Dostaňte dáta z Google Sheets do Mergada

Pred časom sme si ukázali, ako dostanete dáta z Mergada do Google Sheets. Dnes vám predvedieme opačnú cestu. Ušetrí vám veľa času, pretože s ňou pomocou CSV súboru rýchlo naimportujete dáta podľa vašej potreby do Mergada. Ukážme si dve varianty, ako na to.

1. Vytvorte nový export

Dáta z Google Sheets dokážete do Mergada ľahko dostať tradičnou cestou - pomocou nového exportu.

Postup:

  1.  Vytvorte tabuľku v Google Sheets.
  2. V sekcii Zdieľať (ikona v pravom hornom rohu) nastavte možnosť Získať odkaz - Všetci používatelia, ktorí majú odkaz.
  3. V nastaveniach kliknite na sekciu Súbor a vyberte možnosť Publikovanie na webe.
  4. V sekcii Odkaz vyberte List 1 (nie Celý dokument) a vedľa vyberte formát CSV s hodnotami oddelenými čiarkou.
  5. Kliknite na Publikovať a skopírujte odkaz.
  6. Skopírovaný odkaz použite ako zdrojový súbor pre nový export.
Príklad importu dát z Google Sheets do Mergada pomocou nového exportu.

Chcete si zo vstupného exportu Google Sheets do Mergada "namapovať" elementy podľa svojich potrieb? Urobte to pomocou nášho Custom formátu. Jeho správnym použitím si budete môcť byť istý, že nad exportom budú dobre fungovať pravidlá aj všetky ďalšie dôležité procesy.
 

2. Použite pravidlo Import dátového súboru

K už existujúcim položkám v Mergade môžete importovať úpravy pomocou nedávno pridaného pravidla Import dátového súboru. Nemusíte tak vytvárať nový export, ale k tomu existujúcemu len pridáte nové pravidlo, ktoré do Mergada ľahko dostane vybrané dáta.

Postup na vytvorenie odkazu CSV z Google Sheets sme si popísali vyššie. Pri tvorbe nového pravidla potom stačí vybrať, či ho chcete aplikovať na všetky produkty, alebo len na konkrétne výbery.

A to je všetko. Využívanie Google Sheets a ich prepojenie s Mergadem ponúka zaujímavé možnosti reportingu. Na našom fóre sa na túto tému rozpísal náčelník Mergada, Michal Janík.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Zjednodušte si inzerciu na Google Ads pomocou Mergada

V prvním díle článku o používání služby Google Ads jsme si řekli, že jejich pomocí přilákáte více zákazníků a dokážete zaujmout to publikum, které si zvolíte. Dnes si ukážeme, jak na Google Ads pomocí Mergada.

18.01.2019
Nastavte feed z Merada pre Google Ads DSA pomocou  nášho obrázkového sprievodcu

Uľahčite si nastavenie dynamických reklám vo vyhľadávaní na Google. Máme pre vás návod, ako si všetko jednoducho nastaviť v Google Ads i Mergade. Poďme si ukázať, ako máte postupovať.

15.03.2019
Dostaňte dáta z Mergada do Google Sheets

Potrebujete monitorovať dáta z Mergada, filtrovať ich alebo zdieľať s členmi tímu? V novom miniseriáli vám ukážeme, ako ľahko ich dostanete z Mergada do vami používaných služieb. Ako prvé si predvedieme, ako dáta z Mergada posielať do služby Google Sheets.

 

25.10.2019

Pridať nový komentár