sekcii Pregenerovanie.

Ručné pregenerovanie dát v Mergade.

Áno, stačí kliknúť na príslušné tlačidlo a proces pregenerovania sa ukončí. Ak pregenerovanie neprebehlo celé, nedôjde k aktualizácii výstupného feedu - preto sa nemusíte báť pregenerovanie v prípade potreby prerušiť.

Áno. V prípade, že máte aktívnu aplikáciu Bidding Fox Elements s mnohými aktívnymi elementami sa čas pregenerovania predlžuje. Ponechajte si preto aktívne len tie elementy, ktoré naozaj využijete (používate vo výberoch, pravidlách, apod.). Taktiež dbajte na to, aby ste "správne" pridávali pravidlá s ohľadom na náročnosť ich spracovania.

Pozri náš miniseriál:

Áno. U zvoleného produktu stačí na stránke Produkty zaškrtnúť sledovanie produktu pri prechode pravidlami. Od tejto chvíle môžete daný produkt pregenerovať, aj keď ich vo feede máte tisíce.

Sledovanie produktu pri prechode pravidlami.

Na stránke Pravidlá uvidíte možnosť aplikovania pravidiel len na sledované produkty.

Áno, proces pregenerovania prebieha na pozadí a akonáhle začne, môžete pokojne prekliknúť inam, zavrieť stránku, prehliadač alebo aj vypnúť počítač.

Pomocou kliknutia na progress bar napr. na stránke Produkty pri prebiehajúcom pregenerovaní sa dostanete na stránku s aktuálnym stavom alebo s výsledkom posledného pregenerovania.

K žiadnemu oneskoreniu tam nedochádza. Akonáhle dobehne export výstupného feedu, obsahuje výstupný súbor (okamžite) všetky zmeny či úpravy. Záleží však na tom, akým spôsobom pregenerovanie feedu prebehne. Rozlišujeme rôzne typy pregenerovania.

Jedným z možných problémov môže byť aj problém s dočasnými súbormi v prehliadači a teda neaktuálnou stránkou. Keď si používateľ otvorí výstupný feed v prehliadači, tak si ho prehliadač "nakešuje" medzi dočasné súbory. Následne nie sú vidieť prípadné zmeny vo feede (na stránke v prehliadači) do tej doby, než si užívateľ vyčistí dočasné súbory alebo vykoná poriadny refresh stránky (pomocou CTRL + SHIFT + R na Win alebo COMMAND + SHIFT + R na Macu).

Veríme, že v tomto článku nájdete odpovede na všetko, čo ohľadom automatického pregenerovania dát potrebujete vedieť. Ak vás napadá ešte ďalší dotaz, napíšte na našu podporu alebo fórum. Sledujte túto sériu - postupne sa budeme venovať ďalším dôležitým témam. V ďalšom dieli vám odpovieme na otázky, ktoré sa týkajú fakturácie v Mergade.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Audit v Mergade od A po Z

Odhaľte s auditom aj tie najmenšie chyby XML feedu a odstráňte problematické časti, ktoré brzdia vašu inzerciu. Či už ste si túto kontrolu vyskúšali alebo vás to ešte len čaká, naša malá encyklopédia vám prináša všetky dôležité informácie pohromade.

16.01.2020
Posuňte inzerciu ďalej pomocou tipov Michala Janíka

Michal Janík je náčelník Mergada a veľký nadšenec do e-commerce. Na MergadoFeste 2019 predstavil možnosti tvorby cenových automatov, vylepšovanie biddingu či biznis reportingu. Pred koncom roka na blogu Bidding Fox uverejnil postupy týchto úkonov. Poďme si ich prejsť.

07.01.2020
Spoznajte široké možnosti práce s regulárnymi výrazmi

Či už riešite nastavenie inzercie, novú kampaň alebo úpravu dát produktov v Mergade, s regulárnymi výrazmi zvládnete každú zložitejšiu úlohu. Spoznajte ich princíp a naučte sa ich účelne používať pri každodenných úlohách.

27.01.2020

Pridať nový komentár